• Informacje na temat:

  kalendarz egipski

Artykuły na temat: kalendarz egipski
 • Wielki Czwartek. Początek Triduum Paschalnego

  Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w kalendarzu liturgicznym - wspomina się wtedy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Teologowie ks. Wojciech Węgrzyniak i o. Michał Legan dla czytelników Interii wyjaśniają, co wspominamy w Wielki Czwartek.

 • Żydowski szałas w sercu Warszawy

  W centrum Warszawy, przy ul. Złotej, stanął szałas będący symbolem żydowskiego święta Sukot - jednego z najważniejszych w żydowskim kalendarzu religijnym.

 • Warszawscy Żydzi świętują Pesach

  W środę Żydzi na całym święcie rozpoczynają obchody święta Pesach - jednego z najważniejszych świąt w kalendarzu żydowskim.

 • Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska i Eucharystia

  Wielki Czwartek to w kalendarzu katolickim święto ruchome, ustanowione na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Przypada w Wielkim Tygodniu - na trzy dni przed Wielkanocą.

 • Sonik jedzie po "koronę" rajdów cross-country

  Abu Zabi, Katar, Sardynia, Tunezja, Brazylia, Argentyna i Maroko - we wszystkich tych miejscach, w których w ostatnich pięciu latach odbywały się rajdy Pucharu Świata FIM, Rafał Sonik stawał na najwyższym stopniu podium. Na liście pozostało już tylko jedno miejsce - Egipt. Rajd Faraonów po dwóch latach powrócił do kalendarza i w poniedziałek oficjalnie rozpocznie się od prologu w miejscowości El...

 • Nowo wybrany egipski parlament, który zdominowany jest przez islamistów, rozpoczął w poniedziałek pierwszą sesję. Deputowani minutą ciszy uczcili pamięć osób zabitych podczas powstania, w wyniku którego obalony został prezydent Hosni Mubarak.

 • Dziś Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek to w kalendarzu katolickim święto ruchome, ustanowione na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Przypada w Wielkim Tygodniu - na trzy dni przed Wielkanocą.

 • Wielki Czwartek - eucharystia i kapłaństwo

  Wieki Czwartek to w kalendarzu katolickim święto ustanowione na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Chrystusa i apostołów. Jest to dzień ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa.

 • Rozpoczęły się obchody żydowskiego Pesach

  Żydzi na całym święcie rozpoczynają obchody święta Pesach - jednego z najważniejszych świąt w kalendarzu żydowskim. - W tym roku jest ono wyjątkowe, ponieważ Pesach zbiega się z przypadającym co 28 lat świętem Birkat Hachama - powiedział rabin Rabin Szalom Ber Stambler, dyrektor polskiego Chabad Lubawicz.

 • ​Tajemnice Ostatniej Wieczerzy w świątecznym tygodniku "Sieci"

  Najważniejsza uczta w dziejach ludzkości odbyła się w Jerozolimie 14. dnia miesiąca nissan roku 3793 według kalendarza żydowskiego. Miała to być kolejna biesiada paschalna, jaką co roku obchodzili pobożni Żydzi. Każdej wiosny bowiem Izraelici na pamiątkę uwolnienia z niewoli egipskiej celebrowali święto Paschy. Jezus z Nazaretu również co roku brał udział w tej uroczystości. Pasja, po hebrajsku...

Dyskusje na temat: kalendarz egipski
 • Re: Papież Franciszek krytykuje chrześcijan, którzy boją się zmian

  i jeszcze nie wyszedł na swoje. Nawet zapłodnienie Maryi zostało przypisane tej porze roku, kiedy nastąpiło zapłodnienie Izydy, której chronologię ciąż nadzwyczaj dokładnie rejestrował egipski kalendarz świąt. Izyda przekazała tamtej Żydówce w spadku także swoje atrybuty: półksiężyc, gwiazdę i zdobiony gwiazdami płaszcz. A że istniały kiedyś czarne wizerunki Izydy, to i karnacja Maryi bywała

 • Re: Obchody 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny

  zapłodnienie Maryi zostało przypisane tej porze roku, kiedy nastąpiło zapłodnienie Izydy, której chronologię ciąż nadzwyczaj dokładnie rejestrował egipski kalendarz świąt. Izyda przekazała tamtej Żydówce

 • Re: Na Kamczatce obudził się wulkan. Rosja wstrzyma loty?

  W/g mnie to nie jest Kalendarz Majów/ Uzasadnienie: Zecharia Sitchin pisze w swojej książce"Zaginione cywilizacje"/ w/g Sumerów i niego Indianie są potomkami Kaina/. W roku 3113 pne. do Ameryki przybył na długo syn Enki /stwórcy człowieka/ -egipski bóg Thot wypędzony z Egiptu przez swojego brata Marduka - boga RA. Kalendarz Majów rozpoczyna się w roku 3114 pne, wiec kto