• Informacje na temat:

  kapuściński

Artykuły na temat: kapuściński
 • 10 lat temu zmarł mistrz literackiego reportażu Ryszard Kapuściński

  W poniedziałek przypada 10. rocznica śmierci mistrza reportażu literackiego i najwybitniejszego pisarza wśród reporterów - Ryszarda Kapuścińskiego. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-72 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej.

 • Literacki Nobel dla Aleksijewicz. "Odkrywałam świat przez takie postaci jak Kapuściński"

  Odkrywałam świat przez takie postaci jak Hanna Krall i Ryszard Kapuściński" – powiedziała laureatka literackiej Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz na konferencji prasowej w Mińsku. "​Bardzo mnie interesowało jego spojrzenie" - podkreśliła.

 • Ryszard Kapuściński

  Ryszard Kapuściński, jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy, autor reportaży z wielu zakątków świata nie żyje. Miał 74 lata.

 • Trzy lata temu zmarł Ryszard Kapuściński

  Mistrz reportażu literackiego i najwybitniejszy pisarz wśród reporterów - mówiono o Ryszardzie Kapuścińskim. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-1972 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. 23 stycznia mija trzecia rocznica jego śmierci.

 • "Kapuściński non-fiction" do publikacji

  Nie będzie zakazu publikacji książki o Ryszardzie Kapuścińskim. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek wdowy po pisarzu o wydanie zakazu do czasu wyroku w sprawie, jaką wytoczyła autorowi i wydawcy.

 • "Być reporterem...Ryszard Kapuściński" w Kołobrzegu

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, Wypożyczalnia Beletrystyki (ul. Brzozowa 9a) zaprasza do końca lipca 2010 na wystawę "Być reporterem - Ryszard Kapuściński (1932-2007)".

 • Wojciech Kapuściński autorem Zdjęcia Roku 2007

  Zwycięzcą XIII edycji Konkursu Fotograficznego "Zdjęcie Roku 2007" został Wojciech Kapuściński z Zamościa. W Konkursie wzięło udział 56 autorów z Polski i Ukrainy.

 • "Kapuściński przekroczył ważną granicę"

  Ryszard Kapuściński "przekroczył ważną granicę" między faktem a fikcją - skomentował ostatnio ujawnione w Polsce rewelacje na temat zmarłego reportera jego przyjaciel, Brytyjczyk Timothy Garton Ash.

 • Domosławski jest dziennikarzem nietuzinkowym - i to nie tylko jako autor biografii Kapuścińskiego. Cenię jego wkład w rozbijanie schematów myślowych, dotyczących podziału świata na dwa bloki(...) skolonizowane ogłaszały niepodległość, a Kapuściński opisywał te procesy z bliska i emocjonalnie towarzyszył tej emancypacji (zresztą, raczej pozornej). Prawdziwy świat jest zawsze bardziej skomplikowany niż...

 • "Avvenire": Kapuściński był katolickim reporterem

  Ryszard Kapuściński był "katolickim reporterem w pełnym tego słowa znaczeniu" - pisze włoski dziennik "Avvenire".

Zdjęcia na temat: kapuściński
Dyskusje na temat: kapuściński