• Informacje na temat:

  kamal

Artykuły na temat: kamal
 • Armia syryjska odbiła Abu Kamal z rąk dżihadystów

  Armia syryjska oraz sojusznicze milicje szyickie z Libanu, Iraku i Iranu w niedzielę po ciężkich walkach odbiły z rąk Państwa Islamskiego (IS) strategiczne miasto Abu Kamal przy granicy z Irakiem - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Syria: Rosyjskie bombowce zaatakowały islamistów przy granicy z Irakiem

  Sześć rosyjskich bombowców Tu-22M3 (oznaczenie zachodnie Backfire) zaatakowało w piątek bojowników Państwa Islamskiego w rejonie miasta Abu Kamal w prowincji Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

 • Rosyjskie bombowce ostrzelały pozycje IS w Syrii

  Rosyjskie bombowce strategiczne Tu-22M3 ostrzelały w sobotę pozycje Państwa Islamskiego (IS) w pobliżu miasta Abu Kamal we wschodniej Syrii przy granicy z Irakiem - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

 • Irak: Lider IS uciekł do Syrii

  Irackie media, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, podały w poniedziałek, że lider Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi uciekł w piątek 3 listopada z miasta Rawa w prowincji Anbar w Iraku do Syrii. Obecnie ma przebywać w mieście Abu Kamal.

 • 53 osoby zatrzymane w Iranie. Popierali dżihadystów w internecie

  Szef irańskiego oddziału policji ds. walki z zagrożeniami cybernetycznymi Kamal Hadianfar poinformował o zatrzymaniu 53 osób. Wszyscy mieli prowadzić strony internetowe popierające dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 • ​Iran: 53 osoby zatrzymane za prowadzenie dżihadystycznych stron internetowych

  Szef irańskiego oddziału policji ds. walki z zagrożeniami cybernetycznymi Kamal Hadianfar poinformował w poniedziałek o zatrzymaniu 53 osób pod zarzutem prowadzenia stron internetowych popierających dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 • Katastrofa rosyjskiego airbusa: Brak dowodów na eksplozję

  Śledczy nie znaleźli dotąd żadnych dowodów na poparcie tezy, że powodem sobotniej katastrofy rosyjskiego samolotu nad Synajem była eksplozja na pokładzie maszyny - oświadczył w czwartek egipski minister lotnictwa cywilnego Hosam Kamal.

 • Nie żyje Louis Jourdan. Miał 93 lata

  W wieku 93 lat zmarł w Los Angeles francuski aktor Louis Jourdan - informuje AFP. Jedną z ról, która przyniosła mu sławę, była postać Kamal Khana - przeciwnika Jamesa Bonda w filmie "Ośmiorniczka".

 • Wczoraj Amerykanie zaatakowali z powietrza pozycje dżihadystów w Syrii. O świcie 22 ataki na cele IS przeprowadzono w rejonie miasta Abu Kamal, w prowincji Dajr az-Zaur na granicy Syrii z Irakiem. ​Pentagon na swojej stronie internetowej zamieścił wideo pokazujące przebieg kilku ataków.

 • Syria: Bojownicy ISIL opanowali ważne miasto przy granicy z Irakiem

  Po walkach z rywalizującymi ugrupowaniami dżihadystycznymi bojownicy Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) zdobyli kontrolę nad strategicznie położonym miastem Abu Kamal w Syrii, przy granicy z Irakiem - poinformowali we wtorek obrońcy praw człowieka.

Dyskusje na temat: kamal