• Informacje na temat:

  kanał sueski

Artykuły na temat: kanał sueski
 • Na kontenerowcu przepływającym przez Kanał Sueski w sobotę doszło do nieudanej próby zamachu; interweniowali żołnierze i incydent nie spowodował szkód - poinformował szef zarządu Kanału Sueskiego Mohab Memish, nazywając sprawcę nieudanego ataku "terrorystą'.

 • Egipskie władze aresztowały trzech mężczyzn, którzy ostrzelali w sobotę z broni maszynowej kontenerowiec przepływający przez Kanał Sueski - podały źródła wojskowe.

 • Irańskie okręty wojenne przepłyną przez Kanał Sueski

  Dwa irańskie okręty wojenne przepłyną przez Kanał Sueski na Morze Śródziemne dopiero w poniedziałek - poinformowali przedstawiciele kanału, zaprzeczając doniesieniom telewizji Al-Alam.

 • Irańskie okręty wojenne wpłynęły do Kanału Sueskiego

  Dwie jednostki irańskiej marynarki wojennej wpłynęły we wtorek rano do Kanału Sueskiego; okręty zmierzają na Morze Śródziemne - poinformowali przedstawiciele Kanału.

 • Irańskie okręty, które według Izraela miały przepłynąć przez Kanał Sueski w nocy ze środy na czwartek, nie wpłynęły tam z codziennym czwartkowym konwojem z Morza Czerwonego na Morze Śródziemne - poinformowali przedstawiciele władz Kanału.

 • Do 35 egipskich policjantów zostało rannych w czwartek w następstwie wybuchu w pobliżu bazy policyjnej pod Ismailią, w północno- wschodnim Egipcie nad kanałem Sueskim - poinformowały służby bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy eksplodował samochód pułapka.

 • Ruch na Kanale Sueskim w Egipcie był zakłócony we wtorek od godz. 10 czasu lokalnego, gdy statek towarowy osiadł na mieliźnie i zablokował pięć innych jednostek - poinformowały służby morskie tego kraju. Z powodu złej pogody zamknięto też pięć portów.

 • Prezydent Egiptu Mohammed Mursi ogłosił w niedzielę stan wyjątkowy, mający obowiązywać przez 30 dni w trzech prowincjach nad Kanałem Sueskim, które w ostatnich dniach znalazły się w centrum gwałtownych zamieszek. Zginęło w nich ponad 50 ludzi.

 • Irańskie okręty przepłynęły przez Kanał Sueski

  Dwa irańskie okręty wojenne przepłynęły przez Kanał Sueski od strony Morza Czerwonego i zmierzają w kierunku Syrii. Okręty są pierwszymi irańskimi jednostkami, które przekroczyły Kanał Sueski od czasu rewolucji w Iranie w 1979 roku.

 • Przedstawiciele Kanału Sueskiego zaprzeczają doniesieniom telewizji Al-Ala, jakoby dwa irańskie okręty wojenne przepłynęły przez Kanał na Morze Śródziemne. Nastąpi to dopiero w poniedziałek - zaznaczają. Dziś okręty mają dotrzeć do południowego wlotu Kanału w Zatoce Sueskiej - dodają.

Zdjęcia na temat: kanał sueski
Wideo na temat: kanał sueski
 • Witold Waszczykowski: W Egipcie turyści mogą być wykorzystani do prowokacji

  "Islamiści w Egipcie to najgorszy scenariusz, grożący reperkusjami międzynarodowymi" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były ambasador Polski w Iranie Witold Waszczykowski. "Ten kraj ma kontrolę nad Kanałem Sueskim, którym płyną tankowce z ropą i gazem"- przypomina. "Nie powinniśmy wysyłać tam turystów, siły polityczne mogą wykorzystać ich do swoich prowokacji"- podkreśla.

Dyskusje na temat: kanał sueski