• Informacje na temat:

  kaprowie

Artykuły na temat: kaprowie
 • W dniu 17 sierpnia 2007 r. odbył się w Iławie Mityng w Skoku Wzwyż Kobiet i Mężczyz KAPER CUP 2007. To pierwsza tego typu impreza sportowa zorganiozwana w Polsce.

 • Rządzi miastem już 20 lat. Porządzi kolejne pięć

  53-letni Paweł Adamowicz, reprezentujący bezpartyjny komitet wyborczy "Wszystko dla Gdańska", będzie rządził Gdańskiem przez następne 5 lat. To 6. kadencja Adamowicza na stanowisku prezydenta miasta. W niedzielę w II turze wyborów pokonał on kandydata Zjednoczonej Prawicy Kapra Płażyńskiego.

 • Około tysiąca osób w co najmniej siedmiu miastach bierze udział w manewrach Renegade i Kaper, podczas których ćwiczone jest odpieranie zagrożeń terrorystycznych z powietrza i morza.

 • Zawyły syreny – spokojnie, to tylko ćwiczenia

  W miastach całej Polski - między godziną 10.00 a 10.15 zawyły syreny alarmowe. Uspokajamy - to tylko ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem RENEGADE-KAPER.

 • Napad na kobietę w Gdańsku. Policja poszukuje tego mężczyzny

  Gdańska policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z ubiegłotygodniowym napadem o charakterze seksualnym na kobietę. Doszło do tego na klatce schodowej jednego z domów w Gdańsku Oliwie. Policja upubliczniła wizerunek mężczyzny.

 • ..., zaś panowie są mistrzami w połowie i wędzeniu ryb. Z kolei Suchacz nawiązuje do średniowiecznej zwycięskiej bitwy morskiej, którą w 1463 roku dzielni kaprowie stoczyli na wodach Zalewu Wiślanego...

 • Sąd: Płażyński musi sprostować wypowiedzi dot. Adamowicza

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński musi sprostować dwie informacje dotyczące Pawła Adamowicza. Chodzi o linię tramwajową w Gdańsku oraz budowę przedszkoli.

 • Gdańsk: Policja szuka sprawcy napaści seksualnej

  W ubiegłym tygodniu na klatce schodowej jednego z domów w Gdańsku Oliwie doszło do seksualnej napaści na kobietę. Policja upubliczniła w czwartek wizerunek mężczyzny, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

 • Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Dziś muzyczne improwizacje

  Czwartek, czyli trzeci dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, to czas muzycznej improwizacji najwyższych lotów. W solowym koncercie wystąpi Aleksander Dębicz, jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów młodego pokolenia i zwycięzca międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji do obrazu "Instant Composition Contest". Pianista zagra autorski repertuar z debiutanckiej płyty "Cinematic Piano".

 • Pięciobój nowoczesny w Tarnowie

  UKS Żoliborz Warszawa, MKS Sambor Tczew i UKS 8 Starogard Gdański to najlepsze kluby w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencjach wchodzących w skład pięcioboju nowoczesnego.

Zdjęcia na temat: kaprowie
Dyskusje na temat: kaprowie
 • Re: ​Bułgaria: Niespodziewane odkrycie polskich archeologów

  Kaprów (kaprzy, kaprowie), nie kaperów. Słowianie nigdy nie byli morską potęgą (fakt), ale już władca rzekomo słowiańskiego Pomorza Racibor, zwany był królem morskim (też fakt). Zresztą całą dynastię pomorskich Gryfitów łączyły ścisłe związki z państwami bałtyckimi i ich władcami, oraz koligacje małżeńskie. Niewątpliwie Pomorze było zamieszkane między innymi przez Słowian, ale z tego absolutnie

 • wwwoooowww

  aż 3, po tym co widziałem, myślałem że już żaden... mylić się rzecz ludzka, a swoją drogą, kaprowie już ze stanu kostnego przeszli zapewne w stan mączki kostnej od ciągłego przewracania się w grobach i kolejną tradycję można odwalić ad acta ze względu na pajaców, którzy tylko w plitycznym bełkocie (czyt opowieści o d... Maryni i jej cudach na kiju) się realizują gratulacje