• Informacje na temat:

  kandinsky

Artykuły na temat: kandinsky
 • Wassily Kandinsky - współtwórca abstrakcjonizmu

  ...16 grudnia 1866 roku w Moskwie urodził się Wassily Kandinsky. Ten rosyjski malarz, grafik i teoretyk sztuki zapisał się na kartach historii jako współtwórca i jeden z głównych przedstawicieli abstrakcjonizmu.

 • Wassily Kandinsky bohaterem dzisiejszego google-doodle

  Urodzony w Moskwie, ale całe dzieciństwo Kandinsky mieszkał w Odessie. Studiował na uniwersytecie w Moskwie prawo i ekonomię. Mimo iż odnosił sukcesy w wyuczonym zawodzie, w wieku ok. 30 lat rozpoczął malowanie. W 1896 osiedlił się w Monachium i studiował tam w Akademii Sztuk Pięknych. Do Moskwy wrócił w 1918 roku, po rosyjskiej rewolucji. W 1921 wyjechał do Niemiec. Tam był nauczycielem...

 • Wystawa prac Picassa, Kandinskiego, Klee

  Ekspozycja "Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm" zajmuje trzy piętra muzeum - prawie 4 tys. mkw. powierzchni. Muzeum Sztuki przygotowywało się do tego wydarzenia od trzech lat. Jego zbiory zostały zestawione z dziełami ze szwajcarskiej kolekcji - Kunstmuseum Bern. Pośród 400 prac można obejrzeć dzieła takich artystów jak: Pablo Picasso, Wassily Kandinsky, Paul Klee, Marina Abramović...

 • Picasso, Kandinsky, Klee i Warhol na wystawie roku w MS2 w Łodzi

  To będzie wystawa roku w Polsce. Na powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych będzie można zobaczyć dzieła Pabla Picassa, Wassily’ego Kandinsky’ego, Paula Klee, Andy’ego Warhola czy Georgesa Braque’a. W „MS kwadrat”, czyli Muzeum Sztuki w Łodzi na dwa tygodnie przed prapremierą trwają gorączkowe przygotowania do otwarcia ekspozycji.

 • Nowi artyści w programie Life Festival Oświęcim

  Legenda polskiej sceny reggae Maleo Reggae Rockers, elektropopowi Estończycy z I Wear* Experiment oraz indierockowa grupa Kandinsky z Niemiec – to kolejni artyści, którzy dołączają do programu 8. edycji LFO. Gwiazdami koncertów stadionowych 23 i 24 czerwca będą Shaggy, LP zespół Scorpions.

 • Holenderskie muzea poinformowały o odnalezieniu 139 dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów w czasie II wojny światowej. Wśród nich są m.in. obrazy takich mistrzów jak Henri Matisse, Paul Klee i Wassily Kandinsky.

 • We Włoszech karabinierzy i policjanci odzyskali 14 obrazów i rzeźb XX-wiecznych mistrzów, które skradziono z prywatnego domu w Rzymie - informuje w sobotę agencja Ansa. Są wśród nich dzieła Giorgio de Chirico, Wasilija Kandinskiego i Georga Grosza.

 • We Włoszech karabinierzy i policjanci odzyskali 14 obrazów i rzeźb XX-wiecznych mistrzów, które skradziono z prywatnego domu w Rzymie - informuje agencja Ansa. Są wśród nich dzieła Giorgio de Chirico, Wasilija Kandinskiego i Georga Grosza.

 • Julia Pietrucha zaśpiewa na Tauron Life Festival 2017!

  ...koncertów TLFO, w piątek, 23 czerwca, zagrają m.in. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers i Lao Che. Z soboty na piątek został też przeniesiony koncert niemieckiej grupy Kandinsky. Więcej informacji...

 • Life Festival Oświęcim 2017: Zwycięski remis reggae i rocka!

  ...potwierdzili eksperymentujący muzycy Lao Che, sceniczną energią zaimponował młody zespół BeMy. Estoński I Wear* Experiment pokazał, jak gra się nowoczesną elektronikę, zaś zespół Kandinsky z Dachau...

Zdjęcia na temat: kandinsky
Dyskusje na temat: kandinsky