• Informacje na temat:

  kadencja

Artykuły na temat: kadencja
 • Mężydło: Kolejna kadencja PiS jest przesądzona

  Sprawa najbliższych wyborów, kolejnej kadencji jest przesądzona - stwierdził poseł PO Antoni Mężydło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

 • ​Zakończyła się kadencja prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego

  O północy z poniedziałku na wtorek zakończyła się 9-letnia kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, od 2010 r. prezesa TK. Wiceprezesem Trybunału pozostaje Stanisław Biernat, którego kadencja upływa w czerwcu 2017 r.

 • Zakończyła się kadencja prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego

  O północy z poniedziałku na wtorek zakończyła się 9-letnia kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, od 2010 roku prezesa TK. Wiceprezesem Trybunału pozostaje Stanisław Biernat, którego kadencja upływa w czerwcu 2017 roku.

 • Kadencja PKW zostanie wygaszona po wyborach

  ...w życie dzień po wyborach parlamentarnych w 2019 r. i tego dnia ma wygasnąć kadencja obecnej PKW. Zgodnie z projektem prezydent powołuje wszystkich członków PKW w ciągu 100 dni od dnia wyborów do Sejmu...

 • Ekspert: Wcześniejsze odwołanie Trumpa? Raczej druga kadencja

  Amerykański politolog Francis Fukuyama uważa, że szanse na odsunięcie od władzy prezydenta USA Donalda Trumpa przed końcem pierwszej kadencji są "równe zeru". Jego zdaniem kontrowersyjny polityk może starać się z powodzeniem o reelekcję.

 • Niemcy wybierają skład Bundestagu. Czwarta kadencja Angeli Merkel?

  Niedziela jest w Niemczech dniem wyborów do Bundestagu. Sondaże dają zwycięstwo Angeli Merkel, która – jeżeli tak się stanie – będzie kanclerzem czwartą kadencję. Te same sondaże zapowiadają jednak zmiany w niemieckim parlamencie, a nawet w rządzie. W Faktach RMF FM i na rmf24 z uwagą śledzimy niemieckie głosowanie. W Berlinie jest nasz specjalny wysłannik Adam Górczewski, który na bieżąco relacjonuje rozwój wydarzeń.

 • Neumann w RMF: Rozliczymy dwie kadencje Gronkiewicz-Waltz

  ...pan miał okazję, kogoś z Ratusza, panią Hannę Gronkiewicz-Waltz czy innych, ile osób uzyskało lokale w ostatnich dwóch kadencjach Hanny Gronkiewicz-Waltz, tych osób które były wyrzucane z kamienic(...) swojego kandydata wyborach na prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że to jest jej ostatnia kadencja. Rozliczy się z tej kadencji tak jak z dwóch poprzednich...

 • Kadencja Obamy dobiega końca. Co dalej?

  Prezydent USA Barack Obama dopiero za osiem miesięcy odchodzi z urzędu, ale już teraz ujawnił plany swoje i swojej rodziny na okres po wyprowadzeniu się z Białego Domu. Odbiegają one od tego, co zamierzali w tej sytuacji jego poprzednicy.

 • Politycy podzieleni ws. kolejnej kadencji Tuska

  Polski kadencja Tuska jako szefa Rady Europejskiej to czas stracony. "Zamiast mówić dobrze o kraju, z którego pochodzi, woli go deprecjonować, tylko dlatego, że jego partia straciła w nim władzę. To takie nieeuropejskie... w znacznej mierze jest to więc kadencja straconej szansy" - powiedział prezydencki minister. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pytany w poniedziałek...

 • "Ambasador przesadził". Wcześniejsze zakończenie kadencji?

  ...jednak przesadził". Szef polskiej dyplomacji poinformował, że na początku roku Schnepf otrzymał powiadomienie, że latem zakończy się jego kadencja. Pytany, czy w związku z wydarzeniami z ostatnich dni...

Zdjęcia na temat: kadencja
 • Pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji
Wideo na temat: kadencja
 • „Za mojej kadencji rozpoczęliśmy z Jacquesem Delorsem projekt Europejskiej Wspólnoty Energetycznej po to, by sprawa energii nie dzieliła, a łączyła Europejczyków”

 • Leszek Miller: Jesienią upływa moja kadencja. Nie ma przeszkód, żeby zgłaszali się kandydaci

  "Jestem szefem Sojuszu z woli ponad 20 tys. członków SLD, jesienią upływa moja kadencja i nie ma przeszkód, żeby już się zgłaszali kandydaci na moje miejsce" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef SLD Leszek Miller, pytany o swoje odejście. "W SLD nie brakuje młodych ludzi. Będą młodzi liderzy, oczywiście. Jest nowa sytuacja, która wymaga nowych propozycji i nowego języka" - ocenia były premier

 • Komorowski rozmawiał z Obamą o wizach

  M.in. o zniesieniu wiz dla Polaków rozmawiali w Waszyngtonie prezydenci Polski i USA. Barack Obama zaznaczył, że rozumie nasze rozgoryczenie związane z obowiązkiem wizowym i jak zapewnił, będzie starał się rozwiązać ten problem do końca swojej kadencji.

Dyskusje na temat: kadencja