• Informacje na temat:

  kanclerz

Artykuły na temat: kanclerz
 • ​Premier Morawiecki przekazał kondolencje kanclerz Niemiec

  Premier Mateusz Morawiecki złożył kanclerz Niemiec kondolencje w związku z atakiem w Muenster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc około 30.

 • Kanclerz Angela Merkel dziś w Polsce

  Po południu z oficjalną wizytą przyjedzie do Warszawy niemiecka kanclerz Angela Merkel. Najpierw spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, później z prezydentem Andrzejem Dudą. Wizytę zakończy kolacja z polskim premierem.

 • Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Propozycje kanclerza Austrii Christiana Kerna, dotyczące redukcji funduszy europejskich dla Polski, jest niewłaściwe i bezzasadne - oceniło MSZ na spotkaniu z ambasadorem Austrii w Warszawie Thomasem Buchsbaumem.

 • Kanclerz Austrii: Praworządność nie podlega negocjacjom

  ...​Praworządność, demokracja i wolności nie podlegają negocjacjom - oświadczył w czwartek kanclerz sprawującej prezydencję w Radzie UE Austrii Sebastian Kurz. Wyraził nadzieję, że Polska i KE wypracują porozumienie w ramach procedury z art 7. traktatu unijnego.

 • Zmierzch kanclerz Angeli Merkel

  Porażka CDU w wyborach do Izby Deputowanych w Berlinie to koronny dowód na to, że krążące pogłoski o mającym wkrótce nastąpić końcu Angeli Merkel bynajmniej nie są przesadzone. Gwoździem do politycznej trumny kanclerz może okazać się nie co innego, jak wzbudzająca wiele kontrowersji polityka imigracyjna sygnowana hasłami "otwartych drzwi" i "damy radę". Sama Angela Merkel otwarcie do porażki się...

 • Austriacki kanclerz Faymann krytykuje politykę kanclerz Merkel ws. uchodźców

  Kanclerz Austrii Werner Faymann krytykuje politykę migracyjną niemieckiej kanclerz Angeli Merkel; wyraża jednocześnie obawy przed przekształceniem jego kraju w strefę buforową dla uchodźców.

 • Morawiecki pogratulował Merkel wyboru na stanowisko kanclerza Niemiec

  Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Angeli Merkel wyboru na stanowisko kanclerza Niemiec. "Mam nadzieję, że wraz z Panią Kanclerz będziemy mogli umocnić nasze partnerstwo w sprawach dwustronnych i europejskich" - napisał na Twitterze szef polskiego rządu.

 • Charlie Hebdo szokuje okładką z kanclerz Niemiec

  Satyryczny francuski magazyn Charlie Hebdo szokuje okładką, na której umieszczono niemiecką Kanclerz Angeę Merkel, trzymająca odciętą głowę Martina Schultza.

 • Merkel: Chcę być kanclerzem do 2021 roku

  Kanclerz Niemiec i przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Angela Merkel wystąpiła w niedzielę w obronie ustępstw, jakie poczyniono wobec Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) w rokowaniach w sprawie wznowienia koalicji rządowej. Dodała, że chce sprawować funkcję kanclerza do 2021 roku.

 • Merkel po raz czwarty kanclerz Niemiec?

  Szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen powiedział we wtorek w wywiadzie dla telewizji amerykańskiej CNN, że kanclerz Angela Merkel będzie się ubiegała w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku po raz czwarty o fotel kanclerza.

Zdjęcia na temat: kanclerz
Wideo na temat: kanclerz