• Informacje na temat:

  kamieński

Artykuły na temat: kamieński
 • W bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbyła się w sobotę uroczystość święceń biskupich ks. prof. Henryka Wejmana, który został biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

 • Niecodzienny zabytek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

  Niecodzienny zabytek trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. To krzyżyk z ukrytymi w środku relikwiami świętych. Krucyfiks służył do ich przechowywania. Relikwii w środku mogło być nawet kilkadziesiąt.

 • Róg tura znaleziony na plaży trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

  To nadbałtycka sensacja. Na prawie pół metrowej długości róg tura natknęła się kobieta spacerująca po plaży w Łukęcinie w Zachodniopomorskiem. Obiekt właśnie trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, gdzie czekają go dokładne badania.

 • Toporek z okresu neolitu trafił do Muzeum Ziemi Kamieńskiej

  Toporek pochodzi z epoki tzw. ceramiki sznurkowej, której nazwa pochodzi od charakterystycznego sposobu zdobienia naczyń glinianych. Kształt broni jest charakterystyczny dla regionu Dolnej Odry. Rolnicy, którzy znaleźli głowicę toporka na swoim polu zdecydowali się przekazać go Muzeum Ziemi Kamieńskiej. Przedmiotów z neolitu mamy na naszym terenie sporo, jednak najczęściej znajdowana jest...

 • Zbiór "Deszczowe lato" zawiera 24 opowiadania stanowiące odrębne historie. Narracja jest w nich trzecio- lub pierwszoosobowa. Wszystkie są utrzymane w nastroju refleksyjnym, wyrażają bardzo osobiste emocje zróżnicowanych bohaterów.

 • W 29. rocznicę podpisania w Szczecinie Porozumień Sierpniowych w liście pasterskim skierowanym do wiernych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej jej metropolita Andrzej Dzięga nawoływał do powrotu do korzeni Solidarności.

 • Finał kamieńskiego festiwalu

  ..."Przyjaciel Festiwalu". Tegoroczny festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego, dofinansowany zaś został ze środków finansowych...

 • Papież mianował biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

  Papież Franciszek mianował ks. Henryka Wejmana biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Nominat jest profesorem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Szczecinie.

 • Jarszewskie żarno już w kamieńskim Muzeum

  W dniu 8 grudnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarszewie przeprowadzili niecodzienną akcję. Z Jarszewa do kamieńskiej Katedry przetransportowali ważący ponad 200 kg kamień - stare żarno.

 • W Kamieńsku (Łódzkie) przy ul. Sportowej odsłonięto w niedzielę pomnik bohatera ziemi radomszczańskiej Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca", który 11 listopada pośmiertnie ma być awansowany do stopnia generała.

Zdjęcia na temat: kamieński
Wideo na temat: kamieński
Dyskusje na temat: kamieński