• Informacje na temat:

  kahlenberg

Artykuły na temat: kahlenberg
 • Media: Policja zatrzymała podejrzanych o zbezczeszczenie pomnika w Wiedniu

  Policja w Austrii zatrzymała dwóch podejrzanych o zbezczeszczenie budowanego pomnika odsieczy wiedeńskiej na wzgórzu Kahlenberg w austriackiej stolicy - podają media.

 • Polski pomnik zbezczeszczony w Austrii. Zatrzymano podejrzanych

  Austriacka policja zatrzymała w Wiedniu dwie osoby podejrzane o wykonanie w miejscach publicznych co najmniej dziesięciu graffiti. Teraz sprawdza, czy to sprawcy zbezczeszczenia pomnika króla Jana III Sobieskiego na wzgórzu Kahlenberg.

 • Karczewski w Austrii zapyta o pomnik Jana III Sobieskiego

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział w rozmowie z PAP, że w czasie wrześniowej wizyty w Wiedniu w rozmowach z austriackimi politykami poruszy temat pomnika Jana III Sobieskiego, który miał stanąć na wzgórzu Kahlenberg.

 • Austria: Zbezczeszczono polski pomnik odsieczy wiedeńskiej

  Nieznani sprawcy zbezcześcili polski pomnik odsieczy wiedeńskiej na wzgórzu Kahlenberg w Austrii. Poinformował o tym były marszałek Sejmu, członek Trybunału Stanu Józef Zych, który uczestniczy w uroczystościach 334. rocznicy zwycięstwa nad Turkami pod Wiedniem. W sprawie incydentu będzie interweniował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 • Gdyby nie bitwa pod Wiedniem, pałac w Wilanowie wyglądałby zupełnie inaczej

  Historycy są zgodni: gdyby nie bitwa pod wzgórzem Kahlenberg, dziś zupełnie inaczej wyglądałaby rezydencja Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie. Dzięki Odsieczy Wiedeńskiej polski król stał(...) Sobieskiego. Pomnik ma stanąć na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg. Potrzeba 400 tys zł.

 • Imprezował, pił i wydawał mnóstwo pieniędzy. Poznajcie drugą twarz polskiego króla

  Wygrana pod Kahlenberg, zjednoczenie Europy i umożliwienie Staremu Kontynentowi zachowania tożsamości - m.in. to zawdzięczamy Janowi III Sobieskiemu. Polski król, który podczas bitew był świetnym wodzem, w czasie wolnym uwielbiał imprezować, pić i wydawać pieniądze. Komitet Budowy Pomnika, chce upamiętnienia Sobieskiego poprzez postawienie mu monumentu na wiedeńskim wzgórzu.

 • Historia z XVII w. nadal nie jest dokończona. Pomóż Sobieskiemu ponownie wjechać do Wiednia

  Grawer na specjalnej tablicy pamiątkowej, wpis na wirtualnym pomniku Jana III Sobieskiego oraz limitowany plakat z królem na wzgórzu Kahlenberg - między innymi to dostaniecie, gdy zdecydujecie się wspomóc budowę monumentu Sobieskiego w stolicy Austrii. Pomnik ma stanąć na wzgórzu, gdzie polski król 333 lat temu pokonał turecką armię.

 • 20-tonowy pomnik za 400 tys. zł. Pomóż dokończyć historię sprzed 300 lat

  Komitet Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego chce, aby na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg stanął 20-tonowy pomnik króla. Monument ma mieć 3 metry wysokości i 7,5 metra długości. Pomnik Sobieskiego będzie wykonany z brązu. Ma łączyć elementy realistyczne i abstrakcyjne.

 • Jan III Sobieski będzie mieć pomnik w Wiedniu. Potrzebne jest finansowe wsparcie

  Jesteśmy w połowie drogi. Trzeba jeszcze odlać pomnik w brązie, przewieść do Wiednia i zamontować. Mamy nadzieję, że zdążymy przed 333. rocznicą wiktorii wiedeńskiej – mówi w rozmowie z RMF FM Piotr Zapart, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. Monument stanie na wzgórzu Kahlenberg w stolicy Austrii.

 • Pomnik Jana III Sobieskiego w Wiedniu. Trwa zbiórka pieniędzy

  Czy we wrześniu tego roku na Wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu odsłonięty zostanie pomnik Jana III Sobieskiego? Wiele zależy od tego, czy członkom komitetu budowy uda się zebrać odpowiednie fundusze na dokończenie przedsięwzięcia. A brakuje jeszcze około 400 tysięcy złotych.

Dyskusje na temat: kahlenberg