• Informacje na temat:

  kamieński

Artykuły na temat: kamieński
 • W bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbyła się w sobotę uroczystość święceń biskupich ks. prof. Henryka Wejmana, który został biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

 • Niecodzienny zabytek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

  Niecodzienny zabytek trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. To krzyżyk z ukrytymi w środku relikwiami świętych. Krucyfiks służył do ich przechowywania. Relikwii w środku mogło być nawet kilkadziesiąt.

 • Przerwano poszukiwania 15-latki, która wpadła do Zalewu Kamieńskiego. W sobotę użyty zostanie sonar

  W piątkowe popołudnie na Zalewie Kamieńskim w okolicach Kamienia Pomorskiego przerwano poszukiwania 15-latki, która dzień wcześniej wypadła do wody z łodzi. Jak poinformowała zachodniopomorska straż pożarna, w sobotę poszukiwania zostaną wznowione z użyciem sonaru.

 • Akcja ratunkowa na Zalewie Kamieńskim: 15-latka wypadła z łódki

  W piątek o godz. 6.15 zostały wznowione poszukiwania nastolatki, która w czwartek ok. godz. 18 wypadła z łódki, na której pływała na Zalewie Kamieńskim - poinformował w piątek PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rałał Goeck.

 • Róg tura znaleziony na plaży trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

  To nadbałtycka sensacja. Na prawie pół metrowej długości róg tura natknęła się kobieta spacerująca po plaży w Łukęcinie w Zachodniopomorskiem. Obiekt właśnie trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, gdzie czekają go dokładne badania.

 • Akcja ratunkowa na Zalewie Kamieńskim: 15-latka wypadła z łódki

  Akcja ratunkowa na Zalewie Kamieńskim w okolicach Kamienia Pomorskiego w Zachodniopomorskiem. Jak informowała w czwartek reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska, około godziny 18:00 do wody wypadła z łódki 15-latka. Zarządzono poszukiwania, w które zaangażowali się woprowcy, strażacy i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

 • Toporek z okresu neolitu trafił do Muzeum Ziemi Kamieńskiej

  Toporek pochodzi z epoki tzw. ceramiki sznurkowej, której nazwa pochodzi od charakterystycznego sposobu zdobienia naczyń glinianych. Kształt broni jest charakterystyczny dla regionu Dolnej Odry. Rolnicy, którzy znaleźli głowicę toporka na swoim polu zdecydowali się przekazać go Muzeum Ziemi Kamieńskiej. Przedmiotów z neolitu mamy na naszym terenie sporo, jednak najczęściej znajdowana jest...

 • Zbiór "Deszczowe lato" zawiera 24 opowiadania stanowiące odrębne historie. Narracja jest w nich trzecio- lub pierwszoosobowa. Wszystkie są utrzymane w nastroju refleksyjnym, wyrażają bardzo osobiste emocje zróżnicowanych bohaterów.

 • W 29. rocznicę podpisania w Szczecinie Porozumień Sierpniowych w liście pasterskim skierowanym do wiernych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej jej metropolita Andrzej Dzięga nawoływał do powrotu do korzeni Solidarności.

 • Finał kamieńskiego festiwalu

  ..."Przyjaciel Festiwalu". Tegoroczny festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego, dofinansowany zaś został ze środków finansowych...

Zdjęcia na temat: kamieński
Wideo na temat: kamieński
Dyskusje na temat: kamieński