• Informacje na temat:

  kania stanisław

Artykuły na temat: kania stanisław
 • Sędzia SN: Stanisław Kania był członkiem junty

  Stanisław Kania był członkiem grupy przestępczej, która wprowadziła stan wojenny - twierdzi w zdaniu odrębnym od wyroku sędzia Sądu Najwyższego Józef Dolhy. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

 • Stanisław Kania uniewinniony ws. stanu wojennego

  Były sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Stanisław Kania został prawomocnie uniewinniony w sprawie stanu wojennego. Takie orzeczenie wydał dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie. Jednocześnie sąd potwierdził, że stan wojenny wprowadzono nielegalnie. Pion śledczy IPN rozważy kasację do Sądu Najwyższego od wyroku.

 • Kania niewinny wprowadzeniu stanu wojennego

  Stanisław Kania, b. I sekretarz KC PZPR jest już prawomocnie uniewinniony ws. stanu wojennego - takie orzeczenie wydał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Jednocześnie sąd potwierdził, że stan wojenny wprowadzono nielegalnie.

 • SN oddalił kasację IPN ws. Stanisława Kani za stan wojenny

  Ostateczny jest już wyrok uniewinniający b. I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię od zarzutu udziału w grupie przestępczej, która w 1981 r. wprowadziła w Polsce stan wojenny. We wtorek Sąd Najwyższy niejednogłośnie oddalił kasację pionu śledczego IPN, który wnosił o uchylenie tego wyroku.

 • Kania: Nie jestem winny tego hańbiącego zarzutu

  Były I sekretarz KC PZPR 84-letni Stanisław Kania wygłosił dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie ostatnie słowo w procesie o wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r. Wniósł o uniewinnienie. Wyrok zapadnie 12 stycznia.

 • Dorota Kania nie jest już dziennikarką "Wprost" - poinformował redaktor naczelny tygodnika, Stanisław Janecki. Dodał, że do rozwiązania umowy o pracę doszło za porozumieniem stron.

 • Gierek: Wałęsa obiektem prowokacji S. Kani

  Robienie z Lecha Wałęsy agenta SB w 1980 roku było prowokacją Stanisława Kani, który w tamtym czasie stanął na czele PZPR - uważał Edward Gierek.

 • ...29 kwietnia Sąd Najwyższy zbada kasację pionu śledczego IPN, która wnosi o uchylenie prawomocnego wyroku uniewinniającego b. I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię od zarzutów w sprawie wprowadzenia w grudniu 1981 r. stanu wojennego.

 • Były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania odmówił zeznań w procesie b. członka Rady Państwa PRL Emila Kołodzieja, sądzonego za przekroczenie uprawnień przez głosowanie w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. za dekretami o stanie wojennym.

 • Kania niewinny ws. stanu wojennego. Sąd Najwyższy oddalił kasację

  Ostateczny jest już wyrok uniewinniający byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię od zarzutu udziału w grupie przestępczej, która w 1981 roku wprowadziła w Polsce stan wojenny. Sąd Najwyższy niejednogłośnie oddalił dziś kasację pionu śledczego IPN, który wnosił o uchylenie tego wyroku.

Zdjęcia na temat: kania stanisław
Wideo na temat: kania stanisław
 • Stanisław Kania, były I sekretarz KC PZPR został uniewinniony. Sąd umorzył sprawę b. członkini Rady Państwa PRL Eugenii Kempary z powodu przedawnienia karalności, ale przy uznaniu jej winy.

Dyskusje na temat: kania stanisław