• Informacje na temat:

  kaliszanie

Artykuły na temat: kaliszanie
 • 31-letni kaliszanin strzelał do 19-latka. Chłopak stracił oko

  Sąd Rejonowy w Kaliszu aresztował na dwa miesiące 31-letniego kaliszanina, który okaleczył 19-latka, strzelając do niego z broni pneumatycznej. Pokrzywdzony stracił oko.

 • W Kaliszu ma powstać specjalna gablota ze zdjęciami radnych, ich telefonami czy adresami mailowymi. Okazuje się bowiem, że wielu mieszkańców nie zna swoich samorządowców i nie wie, jak się z nimi kontaktować.

 • Wielkopolskie: 50-latek utonął w jeziorze

  50-letni kaliszanin utonął w niedzielę w akwenie Piaski-Szczygliczka koło Ostrowa Wielkopolskiego. Pomimo sprawnej akcji ratowniczej mężczyzny nie udało się uratować.

 • Strzelał do 19-latka z broni pneumatycznej. Nastolatek stracił oko

  Sąd Rejonowy w Kaliszu aresztował w poniedziałek na dwa miesiące 31-letniego kaliszanina, który okaleczył 19-latka, strzelając do niego z broni pneumatycznej. Pokrzywdzony stracił oko.

 • Młoda sztuka Kalisza

  Przedsięwzięcie zrodzone z inicjatywy młodych artystów wywodzących się lub tworzących w Kaliszu było formą prezentacji ich pasji, talentów, inicjatyw. Młodą sztukę kaliszanie poznawali w miniony(...) Młodych Stowarzyszenia "Samorządny Kalisz" oraz wykonawców jest przekonanie jak najszerszego grona odbiorców do przyświecającego festiwalowi hasła "Kaliszanie dla Kalisza - teraz my naszemu miastu...

 • Dziesięć wyróżniających się kreacjami aktorskimi przedstawień ostatnich sezonów obejrzą kaliszanie na rozpoczynających się 7 maja 51. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Od 26 lat jest to jedyny w kraju festiwal sztuki aktorskiej.

 • Tłum wiernych przeszedł w niedzielę ulicami Kalisza w 22. Drodze Krzyżowej. W ten sposób, na wzór Chrystusa niosącego swój krzyż ulicami Jerozolimy, kaliszanie rozpoczęli rozważania wielkopostne.

 • "Historyczne przełomy w dziejach Kalisza"

  Pod tym tytułem odbył się wczoraj w Sali Recepcyjnej ratusza III Sejmik Historyczny. Prowadzeniem i organizacją imprezy zajęli się młodzi kaliszanie, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowani historią kraju i miasta.

 • Arkadiusz Kaliszan zastąpił Ryszarda Wieczorka na stanowisku trenera piłkarzy pierwszoligowego Kolportera Korony Kielce. 34-letni szkoleniowiec zadebiutuje w tej roli w ekstraklasie we wtorkowym meczu z Cracovią.

 • 79 - letni kaliszanin został zaczepiony przez mężczyznę i kobietę siedzących w samochodzie. Nieznajomy mówiąc łamaną polszczyzną zapytał starszego pana o drogę do szpitala, gdyż jak twierdził ma tam przebywać jego kolega, który miał mieć wypadek pod Kaliszem.

Zdjęcia na temat: kaliszanie
Dyskusje na temat: kaliszanie
 • Re: Kalisz: 8-latek pogryziony przez ptasie kleszcze

  A jaki regulamin złamałem interio??????????? że usunięto mi komentarz w którym opisuję sytuację w Kaliszu.Przecież Kaliszanie spacerujący po Złotym Rogu i idący przez most do parku doskonale widzą co tam jest

 • Re: ​Prezydent Kalisza odwołał dwóch zastępców, m.in. z PiS

  Lichocka to żenada co ta spadochroniarka wie o Kaliszu? Kalisz potrzebuje się powiększyć i odzyskać mieszkańców, którzy wyprowadzili się tuż za granicę miasta. Widać, że ta pani nic nie wie. To samo Pan Mosiński, tyle naobiecywał. Popieram decyzje Pana Sapińskiego. Brawo. Pozostałych kaliszanie rozliczą na jesień. Nie zadbali o miasto tylko o swoje partie.

 • Re: Dachowanie radiowozu w Kaliszu

  Nie widzicie że do zdarzenia doszło na ulicy Podmiejskiej przed skrzyżowaniem ze światłami koło Galerii Amber ? Tam te pojazdy musiały zwalniać żeby skręcić pewnie w lewo w ulicę Górnośląską . Ot zwykłe fizyczne zdarzenie . Najechał na burtę wysepki i się wywrócił . Kaliszanie umią jeździć bo przy zarejestrowanych 150000 aut na zameldowanych 100000 mieszkańców rzadko zdarzają się stłuczki

 • Re: ​Prezydent Kalisza odwołał dwóch zastępców, m.in. z PiS

  Kaliszanie sa za czy przeciw? .Jesli sa przeciw to dlaczego nie podpisuja ?

 • Re: Kownacki: Prezydent Komorowski kontaktował się z Piotrem P. Kancelaria prezydenta zaprzecza

  W sobotę samochód gangsterski żyrandola został w Kaliszu wygwizdany. My kaliszanie Komorowskiego nie chcemy widzieć.

 • Re: Kalisz: Znalazła portfel, przyniosła na policję

  Jestem kaliszanka i ten wpis powyzej mnie obraza. Tzn. ze kaliszanie sa nieuczciwi czy dusigrosze? Ciekawe jakim ty jestes czlowiekiem. Najlepiej anonimowo oceniac innych .

 • Re: Kalisz: Polityka to nieuleczalna choroba

  Stawką w grze politycznej nie jest PRL , tylko co najmniej pozbawienie PISołaków większości parlamentarnej w Sejmie . Gdyby Zandbergowcy i Kaliszanie byli realistami politycznymi to nie bełkotaliby lewicowo tylko stworzyli przynajmniej do wyborów jedno ugrupowanie , dające szansę wejścia do Sejmu. Zandbergowcy i Kaliszanie eliminując SLD wyeliminowali też siebie

 • Re: Kalisz: Polityka to nieuleczalna choroba

  Ty baryło jesteś jednym z tych "misjonarzy" , którzy zniszczyli SLD a waszego gniota partyjnego nie widać wystawionego na polskim ringu politycznym. Kaliszanie i Zandbergowcy pyskują w rozsypce a PISołaki rządzą jak chcą .

 • Re: ​Prezydent Kalisza odwołał dwóch zastępców, m.in. z PiS

  "skoro ich kluby nie były zainteresowane walką o przywrócenie Kaliszowi miana miasta stutysięcznego" - a co to za kryterium? Radni są od dbania o dobro mieszkańców a nie o to czy miasto ma 100, 200 czy 500 tys. mieszkańców. Ciekawe czy Kaliszanie faktycznie chcieli przyłączyć Żelazków, czy był w tym jakiś ich interes? PS Chciał to odwołał, ale argumentacja jest dziecinna.