• Informacje na temat:

  kamieńska

Artykuły na temat: kamieńska
 • Anna Kamieńska - poetka, pisarka, tłumaczka z języków słowiańskich, łaciny, hebrajskiego. Urodziła się w 1920 r. w Krasnymstawie, zmarła w 1986 w Warszawie. Uczyła się w liceum pedagogicznym, studiowała polonistykę i filologię klasyczną. Biografia Anny Kamieńskiej jest związana z Lublinem, Łodzią i Warszawą.

 • Większość poszkodowanych w czwartkowym wypadku autokaru koło Kamieńska czuje się już lepiej. W zderzeniu tira z autobusem zginęło wtedy siedem osób, a dwadzieścia pięć zostało rannych. Poszkodowani w tym wypadku leżą w trzech szpitalach: Bełchatowie, Radomsku i Piotrkowie Trybunalskim.

 • Dzisiaj na lotnisku Okęcie policja zatrzymała Wojciecha L., ps. Książę, komendanta policji z Kamieńska, podejrzanego o kierowanie gangiem. Aferę z udziałem policjantów ujawnili reporterzy RMF FM.

 • Wypadek na DK 1. Na jezdnię wypadły skrzynki z piwem

  Do odwołania zablokowany będzie jeden pas DK 1 w pobliżu Kamieńska w stronę Łodzi. To odcinek między Radomskiem a Kamieńskiem.

 • Motywy literackie to tematy wiodące w dziełach sztuki przez wieki. Mimo upływu czasu, burzliwych wydarzeń i postępu cywilizacyjnego, życie ludzi tak naprawdę się nie zmienia. Są takie motywy, które poeci podają sobie przez wieki jakby z rąk do rąk - rzekła poetka Anna Kamieńska. Jakie są najpopularniejsze motywy literackie?

 • 2-latek upojony alkoholem. Ktoś podał mu wódkę… dla żartu

  2-letni chłopiec z gminy Kamieńsk koło Radomska w Łódzkiem upojony alkoholem. Dziecko miało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

 • Dzik wbiegł na jezdnię i spowodował wypadek

  Ranny jest kierowca samochodu opel corsa, który uderzył dziś w drzewo w miejscowości Białocin, w Łódzkiem. Do wypadku doszło na krajowej 91 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Na jezdnię wtargnął dzik. Kierowca chcąc ominąć zwierzę, uderzył w drzewo.

 • Kamieńsk: Pijany policjant na służbie

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni policjant pełniący służbę w komisariacie w Kamieńsku w woj. łódzkim. Komendant Powiatowy Policji w Radomsku zdecydował o zawieszeniu go w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało już postępowanie dyscyplinarne. Policjantowi grozi nawet wydalenie ze służby.

 • Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 43-letniej kobiety

  Policjanci zatrzymali 25-latka z Bełchatowa (woj. łódzkie) podejrzanego o zabójstwo na tle rabunkowym 43-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono niemal tydzień temu w samochodzie w lesie w okolicach Kamieńska. 25-latek został aresztowany.

 • Papież przyjął rezygnację bp. Kruszyłowicza

  Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza z posługi biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej - poinformowała w sobotę kuria szczecińsko-kamieńska.

Zdjęcia na temat: kamieńska
Dyskusje na temat: kamieńska
 • Re: PK: Brytyjskie laboratorium zbada, czy w Tu-154M były materiały wybuchowe

  Przypomnijmy, że prof. Kamieńska-Trela i prof. Szymański przedstawili miażdżącą ocenę jakości pracy CLKP w kwestii badania śladów materiałów wybuchowych na wraku tupolewa. Zdaniem dwójki profesorów przedstawione w ekspertyzie CLKP dane nie tylko nie wykluczają obecności materiałów wybuchowych ale wręcz na nie wskazują.

 • Re: Schetyna krytykuje prezydenta. "Ciężki grzech"

  Praktycznie poskładałem wszystkie puzzle dotyczące 10/04. Zajęło mi i kolegom blogerom z S24 około 5 lat. Rekonstrukcja zdarzeń opiera się W Y Ł Ą C Z N I E na materiałach opublikowanych w raportach MAK (gen. Tatiany Anodiny) i KBWL LP (Millera), upublicznionych materiałach przez Prokuraturę Wojskową, ekspertyzie polskich uczonych (prof. Kamieńska Trela, prof. Sławomir Szymański), dokumentacji

 • Re: Prok. Pasionek skupi się na sprawie katastrofy smoleńskiej

  Poskładałem wszystkie puzzle dotyczące 10/04. Zajęło mi i kolegom blogerom z S24 około 5 lat. Rekonstrukcja zdarzeń opiera się W Y Ł Ą C Z N I E na materiałach opublikowanych w raportach MAK (gen. Tatiany Anodiny) i KBWL LP (Millera), upublicznionych materiałach przez Prokuraturę Wojskową, ekspertyzie polskich uczonych (prof. Kamieńska Trela, prof. Sławomir Szymański), dokumentacji zdjęciowej

 • Re: NPW wydała oświadczenie ws. próbek z wraku Tu-154M

  Kozłem ofiarnym CLKP został związek o nazwie ftalanem diizobutylu. To jego obciążono winą za wskazania heksogenu (RDX). Profesorowie Kamieńska-Trela i Szymański ośmieszyli tę wymówkę. Najczulsza z użytych metod analitycznych wykrywa tylko i wyłącznie związki z azotem w składzie. Ftalan diizobutylu takowego nie posiada.

 • Re: Karambol na A1: Jest śledztwo

  Kamieńska słynie z takich nagłych mgieł.

 • Re: NPW wydała oświadczenie ws. próbek z wraku Tu-154M

  Prof. dr hab. Krystyna Kamieńska-Trela i prof. dr. hab. Sławomir Szymański, poddali ostrej krytyce opinię i jej wnioski przedstawioną przez CLKP. Ich zdaniem w opinii CLKP wręcz roi się od szkolnych błędów w metodologii badań i interpretacji wyników. Opinia bazująca na badaniach na tak żenującym poziomie powinna zostać odrzucona w całości.

 • Re: NPW: Kolejna opinia ws. próbek z wraku Tu-154M

  wyników badań CLKP profesorowie chemii Krystyną Kamieńska-Trela i Sławomir Szymański.

 • Re: NPW wydała oświadczenie ws. próbek z wraku Tu-154M

  DLACZEGO W TEKŚCIE POMINIĘTO USTALENIA PARY POLSKICH CHEMIKÓW?! LEKTURA OBOWIĄZKOWA: Prof. dr hab. Krystyna Kamieńska-Trela i prof. dr. hab. Sławomir Szymański, poddali ostrej krytyce opinię i jej(...) został związek o nazwie ftalanem diizobutylu. To jego obciążono winą za wskazania heksogenu (RDX). Profesorowie Kamieńska-Trela i Szymański ośmieszyli tę wymówkę. Najczulsza z użytych metod

 • Re: "Gazeta Krakowska": Dziwisz jedzie do Rydzyka

  szczecińsko-kamieńska Archidiecezja szczecińsko-kamieńska Diecezja koszalińsko-kołobrzeska Diecezja zielonogórsko-gorzowska Metropolia warmińska Archidiecezja

 • Re: Hiszpania: Aresztowania w operacji przeciw pedofilom

  nauczyciel religii w K.), ujęty przez policję z kolekcją budzących grozę filmów oraz zdjęć * KS. JACEK C. był wikariuszem parafii w Warnicach ( archidiecezja szczecińsko – kamieńska ) i nauczycielem