• Informacje na temat:

  kardynał

Artykuły na temat: kardynał
 • Zmarł kardynał Joachim Meisner

  Były arcybiskup Kolonii, kardynał Joachim Meisner, zmarł w środę rano podczas urlopu w Bad Fuessing w wieku 83 lat - podała w środę rozgłośnia katolicka Koelner Domradio. Pochodzący z Wrocławia Meisner kierował przez 25 lat największą niemiecką diecezją.

 • Kardynał Dziwisz: Kardynał Macharski kontynuował dzieło poprzednika

  Kontynuował dzieło swojego poprzednika kardynała Karola Wojtyły, który - jako papież - mianował go swoim następcą - tak o kardynale Franciszku Macharskim napisał w specjalnym liście metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. - Ostatnie lata jego życia, a szczególnie ostanie miesiąca były pełne cierpienia - zaznaczył.

 • Pogrzeb kardynała Franciszka Macharskiego

  ...nawiedzić kard. Macharskiego podczas niedawnej wizyty w Krakowie. "Z żalem przyjąłem wiadomość śmierci Kardynała Franciszka Macharskiego, emerytowanego Arcybiskupa Krakowskiego. Jednoczę się z Tobą(...).  "Kardynał Macharski zostawił głęboki ślad w ludzkich sercach" Kardynał Franciszek Macharski zostawił głęboki ślad na tej ziemi i w ludzkich sercach - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz...

 • Wielkanocne orędzie kardynała Stanisława Dziwisza

  ...i zła". To także - jak mówił kardynał - święta "zwycięstwa człowieka, bo wszyscy mamy udział w zwycięstwie Boga, jesteśmy bowiem jego dziećmi". Kard. Dziwisz powiedział, że jedną z konsekwencji(...) epizodem. Całe dzieje świata zostały naznaczone napięciami, podziałami, konfliktami i przemocą" - podkreślił. Kardynał mówił o darze jedności. Jak zaznaczył, powinniśmy usilnie prosić o niego Boga...

 • Kardynał Macharski w bardzo poważnym stanie

  Episkopat i Archidiecezja Krakowska proszą wiernych o modlitwę wsparcia dla kardynała Franciszka Macharskiego. Kardynał przebywa w szpitalu, jego stan jest bardzo poważny. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz udzielił Mu sakramentu namaszczenia chorych.

 • Rozpoczęły się przesłuchania w sprawie kardynała Pella

  W Melbourne rozpoczęły się w poniedziałek przesłuchania świadków w sprawie oskarżanego o pedofilię byłego watykańskiego prefekta Sekretariatu ds. Ekonomii kardynała George'a Pella. Przesłuchania mają zdecydować, czy jest dość dowodów, aby kardynał był sądzony.

 • Skandal w Watykanie. Kardynał przez lata pobierał fortunę

  Koordynator Rady Kardynałów, pomagającej papieżowi Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej, kardynał Oscar Maradiaga otrzymywał przez lata 35 tys. euro miesięcznie jako kanclerz uniwersytetu w ojczystym Hondurasie - podaje włoski tygodnik "L'Espresso".

 • Francja. Kardynał sądzony za niezgłoszenie pedofilii

  Kardynał Philippe Barbarin będzie sądzony w kwietniu przyszłego roku za niezgłoszenie popełnionych 25 lat temu w jego diecezji przez jednego z księży aktów pedofilii - poinformował we wtorek sąd w Lyonie. Kardynał metropolitą Lyonu został w 2002 roku.

 • Watykański kardynał krytycznie o słowach papieża

  Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean Patrick O’Malley ocenił, że słowa papieża Franciszka o biskupie z Chile, oskarżanym o tuszowanie pedofilii, są "źródłem bólu dla ofiar". Tym samym kardynał z USA mocno zdystansował się od Franciszka.

 • Kraków: Msza dziękczynna za posługę kardynała Dziwisza

  Tłumy wiernych, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, ale też reprezentanci środowisk akademickich i służb mundurowych biorą udział we mszy dziękczynnej za posługę kardynała Stanisława Dziwisza. Duchowny po 11 latach kończy pełnić funkcje metropolity krakowskiego. Przed rozpoczęciem mszy w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie kardynał Stanisław Dziwisz dziękował za wsparcie...

Zdjęcia na temat: kardynał
Wideo na temat: kardynał
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.