• Informacje na temat:

  kama

Artykuły na temat: kama
 • Nie żyje łączniczka batalionu "Parasol" ps. Kama

  Maria Stypułkowska-Chojecka "Kama" - łączniczka batalionu "Parasol” Armii Krajowej, uczestniczka powstania warszawskiego - nie żyje. Miała 89 lat.

 • ​Nie żyje Maria Stypułkowska-Chojecka, miała 89 lat

  ...​Nie żyje Maria Stypułkowska-Chojecka pseudonim "Kama". Jak informuje Stowarzyszenie Wolnego Słowa, łączniczka batalionu "Parasol" Armii Krajowej zmarła wczoraj wieczorem. Miała 89 lat. Uczestniczyła m.in. w wykonaniu wyroku na "kacie Warszawy" Franzu Kutscherze.

 • Drugą dobę trwa strajk okupacyjny w Zakładach Tłuszczowych Kama Foods w Brzegu. Fabryka margaryny i oleju jadalnego ma kłopoty finansowe - jej długi sięgają...

 • ...​Dziś w Warszawie odbędzie się pogrzeb Marii Stypułkowskiej-Chojeckiej pseudonim "Kama", łączniczki i wywiadowczyni batalionu "Parasol" Armii Krajowej. Uczestniczyła ona między innymi w wykonaniu wyroku na "kacie Warszawy" Franzu Kutscherze. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a następnie będą kontynuowane na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 • Nowi honorowi obywatele Warszawy

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i uczestniczka zamachu na Franza Kutscherę Maria Stypułkowska-Chojecka ps. Kama to m.in. tegoroczni honorowi obywatele stolicy. Uroczystość nadania tytułów odbyła się w sobotę podczas dorocznej sesji Rady Warszawy na Zamku Królewskim.

 • Najstarsza osoba na świecie, Japonka Kama Chinen, zmarła na tydzień przed swymi 115 urodzinami - poinformowała rzeczniczka domu opieki w Nanjo na Okinawie, gdzie leciwa pani spędziła ostatnie lata życia.

 • Nadano tytuły honorowych obywateli Warszawy

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i uczestniczka zamachu na Franza Kutscherę Maria Stypułkowska-Chojecka ps. Kama to m.in. tegoroczni honorowi obywatele stolicy. Uroczystość nadania tytułów odbyła się w sobotę podczas dorocznej sesji Rady Warszawy na Zamku Królewskim.

 • Zakończył się 49. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

  Występ Orkiestry Kameralnej Aukso i klarnecistki Sharon Kam zakończył w niedzielny wieczór 49. Muzyczny Festiwal w Łańcucie (Podkarpackie).

 • Klarnecistka z Izraela Sharon Kam, będzie gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach", który rozpocznie się w sobotę w Zakopanem. Podczas koncertu inauguracyjnego zagra Sinfonietta Cracovia pod batutą Jerzego Maksymiuka.

 • Amerykański biznesmen pozwał Polskę, chce gigantycznych pieniędzy

  Ponad pół miliarda złotych chce od Skarbu Państwa amerykański biznesmen Vincent J. Ryan. Chodzi o firmę Kama Food, w którą potentat zainwestował na początku lat 90. Od roku w wielkiej tajemnicy trwa międzynarodowy arbitraż w tej sprawie - ustalili reporterzy RMF FM oraz "Gazety Wyborczej".

Zdjęcia na temat: kama
Dyskusje na temat: kama