• Informacje na temat:

  kamienie na szaniec

Artykuły na temat: kamienie na szaniec
 • W bohaterach "Kamieni na szaniec" zawsze dostrzega się najpierw ich młodość. Bo zważywszy na okoliczności, które postawił przed nimi los, to właśnie ich młodość w rzeczywistości wojennej budzi największy sprzeciw.

 • ...: braterstwo i służbę" - słowa wstępu autora najpełniej oddają zawartość treściową dokumentu "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

 • ...", "Książka wodza zuchów", "Krąg rady", zbiór gawęd harcerskich "Narodziny dzielności". Najbardziej znana książka Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec" ukazała się w lipcu 1943 r. W pierwszej(...) w ZHP ze względu na nieprzychylne działania władz komunistycznych. Zmarł 15 III 1978 r. w Warszawie, pochowano go na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach obok młodych bohaterów "Kamieni na szaniec...

 • Dramatyczną scenę egzekucji ludności cywilnej, której świadkami są "Rudy" i "Zośka", realizowali w piątek w Warszawie twórcy filmu "Kamienie na szaniec". Reżyserem jest Robert Gliński, autorem zdjęć Paweł Edelman, główne role grają Marcel Sabat i Tomasz Ziętek.

 • Kontrowersyjne "Kamienie na szaniec" już w kinach

  Film "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego, adaptacja książki Aleksandra Kamińskiego, wchodzi dziś do kin. W obsadzie są m.in. Marcel Sabat i Tomasz Ziętek - jako "Zośka" i "Rudy" oraz Andrzej Chyra i Artur Żmijewski. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

 • Jest zwiastun „Kamieni na szaniec”

  ...7 marca do kin trafi ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. "Kamienie na szaniec" reżyseruje Robert Gliński.

 • Już ćwierć miliona osób widziało "Kamienie na szaniec"

  Ponad 250 tysięcy widzów (przeszło 100 tysięcy w pierwszy weekend po premierze), obejrzało już film Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec". Główne role w obrazie inspirowanym książką Aleksandra Kamińskiego zagrali Marcel Sabat i Tomasz Ziętek, którzy wcielili się w Tadeusza Zawadzkiego "Zośkę" i Jana Bytnara "Rudego".

 • ”Wiecznym piórem” pisana… recenzja z „Kamieni na szaniec”

  ...z ekranów. Na tym telewizyjnym objawił mi się duet MdM. Na tym dużym - kinowym- w tym samym dniu wabił mnie heroikomiczny epos Roberta Glińskiego, właściwie nie wiadomo dlaczego noszący tytuł "Kamienie na szaniec". Wrzucę tu kamyki do tych dwóch ogródków: telewizyjnego i filmowego.

 • ​Gimbaza na szaniec

  Robienie z Zośki i Rudego młodzieńców żywcem wyjętych z epoki facebooka i przeniesionych w czasie, jest zabiegiem co najmniej kontrowersyjnym. Miotający się, pełni wahań, niepewni czego chcą od życia młodzi ludzie, nie budzą sympatii, a ci, którzy spojrzą na nich wyłącznie przez pryzmat najnowszej ekranizacji "Kamieni na szaniec", będą mieli chyba odrobinę kłopotu z odpowiedzią na pytanie...

 • Robienie z "Zośki" i "Rudego" młodzieńców żywcem wyjętych z epoki Facebooka i przeniesionych w czasie jest zabiegiem co najmniej kontrowersyjnym. Miotający się, pełni wahań, niepewni, czego chcą od życia młodzi ludzie, nie budzą sympatii, a ci, którzy spojrzą na nich wyłącznie przez pryzmat najnowszej ekranizacji „Kamieni na szaniec”, będą mieli chyba odrobinę kłopotu z odpowiedzią na pytanie...

Dyskusje na temat: kamienie na szaniec