• Informacje na temat:

  kampania wrześniowa

Artykuły na temat: kampania wrześniowa
 • Kampania wrześniowa

  Kampania wrześniowa stanowiła pierwszy etap II wojny światowej. Trwała od 1 września do 6 października 1939 r. Była skierowana przeciwko wojskom niemieckim, a po 17 września - także radzieckim. Funkcję Naczelnego Wodza Wojska Polskiego pełnił Edward Rydz-Śmigły, natomiast szefem sztabu był gen. bryg. Wacław Stachiewicz.

 • Prezydent: Kampania wrześniowa żywo zapisana w pamięci narodowej

  Kampania wrześniowa, dramatyczna obrona i dramatyczna utrata niepodległości, zostawiły trwały ślad w polskiej pamięci - powiedział w sobotę prezydent Bronisław Komorowski w Mławie na uroczystych obchodach 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 • Kampania wrześniowa PiS. Partia zapowiada ofensywę

  PiS planuje odświeżyć program gospodarczy i przedstawić w tym zakresie pakiet ustaw; do końca roku sfinalizuje prace zespół badający katastrofę smoleńską. Ofensywę polityczną partia Jarosława Kaczyńskiego rozpocznie we wrześniu.

 • Ceremonia nadania wyższych stopni oficerskich Polakom poległym w Katyniu nie jest podyktowana kampanią wyborczą - zapewnia RMF FM Kancelaria Prezydenta. Wątpliwości ma Federacja Rodzin Katyńskich, która pyta dlaczego zaplanowana na kwiecień uroczystość została nagle przyspieszona i ma się odbyć za tydzień?

 • II wojna: Ze Szczecina bombardowano Polskę

  ...1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się krwawa kampania wrześniowa, podczas której m.in. bombardowano Warszawę. Mało kto jednak wie, że akcją nalotów na Polskę, kierowano z podszczecińskiego majątku, który następnie 15 października 1939 roku został przyłączony do Szczecina.

 • ...1 września Lublin rozpoczyna kolejny etap wdrażania strategii marki miasta. Będzie to druga - po majowej: Lublin. Nieziemski klimat, miesięczna kampania billboardowa w Warszawie.

 • ...1 września 2010 r. mija 71. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Kampania ta rozpoczęła II wojnę światową.

 • 70 lat po wojnie - konferencja we Wrocławiu

  Jak podkreślają organizatorzy z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) i Uniwersytetu Wrocławskiego, wspólnym punktem wszystkich referatów jest kampania wrześniowa, widziana jednak z różnych perspektyw. W konferencji oprócz polskich naukowców biorą udział historycy z Czech, Słowacji i Anglii. Sympozjum otworzyła prelekcja dr. Jana Koprowskiego pt. "Mój wrzesień 1939

 • Prawdziwa kampania wrześniowa czeka gabinet Jerzego Buzka. Po nauczycielach rozpoczęcie protestu na wrzesień zapowiadają pielęgniarki. W rozmowie z siecią...

 • Kolejna gra o PRL-u podbije serca Polaków?

  ...granicę. A poza tym przygotowujemy trzecią część naszej trylogii lotniczej: po "303" (bitwa o Anglię) i "111" (kampania wrześniowa) pojawi się "7" opowiadająca o obronie Lwowa w 1920 r. Najlepszym...

Zdjęcia na temat: kampania wrześniowa
Dyskusje na temat: kampania wrześniowa