• Informacje na temat:

  kampania francuska

Artykuły na temat: kampania francuska
 • Francuska prokuratura: Tożsamość sprawcy strzelaniny ustalona

  ...ministerstwa spraw wewnętrznych, Pierre-Henry Brandet. Tymczasem francuska policja zatrzymała trzech członków rodziny napastnika - podały źródła prawne, na które powołuje się Reuters. Paryska prokuratura(...) w piątek o północy, jak i na wynik głosowania w I turze. Ta kampania, przepełniona niepewnością, staje się jeszcze bardziej niepewna - powiedziała prezenterka France-Info. Internetowa gazeta...

 • Dymisja we francuskim rządzie. Macron rozpoczyna kampanię prezydencką?

  Francuski minister gospodarki Emmanuel Macron, uważany za potencjalnego kandydata w wyborach prezydenckich w 2017 r., podał się we wtorek do dymisji - podał Pałac Elizejski. Według komunikatu, ma teraz całkowicie poświęcić się swojemu ruchowi politycznemu.

 • Francuska prasa: "PiS straszył migrantami, PO zużyta"

  Francuska prasa podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość w wyniku niedzielnych wyborów ma prawdopodobnie większość bezwzględną w Sejmie. Komentatorzy we Francji zauważyli również całkowitą eliminację partii lewicowych.

 • "Politico": Francuska prawica ma plan, by ocalić Unię

  ...eurolandu". Kampania przed prawyborami Republikanów rozpocznie się na dobre we wrześniu, a same prawybory planowane są na listopad. Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 23

 • Francuska lekcja pokory

  ..."wszystkim partiom parlamentarnym członkowie są właściwie mało potrzebni. Nikt nie liczy już na ich składki i pracę w kampaniach. Wszystko robią wynajęci fachowcy. Establishment partyjny zakłada, iż ze...

 • Francja: Finisz kampanii pod znakiem zagrożenia terrorystycznego

  ...jeździć metrem. Według doniesień Melenchon po aresztowaniach w Marsylii wysłał do Fillona i Macrona SMS-y z wyrazami solidarności. "Niech nasza kampania, w której jesteśmy absolutnymi przeciwnikami...

 • Nicolas Sarkozy zatrzymany. Chodzi o finansowanie kampanii wyborczej

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre, w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 roku - poinformował dziennik "Le Monde" i portal Mediapart.

 • Mimo zagrożenia nie zmieni stylu prowadzenia kampanii

  Kwestie bezpieczeństwa trafiły do głównego nurtu kampanii w wyborach prezydenckich we Francji. We wtorek służby bezpieczeństwa aresztowały w Marsylii dwie osoby podejrzane o przygotowanie zamachu terrorystycznego na kandydata konserwatystów Francois Fillona.

 • Migracja zdominowała kampanię przed wyborami we Włoszech

  Sprawa migracji zdominowała kolejny dzień kampanii we Włoszech przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 4 marca. Ton dyskusji nadał lider centroprawicy Silvio Berlusconi, który powiedział, że migranci stanowią "bombę socjalną, gotową do wybuchu".

 • Dyktator finansował kampanię Nicolasa Sarkozy'ego?

  Były dyktator Libii pułkownik Muammar Kadafi miał wpłacić pięć milionów euro na rzecz kampanii Nicolasa Sarkozy'ego przed wyborami prezydenckimi we Francji. Ujawniła to dziś prywatna witryna internetowa Mediapart, która już wcześniej wielokrotnie wpadała na trop różnych afer w tym kraju.

Zdjęcia na temat: kampania francuska
Dyskusje na temat: kampania francuska