• Informacje na temat:

  karabin

Artykuły na temat: karabin
 • Pobił znajomego karabinem maszynowym. Został zatrzymany

  ...45-letni mężczyzna pobił mieszkańca Sosnowca kolbą karabinu maszynowego. Groził śmiercią swojej ofierze i świadkom zajścia. Jak podkreśla policja nie mierzył do nich z broni. Napastnik został zatrzymany.

 • Czy nowy karabin to w wojsku modernizacja?

  ...) - ponad 50 tysięcy jednostek broni pod nazwą "Grot". "Grot" to jednak po prostu nowoczesny karabin. Czy wyposażenie żołnierzy w karabiny możemy uznać za modernizację armii? (ug)

 • Spacerowicz znalazł na plaży karabin. Okaz ma aż 1,2 m długości

  Pochodzący z czasów drugiej wojny światowej karabin maszynowy odsłoniło morze na plaży w Łukęcinie w Zachodniopomorskiem. Na wystający z piachu stalowy obiekt natrafił spacerujący nad brzegiem Bałtyku mężczyzna.

 • Mauser w Dunajcu. Wędkarz wyłowił karabin z czasów I wojny światowej

  W Ostrowie koło Tarnowa w Małopolsce wędkarz wyłowił z Dunajca karabin z czasów I wojny światowej. Jeśli nie ma związku z żadnym przestępstwem, zostanie przekazany do muzeum – poinformował Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

 • Wędkarz wyłowił z Dunajca karabin z czasów I wojny światowej

  W Ostrowie koło Tarnowa (Małopolskie) wędkarz wyłowił z Dunajca karabin pochodzący z czasów I wojny światowej. Jeśli nie ma związku z żadnym przestępstwem, zostanie przekazany do muzeum - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Paweł Klimek.

 • Niemcy: Wojsko ma problem z karabinami

  Po problemach z myśliwcami i śmigłowcami, niemiecka armia znowu skarży się na niesprawny sprzęt. Tym razem chodzi o karabiny, którymi trudno jest trafić w cel.

 • Nowe zarządzenie policji: Na lekcję nauki jazdy kobieta musi zabierać karabin

  W Strefie Gazy każda kobieta, która chce się nauczyć prowadzić samochód, musi zabierać ze sobą karabin, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym molestowaniem ze strony instruktora. Takie zarządzenie "wynikające z nakazów szariatu" wydała tamtejsza policja.

 • Unikatowy karabin wrócił do Polski

  Unikatowy karabin wz. 38, skonstruowany przez inżyniera Józefa Maroszka, wrócił do Polski. Eksponat, który po wojnie trafił do Stanów Zjednoczonych, znajdzie się w zbiorach Muzeum Historii Polski. Jednak ze względu na brak stałej siedziby placówki, będzie można go oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Wyjęła karabin spod burki i zaczęła strzelać. Tajemnicza napastniczka sieje postrach wśród ISIS

  Nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do tego zdarzenia. Jak podają brytyjskie media, wszystko rozegrało się na punkcie kontrolnym w mieście Sharqat w Iraku. Do niczego niespodziewających się dwóch dżihadystów podeszła kobieta w tradycyjnym ubraniu muzułmańskim. W pewnym momencie spod burki wyjęła karabin i zaczęła strzelać. Dwóch mężczyzn zginęło, tajemnicza napastniczka zniknęła, a jej los jest...

 • Śląskie: Karabin automatyczny znaleziony w jagodach

  Wielkie poruszenie wywołał w Lublińcu na Śląsku widok leżącego w zaroślach karabinu automatycznego. Broń znaleziono tuż przy strzelnicy wojskowej.

Zdjęcia na temat: karabin
Wideo na temat: karabin
 • Putin testuje karabin snajperski Kałasznikowa

  Putin testuje karabin snajperski Kałasznikowa

 • Część 3

  "Sprowadzono mnie do piwnicy, postawiono plecami przy wybielonej ścianie, a z przodu stali żołnierze z karabinami. Pomyślałem "oho, czy to już w zasadzie ostatnia rzecz, którą widzę w życiu?" Postałem tam jakiś czas, po czym zabrano mnie na górę." - tak wspomina swoją noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku Janusz Onyszkiewicz.

 • Krystyna Pałka: Na karabin mówię... karabin

  Karabin to dla biathlonistek i biathlonistów najważniejszy element sprzętu: indywidualnie dopasowany, nieoddawany w cudze ręce, ma gwarantować sukces na strzelnicy. Weronika Nowakowska-Ziemniak nazywa swój karabin Zbyszkiem. Krystyna Pałka mówi na swój po prostu... karabin. Podczas spotkania na swojej ulubionej strzelnicy w Kirach wicemistrzyni świata opowiada Grzegorzowi Jasińskiemu o tajnikach

Dyskusje na temat: karabin