• Informacje na temat:

  kanadyjska sztuka

Artykuły na temat: kanadyjska sztuka
 • Kanadyjska sztuka w PGS

  Wystawa "Refleksje w obrazach" prezentuje nie tylko współczesną sztukę kanadyjską, to także interesująca retrospektywa głównych nurtów sztuki dwudziestowiecznej.

 • Ukraina: W nocy przyleciał kanadyjski samolot wojskowy

  Na Ukrainę przyleciał z Kanady samolot wojskowy z pomocą dla armii. Maszyna wylądowała w nocy na lotnisku w Kijowie. Pomoc zostanie przekazana żołnierzom na wschodzie kraju.

 • 15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje"

  Ponad 50 artystów z całego świata, tworzących sztukę performance, weźmie udział w 15. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Akcji "Interakcje", który odbywa się w tym roku jednocześnie w Piotrkowie Trybunalskim i w Krakowie.

 • Agnieszki Holland, koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska, to oparta na faktach historia Polaka Leopolda Sochy (w tej roli Robert Więckiewicz), który podczas II wojny światowej z drobnego oszusta...

 • Alanis Morissette zdecydowała się wyłożyć z własnej kieszeni 150 tysięcy dolarów, aby na deskach jednego z teatrów na Broadway'u o tydzień dłużej wystawiana mogła być sztuka "Jane Eyre", w reżyserii jej znajomego Paula Gordona. Nie wiadomo jednak, czy finansowe wsparcie znanej kanadyjskiej wokalistki uratuje przedstawienie.

 • Kanadyjscy ekolodzy walczą z rządem o ochronę reniferów

  Karibu, gatunek renifera żyjącego w północnych rejonach Kanady jest zagrożony wyginięciem. Ekolodzy, chcąc wymusić na kanadyjskim rządzie szybkie działania w celu jego ochrony, złożyli w czwartek pozew do sądu przeciw ministrowi środowiska.

 • Słynny, kanadyjski Cirque du Soleil przyjedzie do Polski

  Cyrk będzie gościł w Ergo Arenie, bo tylko ten obiekt spełnił wygórowane oczekiwania artystów. Chodzi między innymi o szczegóły techniczne, związane na przykład w wysokością hali, co osobiście oceniali członkowie grupy. Sztuka "Saltimbanco", którą chcą pokazać, to najdłużej grane przez nich widowisko. To przedstawienie, od którego zaczęła się cała międzynarodowa historia Cirque du Soleil. To...

 • Festiwal Camerimage rozpoczął się w Bydgoszczy. "Przygotowaliśmy bogaty, inspirujący program”

  24. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage rozpoczął się w sobotę w Bydgoszczy. W czasie gali otwarcia nagrody specjalne otrzymali amerykańska aktorka Jessica Lange i kanadyjski producent filmowy Robert Lanos.

 • Dereń kanadyjski to najszybsza roślina na Ziemi. I nie chodzi wcale o szybkość wzrostu. Dereń jest rekordzistą w zupełnie innej kategorii. Amerykańscy naukowcy nazwali tę niepozorną bylinę katapultą.

 • "Seks dla opornych" w reżyserii Jandy

  Spektakl "Seks dla opornych" kanadyjskiej dramatopisarki Michele Riml pokaże w piątek Teatr Wybrzeże na Scenie Kameralnej w Sopocie. To pierwsza sztuka tej autorki wystawiona na polskiej scenie teatralnej. Przedstawienie reżyseruje Krystyna Janda.

Wideo na temat: kanadyjska sztuka
 • Intrygujący, kanadyjski cyrk Słońca po raz pierwszy odwiedzi Polskę

  Na świecie widziało go już 11,5 miliona osób, w Polsce zobaczy ponad 25 tys. widzów. W styczniu nasz kraj odwiedzi Cirque du Soleil, czyli Cyrk Słońca - grupa tworząca najbardziej spektakularne widowiska cyrkowo-teatralne na świecie. Od 19 do 22 stycznia artyści 6 razy zagrają sztukę „Saltimbanko” w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

 • Cirque du Soleil już w Polsce. Trwają przygotowania do występu

  Słynna kanadyjska grupa Cirque du Soleil już pracuje w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Od czwartku do niedzieli 6 razy zagra tam sztukę "Saltimbanco". Nagłośnienie, oświetlenie i cały system do akrobatycznych ewolucji zamontowane zostaną pod samym dachem hali. O szczegółach opowiadają nam Tadusz Jabłoński, dyrektor techniczny i Bartosz Tobieński, rzecznik hali Ergo Arena.