• Informacje na temat:

  kagan

Artykuły na temat: kagan
 • W sprawie polityki Rosji wobec Iranu administracji prezydenta Obamy nie udało się zyskać nic więcej niż to, co osiągnęła już administracja poprzedniego prezydenta Busha, ale zapłaciła za to wyższą cenę - ocenia we wtorkowym "Washington Post" Robert Kagan.

 • Jeff Kagan, ekspert ds. bezpieczeństwa, odniósł się do pojawiających się sygnałów o możliwych połączeniach z telefonami osób będących na pokładzie lotu MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu. Kagan twierdzi, że dźwięk połączenia w telefonie dzwoniącego nie jest równoznaczny z jego finalizacją. - Sieć musi wpierw znaleźć telefon i dopiero wtedy prześle tam połączenie - mówił.

 • USA: Trzecia kobieta w składzie Sądu Najwyższego

  Prezydent USA Barack Obama ogłosił w poniedziałek nominację Eleny Kagan na nowego sędziego Sądu Najwyższego, przedstawiając ją na uroczystości w Białym Domu.

 • Nie zawarcie z Iranem umowy o rezygnacji przez niego z broni atomowej, lecz kres islamskiego reżimu w tym kraju winien być celem polityki prezydenta Baracka Obamy - uważa publicysta "Washington Post" Robert Kagan.

 • Znany politolog: Obama rujnuje stosunki z sojusznikami

  Chociaż prezydent Obama krytykował politykę prezydenta Busha, za nieliczenie się z sojusznikami USA, stosunki z nimi za jego własnej prezydentury są gorsze niż za rządów Busha w jego drugiej kadencji - uważa publicysta "Washington Post" Robert Kagan.

 • Eksplozja w poradzieckich składach w Uzbekistanie

  Do potężnych eksplozji doszło w poradzieckich składach amunicji w miejscowości Kagan na południu Uzbekistanu. Zginęły trzy osoby, ponad 20 zostało rannych - informują źródła wojskowe.

 • Sędziowie spierają się o małżeństwa homoseksualne

  ...w ceremoniach, które są sprzeczne z zasadami ich religii. Sędziowie Ruth Bader Ginsburg i Elena Kagan przekonywały, że małżeństwa osób tej samej płci nie wpłyną negatywnie na tradycyjne małżeństwa...

 • Ojciec Chińczyka z zaginionego boeinga słyszał sygnał w jego komórce

  ...próbuje zlokalizować telefon i połączyć się z nim - mówi analityk Jeff Kagan, cytowany przez dziennik "USA Today". Lecący do Pekinu samolot zniknął w sobotę z radaru krótko po starcie z Kuala...

 • ​Bój o Sąd Najwyższy... w USA

  H. W. Busha). Za umiarkowanie liberalnych uchodzą sędziowie Elena Kagan (58 l., nominacja Obamy) i Stephen Breyer (79 l., nominacja Clintona). Samuel Alito (68 l., nominacja Busha juniora) i Neil Gorsuch (50

 • Koniec końców, czyli liberalna demokracja jako lebensraum

  ...z czołowych ideologów neokonserwatyzmu, Robert Kagan, postuluje kształt nowego porządku. Jednakże nie ma się co oszukiwać - amerykańscy neokonserwatyści nie stali się "gołębiami", a jedynie zredefiniowali sposoby do aktualnych możliwości. Kaganowi, co prawda, jeszcze daleko do ekstremizmu innego neokonserwatywnego ideologa, Joshuy Muravichka, który samokrytykę ograniczył jedynie do stwierdzenia...

Dyskusje na temat: kagan