• Informacje na temat:

  kardynał stefan wyszyński

Artykuły na temat: kardynał stefan wyszyński
 • 36 lat od śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego

  Mija 36 lat od śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przewodnik duchowy i mąż stanu zmarł 28 maja 1981 roku. W rocznicę odejścia Prymasa Tysiąclecia w parafii świętej Katarzyny w stolicy, metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz dokonał poświęcenia obrazów Prymasa Tysiąclecia i świętego Stanisława Papczyńskiego, założyciela zgromadzenia marianów.

 • 65 lat temu władze komunistyczne aresztowały prymasa Stefana Wyszyńskiego

  ...65 lat temu, w nocy z 25 na 26 września 1953 roku, władze komunistyczne aresztowały prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i biskupa Antoniego Baraniaka. Podczas trzyletniego internowania kard. Wyszyński przebywał później kolejno także w Stoczku koło Lidzbarka Warmińskiego, Prudniku na Śląsku Opolskim i Komańczy w Bieszczadach.

 • "Rzeczpospolita": Kardynał Wyszyński w czasie wojny ukrywał Żydów

  ..."Kardynał Stefan Wyszyński, któremu niektórzy historycy (m.in. prof. Jan Tomasz Gross) zarzucają antysemityzm, podczas wojny pomagał ukrywać Żydów" - pisze w środowym wydaniu "Rzeczpospolita". „To najsłabiej zbadany okres jego życia” - przyznaje w rozmowie z dziennikiem dr hab. Paweł Skibiński, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Papież podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Wyszyńskiego

  W Watykanie zakończył się I etap procesu beatyfikacyjnego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podpis papieża pod dekretem o heroiczności cnót otwiera prace Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nad stwierdzeniem cudu.

 • "Rz": Nieznane oblicze kardynała Wyszyńskiego

  Prymas Stefan Wyszyński podczas wojny był zaangażowany w pomoc Żydom - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 • Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego coraz bliżej. Franciszek podpisał ważny dekret

  Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. To zakończenie I etapu procesu beatyfikacyjnego. Prymasowi Tysiąclecia przysługuje teraz tytuł "Czcigodny Sługa Boży" - powiedział rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Watykan podał też, że papież zaaprobował dekret o heroiczności cnót księdza Pawła Smolikowskiego.

 • Beatyfikacja prymasa Wyszyńskiego coraz bliżej. Jest pozytywna opinia kardynałów

  Kolejny krok w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia. Stacja 7 dowiedziała się nieoficjalnie, że sesja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się pozytywną opinią o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego.

 • ...12 listopada 1948 roku biskup lubelski Stefan Wyszyński został metropolitą warszawsko-gnieźnieńskim - prymasem Polski. W tym roku przypada 60. rocznica tego wydarzenia.

 • Kościół podzielony. Wyszyński kontra Wojtyła

  Wyszyński kontra Wojtyła - miały być między nimi napięcia z trudem skrywane. Mieli się nie lubić i ze sobą rywalizować. Tak głosiła peerelowska plotka wsączana przez SB w umysły i serca Polaków – pisze Ewa K. Czaczkowska na Stacja7. Dziś przypada 60. rocznica uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Więzienne lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953-1956" to tytuł wystawy przygotowanej przez wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, którą można oglądać od piątku w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu.

Zdjęcia na temat: kardynał stefan wyszyński
Wideo na temat: kardynał stefan wyszyński
Dyskusje na temat: kardynał stefan wyszyński