• Informacje na temat:

  kardynał

Artykuły na temat: kardynał
 • Watykan: Polak Konrad Krajewski został kardynałem

  Papieski jałmużnik Konrad Krajewski został kardynałem. W czasie konsystorza w Watykanie w czwartek jako jeden z 14 nowych purpuratów otrzymał biret kardynalski i pierścień. Kardynał Krajewski jest pierwszym polskim kardynałem mianowanym przez Franciszka.

 • Papieski jałmużnik Konrad Krajewski kardynałem

  Tysiące osób przybyło w czwartek wieczorem do Watykanu, by złożyć gratulacje czternastu nowym kardynałom, w tym papieskiemu jałmużnikowi kardynałowi Konradowi Krajewskiemu, którzy w czasie konsystorza otrzymali od papieża Franciszka birety kardynalskie i pierścienie.

 • Zmarł francuski kardynał Jean-Louis Tauran

  W wieku 75 lat zmarł w czwartek w Stanach Zjednoczonych przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Jean-Louis Tauran. W USA przebywał w związku z kuracją. Cierpiał na chorobę Parkinsona.

 • Nowy polski kardynał wydał niecodzienne przyjęcie

  Kolacją wydaną dla 280. ubogich uczczono w piątek w Watykanie nominację kardynalską dla papieskiego jałmużnika Konrada Krajewskiego. Na przyjęcie przybył nieoczekiwanie papież Franciszek, a do stołu podawali też polscy krewni i przyjaciele kardynała.

 • Zmarł kardynał Joachim Meisner

  Były arcybiskup Kolonii, kardynał Joachim Meisner, zmarł w środę rano podczas urlopu w Bad Fuessing w wieku 83 lat - podała w środę rozgłośnia katolicka Koelner Domradio. Pochodzący z Wrocławia Meisner kierował przez 25 lat największą niemiecką diecezją.

 • Kardynał Dziwisz: Kardynał Macharski kontynuował dzieło poprzednika

  Kontynuował dzieło swojego poprzednika kardynała Karola Wojtyły, który - jako papież - mianował go swoim następcą - tak o kardynale Franciszku Macharskim napisał w specjalnym liście metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. - Ostatnie lata jego życia, a szczególnie ostanie miesiąca były pełne cierpienia - zaznaczył.

 • Pogrzeb kardynała Franciszka Macharskiego

  ...nawiedzić kard. Macharskiego podczas niedawnej wizyty w Krakowie. "Z żalem przyjąłem wiadomość śmierci Kardynała Franciszka Macharskiego, emerytowanego Arcybiskupa Krakowskiego. Jednoczę się z Tobą(...).  "Kardynał Macharski zostawił głęboki ślad w ludzkich sercach" Kardynał Franciszek Macharski zostawił głęboki ślad na tej ziemi i w ludzkich sercach - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz...

 • Wielkanocne orędzie kardynała Stanisława Dziwisza

  ...i zła". To także - jak mówił kardynał - święta "zwycięstwa człowieka, bo wszyscy mamy udział w zwycięstwie Boga, jesteśmy bowiem jego dziećmi". Kard. Dziwisz powiedział, że jedną z konsekwencji(...) epizodem. Całe dzieje świata zostały naznaczone napięciami, podziałami, konfliktami i przemocą" - podkreślił. Kardynał mówił o darze jedności. Jak zaznaczył, powinniśmy usilnie prosić o niego Boga...

 • Kardynał Stanisław Ryłko w Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego

  Papież Franciszek mianował kardynała Stanisława Ryłko członkiem Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego - podał w sobotę Watykan. Komisja ma władzę ustawodawczą. Polski kardynał zastąpi zmarłego w lipcu kardynała Jean-Louisa Taurana z Francji.

 • Papież usunął dwóch kardynałów z rady swych doradców

  Papież Franciszek zdymisjonował zamieszanych w skandal pedofilii dwóch kardynałów z grona swych doradców. Watykan podał w środę, że usunięci z Rady Kardynałów dostojnicy, to kardynał George Pell sądzony w Australii i Francisco Javier Errazuriz z Chile.

Zdjęcia na temat: kardynał
Wideo na temat: kardynał
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.