• Informacje na temat:

  kanał augustowski

Artykuły na temat: kanał augustowski
 • Kanał Augustowski wycofany z UNESCO

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wycofało wniosek o wpisanie Kanału Augustowskiego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - dowiedział się "Nasz Dziennik".

 • Powstaje projekt szlaku wodnego Mazury - Kanał Augustowski

  Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisał w czwartek umowę partnerską z samorządami lokalnymi na opracowanie rewitalizacji drogi wodnej, która ma połączyć Krainę Tysiąca Jezior z Kanałem Augustowskim.

 • Utrudnienia dla kajakarzy na Kanale Augustowskim

  Do końca 2012 roku potrwają utrudnienia dla kajakarzy na Kanale Augustowskim (woj. podlaskie). Remontowanych jest obecnie 13 śluz i jazów - poinformował rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie (RZGW) Dariusz Bogacz.

 • Słoneczna pogoda spowodowała, że ruszył sezon w Żegludze Augustowskiej (woj. podlaskie) i statki wypłynęły na jeziora. Dziś Żegluga oficjalnie zainaugurowała sezon turystyczny - poinformował dyrektor ŻA Sławomir Aleksandrowicz.

 • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wycofało wniosek o wpisanie Kanału Augustowskiego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - dowiaduje się "Nasz Dziennik".

 • ...został wyznaczony i zbudowany Kanał Augustowski, uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce, obok Wielkich Jezior Mazurskich.(...)O takiej statystyce poinformowano w niedzielę w porcie Żeglugi Augustowskiej (ŻA). Pracownicy Żeglugi uważają, że to dobry wynik. ŻA chce w tym roku pobić rekord i przewieźć 100 tys. pasażerów...

 • Auto wpadło do Kanału Augustowskiego. W środku znaleziono dwa ciała

  ...35-latek i 21-latka utonęli w Kanale Augustowskim. Prawdopodobnie samochód, którym kierował mężczyzna, wpadł do wody.

 • Samochód wpadł do Kanału Augustowskiego. W środku znaleziono dwa ciała

  ...35-latek i 21-letnia kobieta utonęli w Kanale Augustowskim. Samochód, którym kierował mężczyzna, wpadł do wody.

 • Centrum turystyczne, boiska, plaże oraz ścieżkę pieszo-rowerowo-narciarską przy Kanale Augustowskim wybuduje gmina Płaska (woj. podlaskie) - poinformował sekretarz gminy Dariusz Górski. Inwestycje mają kosztować 7 mln zł.

 • W Kanale Augustowskim znaleziono zwłoki kobiety

  W Kanale Augustowskim znaleziono zwłoki 29-letniej kobiety. O tragicznym odkryciu poinformowała podlaska policja. Według Andrzeja Baranowskiego z zespołu prasowego podlaskiej policji, nagie ciało znaleziono przy brzegu we wtorek wieczorem.

Zdjęcia na temat: kanał augustowski
Wideo na temat: kanał augustowski
Dyskusje na temat: kanał augustowski
 • Re: Rosyjskie komentarze o Mierzei Wiślanej "niefortunne"

  Chyba nie to chciałeś udowodnić. Akurat Kanał Augustowski nigdy nie pełnił istotnych funkcji gospodarczych.

 • Re: USA: W katastrofie na Ukrainie zginął amerykański pilot

  Pozostałości po "rosyjskim zaborcy" - uniwersytet Warszawski, politechnika Warszawska, wodociągi i kanalizacja w Warszawie, hale targowe .... kanał augustowski

 • Re: Zamach w Manchesterze. 23-letni mężczyzna zatrzymany

  Kanał Augustowski polecam koledze na kajaczek,Białorusini przemili i dobre głowy mają kompatybilne z naszymi:-) tutaj co potrzeba pozdrawiam http://www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/1659561,Bialorus-Grodno-i-Kanal-Augustowski-bedzie-mozna-zwiedzac-bez-wiz

 • Re: ​Wypadek premier Szydło. Coraz więcej wątpliwości

  Masz rację. W porównaniu z PO-wskim korytem to, co się teraz dzieje, to Kanał Augustowski.

 • Re: Przekop mierzei. "Nie mogliśmy pływać do Kaliningradu"

  a ty jakim kundelkiem jesteś ?radziecką Łajką ?jjesteś taki inteligentny,oczytany i dobrze opłacany, więc na pewno wiesz,że suwerenność nie podlega kalkulacjom ekonomicznym ( vide Kanał Augustowski )na pewno wraz z postępem prac twoi ruscy idole odblokują cieśninę - i o to chodzi

 • Re: Rosyjskie komentarze o Mierzei Wiślanej "niefortunne"

  oczywiście żadne kanały i inwestycje nie maja uzasadnienia szczególnie te realizowane przez PiS. idąc tym tropem budowniczowie kanału sueskiego to idioci a panamskiego to kretyni, kanał augustowski wybudowali psychole a bydgoski czubki.

 • Re: ​Krynica Morska: Spotkanie przedstawicieli rządu z mieszkańcami ws. przekopu

  Na Podlasiu jak wykopano kanał Augustowski, to były same nieszczęścia. Trzy wojny duże i sporo mniejszych. Tereny te nawiedziła zaraza, raz faszystowska, raz komunistyczna. I puszcze wyrosły z wilkami. Teraz pcha się zaraza ekoterrorystyczna i kornikowa. Tak my tu mamy po wykopaniu kanału.

 • Re: Rosja: Sprawdzian armii przed wielkimi ćwiczeniami na Dalekim Wschodzie

  Kanalizacja to nie koniec, np. wredny car Aleksander I i jeszcze wredniejszy książę Konstanty kazali ruskiemu wojsku wybudować Kanał Augustowski... Nie mówiąc o tym, że jak zbankrutowała polska spółka budowy kolei warszawsko-wiedeńskiej, to tą kolej wybudowała kolejna spółka, skarbu rosyjskiego za pieniądze Banku Pożyczkowego Cesarstwa Rosyjskiego i mimo, że była najbardziej dochodową koleją

 • Re: Skarby Elbląga

  Wolno mądrze wtedy środowisko naturalne może nawet zyskać.Wybudowanie takich kanałów jak Sueski Panamski Kiloński czy śródlądowych Augustowski Kędzierzyn -Koźle Odra oraz setki innych nie miało negatywnego wpływu na środowisko naturalne.Jedynym znanym barbarzyńskim kanałem zbudowanym przez człowieka (sowieckiego) jest kanał na pustyni Karakum łączący dwie rzeki Amudarie i Syrdarie.Katastrofa tego

 • Kanał augustowski

  To znowu jakiś aferzysta z ministerstwa zle przygotował wniosek -nie ma łapówki nie ma dotacji z UNESCO