• Informacje na temat:

  kamieński henryk

Artykuły na temat: kamieński henryk
 • W bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbyła się w sobotę uroczystość święceń biskupich ks. prof. Henryka Wejmana, który został biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

 • W Lublinie pożegnano profesora Henryka Ciocha

  Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Henryk Cioch został w czwartek pochowany na cmentarzu w Lublinie. Cioch zmarł 20 grudnia w Warszawie. Miał 66 lat.

 • Papież mianował biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

  Papież Franciszek mianował ks. Henryka Wejmana biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Nominat jest profesorem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Szczecinie.

 • W sobotę w Szczecinie odbył się ingres abp. Andrzeja Dzięgi, nowego metropolity szczecińsko-kamieńskiego. W uroczystości w bazylice archikatedralnej uczestniczyło ponad 40 biskupów, księża, przedstawiciele władz świeckich i licznie zgromadzeni wierni.

 • Sarkofag z ciałem zmarłego w ub.r. pierwszego metropolity szczecińsko-kamieńskiego abp. Mariana Przykuckiego złożono w środę w krypcie w szczecińskiej katedrze.

 • Były metropolita apb Zygmunt Kamiński spoczął w piątek w krypcie biskupów szczecińsko-kamieńskich w szczecińskiej katedrze. Arcybiskupa żegnali licznie zgromadzeni wierni, przedstawiciele duchowieństwa i władz lokalnych.

 • W sobotę odbędzie się ingres nowego metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Andrzeja Dzięgi do bazyliki archikatedralnej w Szczecinie.

 • Licznie zgromadzeni wierni, kapłani, rodzina, przedstawiciele władz lokalnych pożegnali w piątek pierwszego metropolitę archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej abpa Mariana Przykuckiego. Trumna z ciałem zmarłego tydzień temu arcybiskupa spoczęła w sarkofagu w kaplicy św. Ottona w szczecińskiej bazylice archikatedralnej.

 • ...33 koncerty w ramach trzech letnich festiwali muzyki organowej i kameralnej w trzech zachodniopomorskich katedrach - w Szczecinie, Kamieniu Pomorskim i Kołobrzegu - zaplanowano w sezonie wakacyjnym. 19 czerwca wykonaniem "Stworzenie świata" F.J. Haydna w katedrze kamieńskiej zostanie zainaugurowany jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

 • Wybory samorządowe: "Łączy nas Pomorze Zachodnie". Znamy kandydatów PO do sejmiku

  ...o sprawy regionalne". Liderem listy w okręgu nr 2 (miasto Świnoujście i powiaty: goleniowski, kamieński, gryficki i łobeski) jest wiceburmistrz Goleniowa Henryk Zajko. Człowiek z ogromnym(...)Wśród kandydatów znajdują się m.in. obecny zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz, wiceburmistrz Goleniowa Henryk Zajko oraz zastępca prezydenta Stargardu Szczecińskiego Rafał Zając...

Dyskusje na temat: kamieński henryk
 • Bronisław Geremek w latach 1950-1968 był w PZPR

  ” – zamordowany w 1951 r. kpt. Henryk Borowski „Tumiel” – zamordowany w 1951 r. ppor. Lucjan Minkiewicz „Wiktor” – zamordowany w 1951 r. ppor. Romuald Rajs „Bury” – zamordowany w 1951 r. gen Fieldorf „Nil” – zamordowany w 1953 r. Kazimierz Kamieński,,Huzar’’, dowódca oddziału – zamordowany w 1955 r. Tadeusz Szych, żołnierz II konspiracji – zamordowany w 1955 r. Bolesław Babieńczak