• Informacje na temat:

  kałasznikow

Artykuły na temat: kałasznikow
 • Władimir Putin testuje nową broń Kałasznikowa. Jak sobie radzi?

  Władimir Putin przetestował najnowszy model karabinu snajperskiego w siedzibie firmy Kałasznikow w Kubince. Prezydent Rosji miał trafić trzykrotnie na pięć prób w cel oddalony o 600 metrów. Na filmie nie widać jednak, jaką celnością wykazał się prezydent.

 • "Jak pozbyć się nielubianego polityka? Kałasznikowem"

  Socjaldemokratyczny czeski premier Bohuslav Sobotka wyraził we wtorek oburzenie z powodu poniedziałkowej wypowiedzi prezydenta Milosza Zemana, iż niedemokratyczny sposób na usunięcie nielubianego polityka - a konkretnie szefa rządu - "nazywa się kałasznikow".

 • Kałasznikow mistrzem

  Zawodnicy Legnickiego Klubu Oyama Karate zaprezentowali wysoką formę na Mistrzostwach Brandenburgii. Patryk Kałasznikow sięgnął po złoto, jego klubowa koleżanka - Gabriella Librowska - zdobyła srebrny medal.

 • W Rosji odsłonięto pomnik Kałasznikowa. Monument ma jednak wadę

  Odsłonięty we wtorek w Moskwie pomnik Michaiła Kałasznikowa zostanie poprawiony. Według agencji TASS na monumencie poświęconym konstruktorowi karabinów AK, znalazły się omyłkowo schematy niemieckiej broni szturmowej StG44.

 • Zatrzymali auto do kontroli. W środku amunicja do Kałasznikowa

  Samochód pełen nielegalnej amunicji do Kałasznikowa - takiego odkrycia w czasie drogowej kontroli dokonała policja w Zabrzu. Kierowca miał w bagażniku prawie 3 tysiące zapakowanych w paczki karabinowych naboi.

 • Bałkański supersam z bronią. Kałasznikow za 300 euro

  Według doniesień mediów zamachowcy z Paryża dysponowali między innymi dwoma karabinami Zastava M70, jugosłowiańską wersją kałasznikowa. Także podczas ataku na redakcję magazynu "Charlie Hebdo(...) Bałkanach. Już dawno arsenał niegdyś dobrze uzbrojonego bloku komunistycznego dotarł także na pozostałe tereny Europy. Ceny broni są zróżnicowane: na Bałkanach kałasznikow kosztuje od 300 do 500

 • RMF 24: Zatrzymali auto do kontroli. W środku amunicja do Kałasznikowa

  Samochód pełen nielegalnej amunicji do Kałasznikowa - takiego odkrycia w czasie drogowej kontroli dokonała policja w Zabrzu. Kierowca miał w bagażniku prawie 3 tysiące zapakowanych w paczki karabinowych naboi.

 • Kałasznikow stracił na treningu cztery zęby

  ...23-letni rosyjski triathlonista Iwan Kałasznikow pobity przez nastolatków podczas treningu kolarskiego w nowozelandzkim New Plymouth. Sportowiec stracił nie tylko przytomność, ale i cztery zęby. Kask uchronił go przed poważniejszymi konsekwencjami bójki.

 • Zamachy w Paryżu. "Wtargnęli z kałasznikowami i zaczęli ślepo strzelać do ludzi"

  ..."Byliśmy w barze, usłyszeliśmy huk, myśleliśmy, że to petardy. Odwróciliśmy się i wtedy zobaczyłem dwóch młodych mężczyzn - nie starszych niż w wieku 25, z kałasznikowami w rękach..." - relacjonuje jeden ze świadków, który przeżył jeden z wieczornych zamachów w Paryżu. Łącznie w pięciu atakach zginęło co najmniej 128 osób. Przeszło 200 zostało rannych, 80 z nich jest w stanie ciężkim.

 • W Rosji pogrzeb Kałasznikowa

  Dziś w Rosji odbędzie się pogrzeb Michaiła Kałasznikowa. Legendarny twórca karabinu AK-47 spocznie na nowym podmoskiewskim cmentarzu wojskowym dla zasłużonych Rosjan. Konstruktor zmarł 23 grudnia w wieku 94 lat.

Zdjęcia na temat: kałasznikow
Wideo na temat: kałasznikow
 • Putin testuje karabin snajperski Kałasznikowa

  Putin testuje karabin snajperski Kałasznikowa

 • Twórca kałasznikowa na archiwalnych zdjęciach

  Nie żyje Michaił Kałasznikow, konstruktor najpopularniejszego karabinka automatycznego na świecie. Konstruktor od dłuższego czasu miał poważne problemy ze zdrowiem. 17.11 trafił na oddział intensywnej terapii szpitala w Iżewsku. Szpitalnego łóżka już nie opuścił. Zmarł miesiąc po swoich 94. urodzinach.

 • Strzelanina w pociągu relacji Amsterdam- Paryż

  Uzbrojony w karabin kałasznikowa mężczyzna zranił trzy osoby w pociągu relacji Amsterdam - Paryż w pobliżu miasta Arras. Został obezwładniony przez pasażerów, którymi okazali się dwaj amerykańscy żołnierze. Jeden z nich usłyszał dochodzący z toalety odgłos ładowanej broni. Kiedy próbowali powstrzymać mężczyznę, ten zaczął strzelać. Według francuskiej policji, 26-letni zatrzymany to osoba