• Informacje na temat:

  kanał panamski

Artykuły na temat: kanał panamski
 • Rosyjski okręt wojenny w Kanale Panamskim

  Po raz pierwszy od 64 lat rosyjski okręt wojenny, niszczyciel "Admirał Szabanienko", wpłynął do Kanału Panamskiego - poinformował zarząd Kanału.

 • Międzynarodowe konsorcjum Grupo Unido, odpowiedzialne za poszerzenie Kanału Panamskiego, przez który co roku przechodzi ok. 5 proc. światowego transportu morskiego towarów, zagroziło, że wstrzyma prace budowlane, jeśli nie otrzyma dodatkowych 1,6 mld dolarów.

 • Dwie osoby zginęły, ok. 1,5 tys. ewakuowano, a Kanał Panamski zamknięto po raz pierwszy od 21 lat z powodu powodzi historycznych rozmiarów i towarzyszących jej ulewnych deszczy - podały w czwartek nad ranem czasu polskiego lokalne władze.

 • Statek wiozący odpady radio aktywne z Japonii do Europy przepłynął przez Kanał Panamski mimo protestów organizacji ekologicznych. Greenpeace ostrzega, że ładunek statku to realne zagrożenie dla ludzi.

 • Rosną szanse wybudowania na terenie Nikaragui kanału Atlantyk-Pacyfik konkurencyjnego wobec Kanału Panamskiego. Rosja wyraziła w piątek "wielkie zainteresowanie" tą inwestycją wartości 40-45 mld dol., w której partnerem Nikaragui są już Chiny.

 • Tysiące osób manifestowały w Nikaragui przeciwko budowie kanału, który ma połączyć Ocean Spokojny z Atlantykiem i będzie konkurencyjny wobec Kanału Panamskiego. Mieszkańcy okolicy jeziora Nikaragua, przez które ma przebiegać inwestycja, obawiają się jej negatywnych skutków.

 • Dwie osoby zginęły, ok. 1,5 tys. ewakuowano, a Kanał Panamski zamknięto po raz pierwszy od 21 lat z powodu powodzi historycznych rozmiarów i towarzyszących jej ulewnych deszczy. Władze odnalazły ciała dwóch dziewczynek, które były na łodzi w momencie, gdy jednostka wywróciła się do góry dnem w pobliżu miejscowości Chepo, na południowym wschodzie kraju.

 • Szuka wspólników do budowy kanału łączącego oceany

  Prezydent Daniel Ortega rozbudził odwieczne marzenie Nikaragui o budowie kanału łączącego dwa oceany. Projekt cieszy się dużym poparciem, jedyny problem to koszt - 30 mld dolarów. Ortega szuka wspólników w przedsięwzięciu. Na sąsiadów liczyć nie może.

 • Turcja ma zamiar zbudować nową drogę wodną łączącą Morze Czarne i Morze Marmara. Nowy szlak ma odciążyć zatłoczoną cieśninę Bosfor - poinformował turecki premier Recep Tayyip Erdogan. Nowy Kanał Stambulski ma mieć długość 40-45 kilometrów i głębokość 25 metrów.

 • Pomysł nie jest nowy. Lobbują za nim głównie gminy leżące nad Zalewem Wiślanym. Szacuje się, że koszt przekopu wyniesie około 80 milionów złotych. Przeciwnicy ostrzegają jednak, że utrzymanie takiego kanału będzie kłopotliwe, bo wciąż będzie zasypywany przez piasek nanoszony przez morze. Także sami mieszkańcy Mierzei są przeciwni budowie kanału: Definitywnie nie. Sprzeciwiamy się i to od...

Zdjęcia na temat: kanał panamski
Dyskusje na temat: kanał panamski