• Informacje na temat:

  kallimach

Artykuły na temat: kallimach
 • Nagrodę im. Filipa Kallimacha, przyznawaną przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, otrzymali autorzy podręczników, programów nauczania oraz wydawcy.

 • Autorzy podręczników, wydawcy i pedagodzy zostali laureatami tegorocznej Nagrody im. Filipa Kallimacha, przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki".

 • Autorzy podręczników i wydawcy zostali wyróżnieni Nagrodą im. Filipa Kallimacha, przyznawaną za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki".

 • Obraz olejny "Nocne przygody Jana Olbrachta z Kallimachem" pędzla Jana Matejki zostanie wystawiony na niedzielnej aukcji Domu Aukcyjnego Agra-Art w Warszawie. Cena wywoławcza dzieła to 0,5 mln zł.

 • Obraz Jana Matejki sprzedany na aukcji za 1 mln zł

  Za 1 mln zł sprzedano na niedzielnej aukcji obraz olejny "Nocne przygody Jana Olbrachta z Kallimachem" Jana Matejki przedstawiający miłosną schadzkę polskiego króla z krakowską mieszczką. Dzieło kupił prywatny nabywca. Cena wywoławcza wynosiła pół miliona zł.

 • Milion złotych za obraz Matejki. Dzieło zostało sprzedane na aukcji

  Za 1 mln zł sprzedano na aukcji obraz olejny "Nocne przygody Jana Olbrachta z Kallimachem" Jana Matejki przedstawiający miłosną schadzkę polskiego króla z krakowską mieszczką. Dzieło kupił prywatny nabywca. Cena wywoławcza wynosiła pół miliona zł.

 • ..., Niccolo Machiavelli, Tomasz Morus, poeci: Francesco Petrarka, Jan Kochanowski, pisarz i badacz literatury Filip Kallimach (Buonaccorsi) i współpracujący z nim Konrad Celtis - wykładowca, poeta i wydawca.

 • Snem kamiennym zasnęli, snem swym nieprzespanym...

  .... Pogańskie epitafia różnią się od chrześcijańskich formą, przesłaniem i miejscem. Jednym z najsłynniejszych w Polsce jest hołd oddany Kallimachowi, jedno z dzieł słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza, znajdujące się w krakowskim kościele Św. Trójcy, czyli oo. Dominikanów. Nasz Kallimach (bo był jeszcze inny poeta o tym imieniu w starożytnej Grecji) pochodził z włoskiej Toskanii i nazywał się Filip...

 • Nagroda im. Filipa Kallimacha, przyznawana przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki" - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Patronat nad targami "Edukacja" sprawują minister edukacji...

Dyskusje na temat: kallimach
 • Re: Włochy "bliżej Budapesztu i Warszawy"

  Może będzie jeszcze w Italii RENESANS i cinquecento!

 • Re: ​Byli opozycjoniści odpowiadają sygnatariuszom listu do prezydenta Dudy

  Większość dla Ciebie nieznanych, znani są ci, którzy wypłynęli na przemianach dorabiając się stołków poselskich, senatorskich, eksperckich w tefałenie i prezesowskich. Stąd ich płacz za starymi c zasami PO.

 • Re: ​PiS przyznaje się do błędu ws. wycinki drzew

  Takim samym bublem jest ustawa antyterrorystyczna. Handlowanie nierejestrowanymi numerami telefonów jak też i posługiwanie się takimi na terytorium RP powinno być przestępstwem. Jaki jest sens nakazywać uczciwym ludziom rejestrować telefony a potencjalny terrorysta bez trudu może kupić sobie w "necie" nierejestrowaną kartę.

 • Re: CBOS: Przedsiębiorstwa w rękach państwa

  Korwin by zawału dostał gdyby to przeczytał. Przymus uczenia dzieci podstaw ekonomii!!!. Boże, co za pożałowania godny liberał! Od rodziców ma zależeć czy dziecko będzie miało 6 godzin matematyki dziennie albo 3 godz. brydża lub 10 religii. Rodzice są rozsądni i chcą dla swych dzieci jak najlepiej. Należy zostawić im decyzję, korwinowcu z Bożej łaski.

 • Re: RMF: Polska łagodzi stanowisko w sprawie Rosji

  Mówisz o masonerii REGULARNEJ. Masoneria zaczęła się już w XV w. na Soborze we Florencji, gdzie bizantyński sekciarz Plethon nawrócił na neopogaństwo kardynałów. Do Polski przyniósł ją Kallimach i zainfekował dwór królewski. A unia z Rosją w XIX w. była wymuszona i przypominała unię angielsko-szkocką z XVIII w. Poza tym, nie obejmowała całego kraju i po obu stronach działali prowokatorzy, głównie

 • Re: "Szczyt to porażka Unii Europejskiej i zwycięstwo Rosji"

  zniszczono Węgry w XVI wieku i kto to załatwił (bynajmniej nie tylko Turcy)? Dlaczego w post PRLu świeckimi świętymi są piekłoszczacy nienawidzący Polski: Kallimach, Erazm z Roterdamu, Jan Amos Komeński? Co

 • Re: Wariaci posmoleńscy

  liczyć się nie trzeba.Nie ma znaczenia,że czy to PO, PIS czy inne SLD. Oni będą tylko krzyczeć ale nie trzeba na to zważać gdy się ich za twarz chwyci- tak mówił o polskiej szlachcie Kallimach królowi

 • Re: "SE": Jaruzelski kazał zabić polskiego pilota

  Chyba śnię. Facet wydaje rozkaz zestrzelenia pilota, pilot ginie a panowie dyskutanci stwierdzają, że w gruncie rzeczy nic się nie stało, "takie były realia" i inne takie pierdoły. W Niemczech za rozkaz strzelania do uciekających na "lepszą" stronę politycy NRD poszli siedzieć. A do tego ta żałosna apoteoza komuny w Polsce. Starcza demencja czy co? Mam 55 lat i wiem jak było, nie wciskajcie młodym kitu!

 • Re: Jak powinna wyglądać Polska?

  Wiedza Pana Walenciaka jest dość ograniczona. Nie trzeba szukać na Bliskim Wschodzie państw wyznaniowych. W Europie takimi państwami są Grecja, Dania, Norwegia, W. Brytania, do 2000 roku były Szwecja i Finlandia (1999). Obowiązującą religią państwową w tych krajach jest prawosławie (Grecja) i protestantyzm. W takiej np. Norwegii królem może zostać tylko protestant (proszę, co za dyskryminacja!!! :) ). Wszędzie tam kościoły państwowe finansowane są w całości lub części z budżetu a religia...

 • Re: ​Oświadczenie posłanki Pawłowicz. "Komentarze dowodzą hipokryzji moich oskarżycieli"

  póki co to broń sieczna i palna to specjalność członków PO :)