• Informacje na temat:

  kalabiński

Artykuły na temat: kalabiński
 • Lech Wałęsa przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych

  ...15 listopada 1989 roku Lech Wałęsa wygłosił przemówienie do połączonych izb Kongresu Stanów Zjednoczonych. Tłumaczem był Jacek Kalabiński.

 • Dziesięć lat milczałam o okolicznościach choroby i śmierci Jacka Kalabińskiego, korespondenta "Gazety Wyborczej" w Waszyngtonie w latach 1991-1997. Teraz przerywam milczenie - pisze dziś w "Rzeczpospolitej" żona Jacka, Barbara Kalabińska.

 • ...r., której setna rocznica została u nas, nie wiedzieć czemu, wstydliwie przemilczana. A przecież była to nie tylko rewolucja, ale i czwarte powstanie, o czym swego czasu przypomnieli S. Kalabiński i F. Tych...

Dyskusje na temat: kalabiński
 • Re: "Gazeta wyborcza" publikuje zeznania Birgfellnera: Kaczyński nakłonił mnie do wręczenia 50 tys. księ

  A ja złożę zawiadomienie do prokuratury, że Adam M. nakłaniał mnie do wpłaty pieniędzy na konto fundacji Sorosa Ale akurat zapomniałem tego nagrać. A tak naprawdę popatrzcie jak GW kantuje swoich współpracowników (Kalabiński), to jak im ufać w kwestii wrogów.

 • Re: Nie żyje Piotr Sadowski, dziennikarz Polskiego Radia

  słuchając jej na wakacjach. Produkowaĺ się w niej m.in niejaki Jacek Kalabiński . Późniejszy neofita i piewca przemian ustrojowych oraz reform Balcerowicza. Typowy przykład dziennikarza "z krwi(...) Kalabińskiego też nie mają . To kwestia charakteru i wychowania.

 • Kalabiński

  lubiłem Jacka Kalabińskiego za "Tu Jedynka". Tylko nie piszcie, że jestem komuchem. Program miał własny rytm i był zaangażowany.

 • Jacek Kalabiński

  Słuchałem w Wolnej Europie relacji Jacka Kalabińskiego z wyborów prezydenta. Ani razu nie wymienił tego, który w efekcie przegrał. Uczmy się.

 • Jacek Kalabiński umarł podczas pisania koresponden

  Jacek Kalabiński umarł podczas pisania korespondencji dla HUMANITARNEJ "Rzeczypospolitej". Bardzo tendencyjny artykuł !

 • ....bo to Kalabiński powinien te owacje otrzymać

  Znam relacje polonii Polskiej z tamtego czasu, którzy twierdzili, że przemówienie Wałęsy było żenujące pod względem poprawności. Kalabiński ubrał je w poprawność i zamienił bełkot w sens i logikę.

 • Re: Re: Jacek Kalabiński umarł podczas pisania kore...

  forum jest dla wszystkich. Jest dla młodych , starszych i jeszcze starszych, dla obeznanych i nie oczytanych, dla myślących i tych zmanipulowanych. Ważne jednak, abyśmy zachowali wzajemny szacunek w wymianie zdań. nazwanie mnie smarkata sprawilo mi frajdę, pomimo, że zamiar był zapewne inny. Moja wypowiedź dotyczy podanego w artykule faktu, że ciężko chory ś.p. Jacek Kalabiński zmarł podczas

 • my naród : to czytał Jacek Kalabiński

  słuchałem kiedyś sprawozdania z wyborów prezydenckich w USA w jego wykonaniu. Przez RWE. Wolną Europę. On by O. nie wymienił do końca. Pożyjecie, zrozumiecie dlaczego.

 • Re: Jacek Kalabiński umarł podczas pisania koresponden

  Czy pani zna historię Wyborczej? Kto ją zakładał (z czyją pomocą), komu miała służyć, kto na tym zarobił, kogo zrobiono w konia, kogo Wyborcza osłania od początku swego istnienia, kogo systematycznie zwalcza itd. itd.? Moim zdaniem pani jest za smarkata, żeby to wszystko pamiętać, więc proszę nie przeszkadzać dorosłym, obeznanym z faktami internautom.