• Informacje na temat:

  kapitulacja niemiec

Artykuły na temat: kapitulacja niemiec
 • Pomysł ponownej rejestracji uchodźców. "Kapitulacja państwa"

  Minister pomocy rozwojowej Niemiec domaga się ponownej kontroli i rejestracji wszystkich uchodźców, którzy przyjechali do kraju w ostatnich dwóch latach. Są obawy, że wyłudzono grube miliony.

 • Tusk: Teza, że nie panowałem nad służbami, jest kapitulacją komisji

  ...polowanie z nagonką (...) Muszę powiedzieć, że ta atmosfera była chyba trochę lepsza, niż się spodziewałem" - ocenił Tusk. "Kapitulacja komisji" B. premier był też pytany o wypowiedź szefowej...

 • Pomysł Merkel może oznaczać kapitulację przed Rosją

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce zamrozić konflikt na Ukrainie, nie rezygnując z zasad prawa międzynarodowego. Ten pomysł brzmi przekonująco, może jednak oznaczać tymczasową kapitulację przed Rosją - pisze niemiecki "Die Welt". Dziennik twierdzi, że kanclerz chciałaby uniknąć zimnej wojny w Europie.

 • "Die Welt": Merkel chce tymczasowej kapitulacji Ukrainy

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce zamrozić konflikt na Ukrainie, nie rezygnując z zasad prawa międzynarodowego. Ten pomysł brzmi przekonująco, może jednak oznaczać tymczasową kapitulację przed Rosją - pisze w niedzielę niemiecki dziennik "Die Welt".

 • Ekspert: To akt kapitulacji. Rosja chce mieć kontrolę nad całą Ukrainą

  To nie jest "plan porozumienia" ale "akt kapitulacji" - tak propozycję prezydenta Rosji Władymira Putina dla Ukrainy komentuje Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.

 • 65. rocznica kapitulacji Powstania Warszawskiego

  ...2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw dalszej walki, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenf'hrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie akt kapitulacji Powstania Warszawskiego.

 • Eksperci: Warszawa nieufna wobec Niemiec

  Przed wizytą premier Beaty Szydło w Berlinie rząd Niemiec wystrzega się krytyki, którą Warszawa mogłaby odebrać jako przejaw arogancji; eksperci mówią natomiast o nieufności polskiego rządu do Niemiec i o zmianie paradygmatu w polskiej polityce zagranicznej.

 • "Kommiersant": Janukowycz rozpoczął rozmowy o kapitulacji

  W ocenie gazety, "pozostaje tylko określić, jaka to będzie kapitulacja - bezwarunkowa czy honorowa, natychmiastowa czy rozciągnięta w czasie". "Są to wszelako tylko szczegóły. Najważniejsze jest jasne: prędzej czy później władze na Ukrainie zmienią się radykalnie" - konstatuje "Kommiersant". Dziennik podkreśla, że to, jak wobec tych nowych władz zachowa się Rosja, "zależeć będzie od składu...

 • "Nocne Wilki" jednak wjadą do Niemiec

  Sąd zezwolił dwóm rosyjskim motocyklistom z klubu "Nocne Wilki" na wjazd do Niemiec. Obaj mężczyźni zostali w zeszłym tygodniu zawróceni z lotniska Schoenefeld w Berlinie.

 • Największe zbiorowe samobójstwo w historii Niemiec

  Czerwonej? - Niemiecka propaganda latami karmiła ich opowieściami, co im grozi, kiedy wróg wkroczy na niemiecką ziemię. W najczarniejszych barwach malowano przed nimi obraz "mongolskich hord", jak(...) ograniczało się tylko do wschodnich Niemiec, panowało właściwie w całej III Rzeszy. Przykłady znalazłem we wszystkich miejscach, w których zbierałem materiał do mojej książki. Ze statystycznego punktu...

Zdjęcia na temat: kapitulacja niemiec
Wideo na temat: kapitulacja niemiec
 • Salut w Moskwie na Dzień Zwycięstwa. 9 maja 2013 roku

  Rosjanie hucznie świętowali 68. rocznicę kapitulacji hitlerowskich Niemiec. W niemal każdym rosyjskim mieście odbyły się parady wojskowe. O zmierzchu już tradycyjnie mieszkańcy Moskwy mogli zobaczyć Salut Zwycięstwa, czyli pokaz sztucznych ogni.

Dyskusje na temat: kapitulacja niemiec