• Informacje na temat:

  kadencja

Artykuły na temat: kadencja
 • Prezydent: Kadencja Małgorzaty Gersdorf wygasa na mocy ustawy

  Prezydent Andrzej Duda nie wyda postanowienia w sprawie Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Prezydent powiedział Polskiemu Radiu, że kadencja Małgorzaty Gersdorf zostaje wygaszona na mocy ustawy.

 • Druga kadencja dla Andrzeja Dudy? Sondaż dla "Rz"

  33, 9 proc. respondentów chce, by Andrzej Duda był prezydentem przez dwie kadencje - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla internetowego serwisu "Rzeczpospolitej".

 • Mężydło: Kolejna kadencja PiS jest przesądzona

  Sprawa najbliższych wyborów, kolejnej kadencji jest przesądzona - stwierdził poseł PO Antoni Mężydło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

 • ​Zakończyła się kadencja prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego

  O północy z poniedziałku na wtorek zakończyła się 9-letnia kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, od 2010 r. prezesa TK. Wiceprezesem Trybunału pozostaje Stanisław Biernat, którego kadencja upływa w czerwcu 2017 r.

 • Zakończyła się kadencja prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego

  O północy z poniedziałku na wtorek zakończyła się 9-letnia kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, od 2010 roku prezesa TK. Wiceprezesem Trybunału pozostaje Stanisław Biernat, którego kadencja upływa w czerwcu 2017 roku.

 • Lublin. Krzysztof Żuk: To będzie moja ostatnia kadencja

  ...kadencjach uważam, że to, co zrobiliśmy dla Lublina, również powinno zaowocować wygranymi wyborami. Nie ma to jednak znaczenia z punktu widzenia mojej osobistej sytuacji. Wciąż jestem pracownikiem uczelni(...) spróbuje pan jeszcze raz, za kolejne pięć lat? - Trzeba pamiętać, że stan prawny, który ustawodawca wprowadził, może jeszcze ulec zmianie. Inaczej mówiąc, może to być moja ostatnia kadencja...

 • Kadencja PKW zostanie wygaszona po wyborach

  ...w życie dzień po wyborach parlamentarnych w 2019 r. i tego dnia ma wygasnąć kadencja obecnej PKW. Zgodnie z projektem prezydent powołuje wszystkich członków PKW w ciągu 100 dni od dnia wyborów do Sejmu...

 • Ekspert: Wcześniejsze odwołanie Trumpa? Raczej druga kadencja

  Amerykański politolog Francis Fukuyama uważa, że szanse na odsunięcie od władzy prezydenta USA Donalda Trumpa przed końcem pierwszej kadencji są "równe zeru". Jego zdaniem kontrowersyjny polityk może starać się z powodzeniem o reelekcję.

 • Pracom Sądu Najwyższego grozi paraliż. Kadencja Gersdorf zostanie przerwana

  Jutro o północy sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat zostaną przeniesieni w stan spoczynku - w myśl przepisów ustawy przyjętej przez PiS. ​Wśród nich będzie Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, której 6-letnia kadencja - zapisana w konstytucji - zostanie przerwana. Sędziowie zapowiedzieli jednak, że 4 lipca zamierzają przyjść do pracy.

 • Niemcy wybierają skład Bundestagu. Czwarta kadencja Angeli Merkel?

  Niedziela jest w Niemczech dniem wyborów do Bundestagu. Sondaże dają zwycięstwo Angeli Merkel, która – jeżeli tak się stanie – będzie kanclerzem czwartą kadencję. Te same sondaże zapowiadają jednak zmiany w niemieckim parlamencie, a nawet w rządzie. W Faktach RMF FM i na rmf24 z uwagą śledzimy niemieckie głosowanie. W Berlinie jest nasz specjalny wysłannik Adam Górczewski, który na bieżąco relacjonuje rozwój wydarzeń.

Zdjęcia na temat: kadencja
 • Pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji
Wideo na temat: kadencja
Dyskusje na temat: kadencja