• Informacje na temat:

  kampania francuska

Artykuły na temat: kampania francuska
 • Francuska prokuratura: Tożsamość sprawcy strzelaniny ustalona

  ...ministerstwa spraw wewnętrznych, Pierre-Henry Brandet. Tymczasem francuska policja zatrzymała trzech członków rodziny napastnika - podały źródła prawne, na które powołuje się Reuters. Paryska prokuratura(...) w piątek o północy, jak i na wynik głosowania w I turze. Ta kampania, przepełniona niepewnością, staje się jeszcze bardziej niepewna - powiedziała prezenterka France-Info. Internetowa gazeta...

 • Dymisja we francuskim rządzie. Macron rozpoczyna kampanię prezydencką?

  Francuski minister gospodarki Emmanuel Macron, uważany za potencjalnego kandydata w wyborach prezydenckich w 2017 r., podał się we wtorek do dymisji - podał Pałac Elizejski. Według komunikatu, ma teraz całkowicie poświęcić się swojemu ruchowi politycznemu.

 • Francuska prasa: "PiS straszył migrantami, PO zużyta"

  Francuska prasa podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość w wyniku niedzielnych wyborów ma prawdopodobnie większość bezwzględną w Sejmie. Komentatorzy we Francji zauważyli również całkowitą eliminację partii lewicowych.

 • "Politico": Francuska prawica ma plan, by ocalić Unię

  ...eurolandu". Kampania przed prawyborami Republikanów rozpocznie się na dobre we wrześniu, a same prawybory planowane są na listopad. Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 23

 • Francuska lekcja pokory

  ..."wszystkim partiom parlamentarnym członkowie są właściwie mało potrzebni. Nikt nie liczy już na ich składki i pracę w kampaniach. Wszystko robią wynajęci fachowcy. Establishment partyjny zakłada, iż ze...

 • Jest śledztwo ws. nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Emmanuela Macrona

  Francuska prokuratura wszczęła śledztwo ws. możliwych malwersacji oraz nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Emmanuela Macrona. Zamieszany w aferę jest mer Lyonu i były szef MSW Gerard Collomb.

 • "Filatelistyczna" dyplomacja ma ocieplić polsko-francuskie relacje

  "Filatelistyczna" próba ocieplenia polsko-francuskich relacji. Oba kraje wydadzą wspólnie dwa znaczki pocztowe z podobiznami generałów Józefa Hallera i Charlesa de Gaulle’a - z okazji setnej rocznicy odnowienia stosunków dyplomatycznych.

 • Francuskie media: "Nieśmiałe" poparcie dla Kijowa

  Francuscy komentatorzy, pisząc we wtorek o incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej, odrzucają twierdzenia Moskwy o ukraińskiej "prowokacji" i ubolewają, że "poparcie wspólnoty międzynarodowej dla Kijowa jest zbyt nieśmiałe".

 • Francja: Finisz kampanii pod znakiem zagrożenia terrorystycznego

  ...jeździć metrem. Według doniesień Melenchon po aresztowaniach w Marsylii wysłał do Fillona i Macrona SMS-y z wyrazami solidarności. "Niech nasza kampania, w której jesteśmy absolutnymi przeciwnikami...

 • Nicolas Sarkozy zatrzymany. Chodzi o finansowanie kampanii wyborczej

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre, w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 roku - poinformował dziennik "Le Monde" i portal Mediapart.

Zdjęcia na temat: kampania francuska
Dyskusje na temat: kampania francuska