• Informacje na temat:

  kanclerz

Artykuły na temat: kanclerz
 • Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Propozycje kanclerza Austrii Christiana Kerna, dotyczące redukcji funduszy europejskich dla Polski, jest niewłaściwe i bezzasadne - oceniło MSZ na spotkaniu z ambasadorem Austrii w Warszawie Thomasem Buchsbaumem.

 • Zmierzch kanclerz Angeli Merkel

  Porażka CDU w wyborach do Izby Deputowanych w Berlinie to koronny dowód na to, że krążące pogłoski o mającym wkrótce nastąpić końcu Angeli Merkel bynajmniej nie są przesadzone. Gwoździem do politycznej trumny kanclerz może okazać się nie co innego, jak wzbudzająca wiele kontrowersji polityka imigracyjna sygnowana hasłami "otwartych drzwi" i "damy radę". Sama Angela Merkel otwarcie do porażki się...

 • Austriacki kanclerz Faymann krytykuje politykę kanclerz Merkel ws. uchodźców

  Kanclerz Austrii Werner Faymann krytykuje politykę migracyjną niemieckiej kanclerz Angeli Merkel; wyraża jednocześnie obawy przed przekształceniem jego kraju w strefę buforową dla uchodźców.

 • Charlie Hebdo szokuje okładką z kanclerz Niemiec

  Satyryczny francuski magazyn Charlie Hebdo szokuje okładką, na której umieszczono niemiecką Kanclerz Angeę Merkel, trzymająca odciętą głowę Martina Schultza.

 • Merkel: Chcę być kanclerzem do 2021 roku

  Kanclerz Niemiec i przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Angela Merkel wystąpiła w niedzielę w obronie ustępstw, jakie poczyniono wobec Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) w rokowaniach w sprawie wznowienia koalicji rządowej. Dodała, że chce sprawować funkcję kanclerza do 2021 roku.

 • Merkel po raz czwarty kanclerz Niemiec?

  Szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen powiedział we wtorek w wywiadzie dla telewizji amerykańskiej CNN, że kanclerz Angela Merkel będzie się ubiegała w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku po raz czwarty o fotel kanclerza.

 • Spotkanie prezydenta Dudy z kanclerz Merkel

  Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Angelą Merkel. - To była ponad półgodzinna rozmowa w cztery oczy - poinformował po spotkaniu Krzysztof Szczerski, prezydencki minister.

 • Papież Franciszek przyjął na audiencji kanclerz Merkel

  Papież Franciszek przyjął dzisiaj na prywatnej audiencji w Watykanie kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Wśród tematów rozmów komentatorzy wymieniają kryzys migracyjny i przyszłość Europy. To szóste spotkanie szefowej niemieckiego rządu z Franciszkiem.

 • Kanclerz Angela Merkel broni swojej polityki migracyjnej

  Kanclerz Niemiec ponownie stwierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii prowadzonej przez siebie polityki migracyjnej. Angela Merkel mówiła o tym w wywiadzie dla "Welt am Sonntag".

 • Prezydent powołał Kanclerza Orderu Krzyża Wojskowego

  Prezydent Andrzej Duda powołał generała dywizji Andrzeja Reudowicza na Kanclerza Orderu Krzyża Wojskowego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Uroczystość powołania, z udziałem członków Kapituły orderu, odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Zdjęcia na temat: kanclerz
Wideo na temat: kanclerz