• Informacje na temat:

  kajka michał

Artykuły na temat: kajka michał
 • 150 rocznica urodzin Michała Kajki

  W tym roku przypada 150 rocznica urodzin Michała Kajki. Z tej okazji Miasto Ełk aktywnie włączyło się w przygotowania do obchodów rocznicy urodzin mazurskiego poety.

 • Michał Kajka w ełckich szkołach

  Ełckie szkoły otrzymały dzisiaj książki prof. Janusza Jasińskiego "Michał Kajka 1858-1940". Została ona wydana we wrześniu tego roku przez Mazurskie Towarzystwo Naukowe w ramach dotacji udzielonej przez Urząd Miasta w Ełk.

 • ...22 września minie 70. rocznica śmierci mazurskiego poety Michała Kajki. Ten wioskowy cieśla i murarz w swej poezji i prozie podkreślał piękno mazurskich krajobrazów, ale przede wszystkim bronił ojczystego języka i podtrzymywał na duchu w walce o polską kulturę w czasach germanizacji.

 • "Kajko i Kokosz" jako słuchowisko

  KAJKO I KOKOSZ Słuchowisko to forma dużo bogatsza niż audiobook. Jest więcej aktorów, jest muzyka i są efekty specjalne, w których się specjalizujemy - mówi w RMF FM producent Michał Szolc(...) w słuchowisku. Bawiliśmy się świetnie - mówi Michał Szolc. "Thorgal" to belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, która ukazuje się po francusku od 1977 roku. Przez ten czas opublikowano cztery serie...

 • Szlak kajakowy im. Michała Kajki mazurskiego cieśli i poety, wiodący z jeziora Śniardwy aż do jeziora Zdedy, został wybrany przez internautów najpiękniejszym szlakiem kajakowym na Mazurach.

 • Autorzy polskich komiksów - Henryk Jerzy Chmielewski znany jako "Papcio Chmiel", Tadeusz Baranowski - autor przygód profesorka Nerwosolka i Janusza Christa - twórca "Kajko i Kokosza", w uznaniu zasług dla polskiej kultury zostali uhonorowani przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego medalami Gloria Artis.

 • Elbląg: Są zarzuty dla mężczyzny, który w parku śmiertelnie pobił swoją partnerkę

  Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło przed rokiem w elbląskim parku im. Michała Kajki. Wracająca w nocy do domu po imprezie para posprzeczała się. Podczas kłótni 35-letni mężczyzna pobił o dwa lata młodszą partnerkę. Nieprzytomną kobietę zabrało pogotowie, ale - mimo udzielenia jej pomocy lekarskiej w szpitalu - zmarła. Jak poinformowała w komunikacie prokuratura, po blisko rocznym...

 • Szachownica w Parku Solidarności

  Przy pomniku Michała Kajki na ulicy Armii Krajowej zostały ustawione dwa stoły betonowe z drewnianymi ławkami do gry w szachy lub warcaby z czterema stanowiskami. Stoły są pokryte kamiennymi blatami, na których są naniesione plansze. Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Miasta Ełk.

 • Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej

  Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Łukowski Pan Longin Kajka i Burmistrz Miasta Łuków Pan Zbigniew Zemło. Festiwal rozpoczął I Otwarty Turniej w Szachach Szybkich tempo 15 min, który(...) przeprowadził Michał Praszak - mistrz krajowy, jeden z twórców sukcesów lubelskich szachów. W symultanach udział wzięło ok. 20 osób, w tym trzy osoby z Norwegii: Martin Glendrange, Daniel Tonnessen i Maty...

 • ...wodą, budowę sceny plenerowej, renowację pomnika Michała Kajki i XIX-wiecznej fontanny, a także podświetlenie niektórych drzew. Paul von Hindenburg urodził w 1847 w Poznaniu, zmarł w 1934 roku w Neudeck...

Dyskusje na temat: kajka michał