• Informacje na temat:

  kajka

Artykuły na temat: kajka
 • 150 rocznica urodzin Michała Kajki

  Ełk uczestniczy w projekcie "Michał Kajka Poeta Mazur - Mazurskie obchody 150 rocznicy urodzin Michała Kajki". Z ramach tej inicjatywy wydany został informator kulturalno-turystyczny, współfinansowany przez zainteresowanych uczestników projektu (w tym Miasto Ełk). Informator zawiera miedzy innymi kalendarium imprez oraz prezentacje uczestników - gmin i powiatów związanych z poetą. Wydano także...

 • Michał Kajka w ełckich szkołach

  Ełckie szkoły otrzymały dzisiaj książki prof. Janusza Jasińskiego "Michał Kajka 1858-1940". Została ona wydana we wrześniu tego roku przez Mazurskie Towarzystwo Naukowe w ramach dotacji udzielonej przez Urząd Miasta w Ełk.

 • To nie lada gratka dla miłośników kaszubszczyzny, zwłaszcza że do tej pory po kaszubsku nie wydano nic dla młodzieży - mówi tłumacz Zbigniew Jankowski. Posłuchaj: Dodajmy, że to prawdopodobnie nie koniec językowych przygód Kajka i Kokosza. Dzielni woje będą się jeszcze uczyć gwary góralskiej i śląskiej.

 • Zmarł Janusz Christa - twórca "Kajko i Kokosza"

  ...odcinków (lata 1968-72). Wiele komiksów o Kajtku i Koku ukazało się w postaci wydań książkowych w latach 90-tych. W 1972 r. Christa stworzył swych najsłynniejszych bohaterów - słowiańskich wojów Kajka(...) kasztelana Mirmiła - Kajka i Kokosza. Komiks Janusza Christy był PRL-owskim przebojem rynkowym. Walki, które toczyli wojowie Mirmiła z bandą groźnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona, wzbudzały wiele...

 • Kajka urodził się 27 września 1858 roku w Skomacku w powiecie łeckim na Mazurach Jak napisał regionalista Władysław Gębik w przedmowie do "Wierszy wybranych" wydanych z okazji 100 - lecia urodzin(...) w Poznaniu 1927 roku Michał Kajka tak pisze o swoim dzieciństwie: "Moje dziecinne lata spędziłem w domu rodzicielskim, gdzie znano tylko mowę polską. Do długiego też czasu nie słyszałem języka...

 • "Kajko i Kokosz" jako słuchowisko

  Thorgal, Funky Koval i Żywe Trupy. Kultowe komiksy z gwiazdorską obsadą to nasza propozycja w cyklu "Twój Weekend w Faktach RMF FM. Wśród premier jest "Kajko i Kokosz" - jako słuchowisko.

 • Kloss, Tytus, Kajko i Kokosz. Pierwsza w Polsce Aukcja Komiksu i Ilustracji

  ...najszybciej i wyznaczają trendy dla tej gałęzi sztuki. Kajtek i Koko - spodobali się czytelnikom na tyle, że doczekali się swych bliźniaczo podobnych następców (właściwie przodków): Kajka i Kokosza...

 • "Tytus, Romek i A'Tomek", "Kajko i Kokosz". Legendy polskiego komiksu na aukcji w Warszawie

  „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Janosik”, „Kajtek i Koko” czy „Kajko i Kokosz”. Wielbiciele kultowych komiksowych serii mają teraz szansę na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. Licytacja w Warszawie odbędzie się 21 kwietnia, ale wystawę można oglądać już od 7 kwietnia w DESA Unicum.

 • Woda może być zatruta ropą

  Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska bada próbki wody pobrane ze stawów Kajka i Mała Kajka w Poznaniu. Na powierzchni wody pojawiła się plama substancji ropopochodnej.

 • To nie lada gratka dla miłośników kaszubszczyzny, zwłaszcza że do tej pory po kaszubsku nie wydano nic dla młodzieży – mówi tłumacz Zbigniew Jankowski. Dodajmy, że to prawdopodobnie nie koniec językowych przygód Kajka i Kokosza. Dzielni woje będą się jeszcze uczyć gwary góralskiej i śląskiej.

Zdjęcia na temat: kajka
Dyskusje na temat: kajka