• Informacje na temat:

  kamuflaż

Artykuły na temat: kamuflaż
 • W nowej biografii Adolfa Hitlera jej autor Volker Ullrich przedstawia wodza III Rzeszy jako "mistrza kamuflażu", którego wystąpienia publiczne, włącznie z wybuchami gniewu, były dokładnie wyreżyserowane. Pozujący na ascetę polityk nie stronił od luksusu.

 • ...kobiety, a następnie pozbawiał je majątku. Mężczyzna był mistrzem kamuflażu. Bardzo często przebierał się i zmieniał wygląd. Korzystał również z kilkudziesięciu aparatów telefonicznych. Szukało go...

 • Widzisz tu jakiegoś ptaka? Nie? No widzisz...

  ...wiedzą, jak wyglądają i dzięki temu potrafią niemal idealnie wybrać miejsce, które zapewni im najlepszy kamuflaż.

 • Dlaczego panda jest czarno-biała?

  Naukowcy, którzy parę lat temu odpowiedzieli nam na pytanie, po co zebra ma paski, teraz twierdzą, że wiedzą, dlaczego panda jest czarno-biała. Badacze z University of California w Davis i California State University w Long Beach piszą na łamach czasopisma "Behavioral Ecology", że niezwykłe ubarwienie niedźwiedzia ma dwa cele: kamuflaż i komunikację. W przypadku zebr sprawa była prostsza: paski...

 • Włamywacz uciekał z workiem foliowym na głowie

  Nietypowy kamuflaż wymyślił sobie przestępca, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Pieńsku na Dolnym Śląsku. Mężczyzna podczas ucieczki założył sobie na głowę worek foliowy.

 • Włamywacz uciekał z workiem foliowym na głowie

  Nietypowy kamuflaż wymyślił sobie przestępca, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Pieńsku na Dolnym Śląsku. Mężczyzna podczas ucieczki założył sobie na głowę worek foliowy.

 • Sztuczna skóra "umie" zmieniać kolor

  Naukowcy i inżynierowie University of California w Berkeley skonstruowali sztuczną "skórę", która podobnie, jak skóra kameleona może zmieniać kolor. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Optica", zmiana barwy następuje w wyniku przyłożenia do nowego materiału niewielkiej siły. Technologia może znaleźć liczne zastosowania, od tworzenia nowych ekranów, przez zmieniający barwy kamuflaż, po...

 • Marcin P. przed komisją śledczą: W Amber Gold zarobiłem około 20 mln złotych

  Michał Tusk miał być kamuflażem dla mojej działalności. Nigdy nie został przeze mnie wykorzystany w jakichkolwiek sytuacjach politycznych, czyli wpływów u ojca czy innych osób". Podczas środowego...

 • Agencje towarzyskie w rzeczywistości prowadzą domy publiczne i stanowią kamuflaż dla działalności przestępczej - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich Andrzej Zoll.

 • Wielki powrót smoka - "Wiedeńczyk An-2" przyleciał do Krakowa

  Przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wylądował dziś prawdziwy świadek historii - samolot An-2 o numerze burtowym „7447”w charakterystycznym, smoczym kamuflażu. Dzięki współpracy instytucji i wolontariuszy, po wycofaniu ze służby w armii, maszyna nie tylko nie została zezłomowana, ale nadal będzie cieszyła swoim widokiem na piknikach lotniczych.

Zdjęcia na temat: kamuflaż
Wideo na temat: kamuflaż
 • Były szef Amber Gold: M. Tusk nie miał być kamuflażem dla mojej działalności

  Nigdy nie było założenia, że Michał Tusk miał być kamuflażem dla mojej działalności. Nigdy pan Michał Tusk nie został przeze mnie wykorzystany w jakichkolwiek sytuacjach politycznych, czyli z wykorzystaniem wpływów u ojca czy innych osób, do których jego ojciec mógł mieć dostęp - powiedział Marcin P., były szef Amber Gold, w czasie przesłuchania przez komisję ws. Amber Gold.

 • Rosomaki w nowym kamuflażu

  Wśród używanego przez kolejną zmianę sprzętu pojawiły się też Rosomaki z nowym, pustynnym "umaszczeniem".

 • W majtkach na głowie ukradł sąsiadowi rower

  Ten widok zupełnie zaskoczył policjantów, którzy przeglądali zapis monitoringu z bloku przy ulicy Szegedyńskiej w Warszawie. Mężczyzna, który ukradł sąsiadowi rower, aby nie zostać rozpoznanym, założył na głowę swoje własne majtki. Kamuflaż nie okazał się jednak wystarczający. Złodziej został zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia.