• Informacje na temat:

  kapa

Artykuły na temat: kapa
 • .... Przychodzimy zawsze w tej samej. Żeby raz na zawsze zlikwidowali przyczynę tego kapania. Żeby ten dach wreszcie solidnie połatali i żebyśmy nie musieli ciągle wydawać pieniędzy na remont. Robiliśmy(...). Tym razem była bardzo kategoryczna w swoich żądaniach wyeliminowania przyczyn powtarzającego się kapania. Zapowiedziała prezesowi Henrykowi Popławskiemu, że jeśli tego nie zrobią, to ona sprowadzi...

 • Berlusconi: Moja żona to kapo

  Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział w telewizji, że jego żona zachowuje się jak "kapo" wobec ich dzieci. Swoją 95-letnią matkę nazwał zaś "sturm und drang". Fragmenty wywiadu szefa rządu, który zostanie nadany we wtorek wieczorem, przytoczyła ANSA.

 • Niezwykła wystawa we Wrocławiu

  Kołtryny, czyli XVIII-wieczne polskie tapety, drukowana stemplem pluszowa kapa z początku XX w. oraz papiery perkalowe - to tylko niektóre z eksponatów prezentowanych na otwartej w piątek w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu wystawie pt. "Drukarskie techniki zdobienia papierów i tkanin".

 • Kapują szefowi?

  Kapo w filmie o obozie koncentracyjnym – w takiej roli obecnego szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza obsadził kiedyś złośliwie były już szef włoskiego rządu Silvio Berlusconi. Słowo „capo” po włosku znaczy „szef”, więc gdyby odrzeć je z lagrowego kontekstu, Schulza nie obraża; ale w polszczyźnie jest też wyraz „kapować”, a to już inna historia.

 • Pobiegnij po nagrody

  12 września we Wrocławiu odbędą się dwa maratony: 28. Hasco-Lek Wrocław Maraton i bieg rodzinny - Natur Kaps Mila Olimpijska.

 • ...3 proc. greckich respondentów wierzy rodzimym politykom, a ponad dwie trzecie spodziewa się, że w najbliższych latach sytuacja w kraju jeszcze się pogorszy - wynika z sondażu ośrodka Kapa Research. Dalej rośnie też poparcie dla opozycji, a słabnie - dla rządzącej koalicji.

 • Kołtryny, czyli XVIII-wieczne polskie tapety, drukowana stemplem pluszowa kapa z początku XX w. oraz papiery perkalowe - to tylko niektóre z eksponatów prezentowanych na otwartej w piątek w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu wystawie pt. "Drukarskie techniki zdobienia papierów i tkanin".

 • Konstytucyjna akcja pozaparlamentarna - to hasło pojawiło się ostatnio w rozmowach liderów najważniejszych partii opozycyjnych. Politycy PO, PiS, LPR i PSL zastanawiają się, jak ukrócić rozkład państwa pod rządami Leszka Millera i SLD.

 • Zgodnie z zaleceniem MEN, każda szkoła do wakacji musi wyznaczyć nauczyciela do zadań specjalnych. - Kapo, a może szkolny TW? - pytają nauczyciele, którzy obawiają się tej kontrowersyjnej funkcji.

 • World Tour w siatkówce plażowej: Fijałek i Prudel odpadli w ćwierćfinale

  Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z niżej notowanymi Australijczykami Isaakiem Kapą i Christopherem McHugh 0:2 (18:21, 28:30) w ćwierćfinale turnieju World Tour Grand Slam w austriackim Klagenfurcie. Polska para nie zagra tym samym w trzecim z rzędu finale Pucharu Świata.

Zdjęcia na temat: kapa
Dyskusje na temat: kapa