• Informacje na temat:

  kaliszanie

Artykuły na temat: kaliszanie
 • W Kaliszu ma powstać specjalna gablota ze zdjęciami radnych, ich telefonami czy adresami mailowymi. Okazuje się bowiem, że wielu mieszkańców nie zna swoich samorządowców i nie wie, jak się z nimi kontaktować.

 • Wielkopolskie: 50-latek utonął w jeziorze

  50-letni kaliszanin utonął w niedzielę w akwenie Piaski-Szczygliczka koło Ostrowa Wielkopolskiego. Pomimo sprawnej akcji ratowniczej mężczyzny nie udało się uratować.

 • Młoda sztuka Kalisza

  Przedsięwzięcie zrodzone z inicjatywy młodych artystów wywodzących się lub tworzących w Kaliszu było formą prezentacji ich pasji, talentów, inicjatyw. Młodą sztukę kaliszanie poznawali w miniony(...) Młodych Stowarzyszenia "Samorządny Kalisz" oraz wykonawców jest przekonanie jak najszerszego grona odbiorców do przyświecającego festiwalowi hasła "Kaliszanie dla Kalisza - teraz my naszemu miastu...

 • Dziesięć wyróżniających się kreacjami aktorskimi przedstawień ostatnich sezonów obejrzą kaliszanie na rozpoczynających się 7 maja 51. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Od 26 lat jest to jedyny w kraju festiwal sztuki aktorskiej.

 • Tłum wiernych przeszedł w niedzielę ulicami Kalisza w 22. Drodze Krzyżowej. W ten sposób, na wzór Chrystusa niosącego swój krzyż ulicami Jerozolimy, kaliszanie rozpoczęli rozważania wielkopostne.

 • "Historyczne przełomy w dziejach Kalisza"

  Pod tym tytułem odbył się wczoraj w Sali Recepcyjnej ratusza III Sejmik Historyczny. Prowadzeniem i organizacją imprezy zajęli się młodzi kaliszanie, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowani historią kraju i miasta.

 • Arkadiusz Kaliszan zastąpił Ryszarda Wieczorka na stanowisku trenera piłkarzy pierwszoligowego Kolportera Korony Kielce. 34-letni szkoleniowiec zadebiutuje w tej roli w ekstraklasie we wtorkowym meczu z Cracovią.

 • 79 - letni kaliszanin został zaczepiony przez mężczyznę i kobietę siedzących w samochodzie. Nieznajomy mówiąc łamaną polszczyzną zapytał starszego pana o drogę do szpitala, gdyż jak twierdził ma tam przebywać jego kolega, który miał mieć wypadek pod Kaliszem.

 • Nie dojdzie do ewakuacji szpitala gdańskiej Akademii Medycznej - powiedział w piątek rektor tej uczelni Roman Kaliszan po spotkaniu z minister zdrowia Ewą Kopacz.

 • Egipcjanin z Kalisza po dwóch tygodniach zakończył protest głodowy. Bahgat Hassan próbował zwrócić uwagę na problem obcokrajowców w Polsce. Zasiadł przed kaliskim magistratem po tym, jak grupa kaliszan pobiła jego i jego dzieci.

Zdjęcia na temat: kaliszanie
Dyskusje na temat: kaliszanie
 • Re: Kalisz: 8-latek pogryziony przez ptasie kleszcze

  A jaki regulamin złamałem interio??????????? że usunięto mi komentarz w którym opisuję sytuację w Kaliszu.Przecież Kaliszanie spacerujący po Złotym Rogu i idący przez most do parku doskonale widzą co tam jest

 • Re: Dachowanie radiowozu w Kaliszu

  Nie widzicie że do zdarzenia doszło na ulicy Podmiejskiej przed skrzyżowaniem ze światłami koło Galerii Amber ? Tam te pojazdy musiały zwalniać żeby skręcić pewnie w lewo w ulicę Górnośląską . Ot zwykłe fizyczne zdarzenie . Najechał na burtę wysepki i się wywrócił . Kaliszanie umią jeździć bo przy zarejestrowanych 150000 aut na zameldowanych 100000 mieszkańców rzadko zdarzają się stłuczki

 • Re: Kownacki: Prezydent Komorowski kontaktował się z Piotrem P. Kancelaria prezydenta zaprzecza

  W sobotę samochód gangsterski żyrandola został w Kaliszu wygwizdany. My kaliszanie Komorowskiego nie chcemy widzieć.

 • Re: Kalisz: Znalazła portfel, przyniosła na policję

  Jestem kaliszanka i ten wpis powyzej mnie obraza. Tzn. ze kaliszanie sa nieuczciwi czy dusigrosze? Ciekawe jakim ty jestes czlowiekiem. Najlepiej anonimowo oceniac innych .

 • Re: Kalisz: Polityka to nieuleczalna choroba

  Stawką w grze politycznej nie jest PRL , tylko co najmniej pozbawienie PISołaków większości parlamentarnej w Sejmie . Gdyby Zandbergowcy i Kaliszanie byli realistami politycznymi to nie bełkotaliby lewicowo tylko stworzyli przynajmniej do wyborów jedno ugrupowanie , dające szansę wejścia do Sejmu. Zandbergowcy i Kaliszanie eliminując SLD wyeliminowali też siebie

 • Re: Kalisz: Polityka to nieuleczalna choroba

  Ty baryło jesteś jednym z tych "misjonarzy" , którzy zniszczyli SLD a waszego gniota partyjnego nie widać wystawionego na polskim ringu politycznym. Kaliszanie i Zandbergowcy pyskują w rozsypce a PISołaki rządzą jak chcą .

 • Re: Białoruś: Odnaleziono dom rodzinny Marii Kaczyńskiej

  podworku to samo ..Wywalilam wszystko z bagaznika na ulice i znalazlam to narzedzie a Policja ktora nadjechala ,stala chwile za nami ubezpieczajac nas zeby nas kto nie rozjechal ..Mili Kaliszanie, to

 • Re: Zmiany w Kaliszu. Sapiński pokonał urzędującego prezydenta

  . Panie Grzegorzu, tego oczekują kaliszanie, przynajmniej ci, którzy doceniając dotychczasowe Pana wysiłki udzielili Panu poparcia, umożliwiając dokonywania naprawy i rozliczenia, przy wspólnym działaniu

 • Wielkopolanie, Poznaniacy i Kaliszanie !

  Nie wybierajcie cwaniaczków z Ordynackiej do Parlamentu UE. Gdy tylko zorientował się, że może stracić posadkę w pałacu bo Jola i Cimoszewicz zrezygnowali z wyborów to nagle stał się wielkim fanem UE. Jak był prawą rączką Kwasa to wychwalał USA bo liczyli na stanowiska w NATO i ONZ. Oleksy delikatnie ujął gdzie ludzie byłego prezia mają nas i kraj.