• Informacje na temat:

  karmazyn

Artykuły na temat: karmazyn
 • Lista ryb, których nie powinno się kupować

  Łosoś bałtycki, halibut atlantycki, sola, węgorz, karmazyn oraz tuńczyk błękitnopłetwy to gatunki ryb zagrożone wyginięciem. Dlatego trafiły na czerwoną listę poradnika dla konsumentów "Jaka ryba na obiad?" międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.

 • Wielki karmazynowy sukces rządu Tuska

  Polscy rybacy będą mogli łowić karmazyny u brzegów Mauretanii. Szczegółowe limity połowu karmazyna nie są na razie znane; Polska będzie to dopiero negocjować z Mauretanią. Wiadomo jednak, że chodzi o obecność na łowiskach zaledwie dwóch polskich kutrów.

 • "Polska jedynym państwem w Europie, gdzie prezydent nie ma flagi"

  ...w nowej ustawie umieścić załączniki, które będą szczegółowo określać jak eksponować flagę polską z innymi flagami. Najstarszą polską barwą narodową był karmazyn, bo to była najcenniejsza barwa bogatej(...) w 1919 r., kiedy po raz pierwszy wprowadzono biało-czerwoną flagę państwową, to był prawie karmazyn, ciemna czerwień. Zmieniono ją w 1927 r. na cynober. Od tego czasu praktycznie czerwień polskich flag...

 • Dzisiaj o godz. 9. i 11. uczniowie podstawówek obejrzą "Przygody Pirata Karmazyna", a jutro na scenie teatru zostanie zaprezentowana "Antygona", której adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Informacja pochodzi z oficjalnej strony miasta Włocławek.

 • ...atlantycki, morszczuk, karmazyn pospolity, łosoś atlantycki. Jak przyznała Figura, sprzedaż wspomnianych gatunków nie jest zakazana prawem, ale ryby te "powinny być wycofane ze sprzedaży, gdyż ich...

 • Ekspert: Polskie barwy narodowe nie tylko od święta

  ...w historii mieliśmy problemy z czerwienią, konkurowały ze sobą różne jej odcienie: amarant, karmazyn, cynober, spotykany był też odcień pąsowy, a nawet minia - ognistoczerwony. Obecny odcień czerwieni zbliżony jest do karmazynu. Choć znawca opowiada się za dopasowaniem prawa do gustów Polaków, to uważa, że państwo powinno bacznie czuwać nad komercyjnym użyciem flagi. W jego ocenie...

 • Od chorągwi poprzez banderę do flagi. Zmiany na przestrzeni wieków

  ...posługiwaliśmy się flagą trójkolorową - błękitną, czerwoną i białą - takie chorągwie spotyka się jeszcze w czasie powstania styczniowego. Barwą polską była również chorągiew błękitno-karmazynowa z czasów konfederacji barskiej. Uznano, że barwami polskimi jest ciemny błękit - granat oraz karmazyn. W takie stroje ubierano się podczas uroczystości żegnania żołnierzy wyruszających na wojnę. Później ta...

 • ...karmazynem.

 • Wywieś flagę. Nie wstydź się!

  ...na koniu, litewskiego godła. Obydwa te symbole narodowe umieszczane były na czerwonym tle. Pierwotnie używanym do wyrobu flag odcieniem był karmazyn, uważany za najszlachetniejszy z kolorów i oznaczający bogactwo i dostojeństwo. W 1927 roku został zmieniony na cynober. Ustawa z 1980 roku określiła barwę za pomocą współrzędnych trójchromatycznych i jest to znowu karmazyn. Niestety, w praktyce...

 • ...w opactwie Mnisze Co Nieco. Na piątek zaplanowano postne ryby. Postne nie znaczy skromne - do wyboru będzie karmazyn w sosie z białego wina i kaparów lub łosoś z grilla, do tego białe wino klasztorne...

Zdjęcia na temat: karmazyn
Dyskusje na temat: karmazyn
 • Re: ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Jeżeli ci ludzie w "niemcach" maszerują w tego typu protestach będąc opłacanymi ze strony organizacji lewicowych to są kretynami, ale jeszcze jestem w stanie to zrozumieć, kredyt, dzieci, wydatki, ciężkie czasy itd... Ale jeżeli robią to z własnej woli to już naprawdę brakuje mi słów....

 • Re: "Der Spiegel": Możliwy kompromis ws. przyjmowania uchodźców

  Szast-Prast, panie dziejku, i po bisurmanach! Żadnych imigrantów-nachodźców do Rzeczypospolitey nie wpuścimy! Już raz nam Król Kazimierz zrobił dobrze i na 800 lat wpuścił wypędzonych z Hiszpanii i Francji "starszych w wierze". Do tej pory nam to bokiem wychodzi!

 • Re: "Der Spiegel": Możliwy kompromis ws. przyjmowania uchodźców

  Jak tam było naprawdę, waszmości, to teraz dochodzić już nie będziem! Ważne, że od tylu lat mamy przewalone, jak chory w kubeł! To już wolę chłopów ze wschodnich stepów do Ojczyzny nawpuszczać, przynajmniej wyznawcy wiary chrześcijańskiej!

 • Re: "Chiny przekroczyły czerwoną linię". Zaskakujący ruch Korei Płn.

  To wszystko jest jedną wielką ściama!!! Korea Półn. Ma robić dużo chalasu ale jest jak pies na łańcuchu. Chiny jes ze nie są gotowa do ataku na Rosję i Indie więc robią grę pod publikę żeby USA nie podeszła bliżej że swoimi wojskami. Jeszcze rok może dwa ale tm będą fajerwerki!!!!

 • Re: Kaczyński o odbudowie odrzańskiej drogi wodnej

  Z tej nienawiści do Polski i polskości w końcu się zesr...sz i rozpukniesz na strzępy, koński klejnocie!

 • Re: Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Emmanuelem Macronem

  To wersja przez GW kolportowana do waszych łbów, a Bronek to niby samodzielny, tylko ta pani za plecami ukazała wszystkim że to wasz Bronek a ni me, a ni be, ani kukuryku, a ty tylko kwi kwi kwi :)

 • Re: "Gazeta Polska Codziennie": Katastrofa humanitarna w Polsce?

  Bywa i tak, natomiast zadałem tu ważne pytania i dobrze wiem o czym piszę. Katastrofą humanitarną w Polsce to można właśnie nazwać nadmierne spożycie alkoholu i palenie petów.

 • Re: "Gazeta Polska Codziennie": Katastrofa humanitarna w Polsce?

  Co za wyczerpujący artykuł. A skąd się biorą te udary może by napisali. Katastrofa humanitarna to jest wtedy jak jest tsununami abo głód. A może od picia wódy te udary, to bym sie nie zdziwił jak się w Polsce pije tyle wódy i marnego piwska.

 • Re: Bankructwo belgijskiej armii?

  Kto wie, czy Imperium Wschodniej Rzeczpospolitej za lat 20 nie dogada się prędzej z Kalifatem Zachodnim Europy, niż z resztkami okruchów lewackiego Beneluxu!?

 • Re: Sąd szuka dysków z dowodami w sprawie Amber Gold

  Wysłali te dyski (bez backupu) do Sądu w Gdańsku? A cóż to za imponderabilia!? Gdańsk, to przecież matecznik samego jądra zła i zdrady Rzeczypospolitej! Gdańsk, to siedziba i gniazdo upadku ducha narodowego, zaniku uczciwości i narodzin wszelkich lodziarzy o proweniencji polsko-brukselskiej! Szast-Prast, waszmość panie - powinny za to łby pospadać!