• Informacje na temat:

  karol albert

Artykuły na temat: karol albert
 • Następca brytyjskiego tronu, książę Walii Karol odwiedził we wtorek Białowieżę (woj. podlaskie). Wbrew wcześniejszym planom księciu Karolowi podczas wizyty na Podlasiu nie towarzyszyła księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles.

 • Karol Wojtyła krakowianinem 750-lecia

  Niespodzianki nie było - uczestnicy ogłoszonego przez "Dziennik Polski" plebiscytu, za najwybitniejszego mieszkańca Krakowa od chwili lokacji miasta w 1257 r. do czasów nam współczesnych uznali Karola Wojtyłę, biskupa i metropolitę krakowskiego, późniejszego papieża.

 • Następca brytyjskiego tronu, książę Walii Karol odwiedził dziś Białowieżę (Podlaskie). Wbrew wcześniejszym planom księciu Karolowi podczas wizyty na Podlasiu nie towarzyszyła księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles.

 • Szwedzi świętowali 70. urodziny króla Karola XVI Gustawa

  Szwedzi świętowali w sobotę 70. urodziny swego króla, Karola XVI Gustawa. Pośród rozlicznych uroczystości największe zainteresowanie wzbudził jednak nie solenizant, lecz jego wnuczęta - czteroletnia Estelle i dwumiesięczny Oscar.

 • Prasa PRL o wyborze Karola Wojtyły na papieża

  Zaskoczenie i rezerwa ze strony partyjnych gazet, np. "Trybuny Ludu" i "Żołnierza Wolności", radość "Tygodnika Powszechnego" i życzliwość prasy zachodnioeuropejskiej - tak można określić reakcje mediów na wybór metropolity krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża.

 • Jak będzie miał na imię syn księżnej Kate i księcia Williama? Pałac Kensington milczy

  Artur, Albert, James, a może Filip - jakie imię otrzyma syn księżnej Kate i księcia Williama? Najmłodszy potomek brytyjskiej rodziny królewskiej urodził się w poniedziałek - w dniu świętego Jerzego, patrona Anglii. Już w 7 godzin po porodzie dumni rodzice prezentowali malucha światu na schodach prywatnego szpitala w Londynie. Na pewno wiedzą, jakie imię dadzą swojemu trzeciemu dziecku. Nie...

 • ...1879 - urodził się Albert Einstein, urodzony w Niemczech szwajcarski fizyk i matematyk, 1942 - urodził się Jerzy Trela, aktor, 1883 - zmarł Karol...

 • ...1879 - urodził się Albert Einstein, urodzony w Niemczech szwajcarski fizyk i matematyk, 1942 - urodził się Jerzy Trela, aktor, 1883 - zmarł Karol...

 • ...1849 - król Sardynii Karol Albert zerwał rozejm i rozpoczął działania zbrojne przeciw Austrii. Wojskami dowodził Polak, gen. Wojciech Chrzanowski. Działania...

 • Święci na drodze świętego - Jan Paweł II i kanonizowani przez niego

  Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu kanonizował 478 osób. Wiele z nich, jak brat Albert Chmielowski, miało wpływ na jego duchowość, niektórych, jak o. Pio czy Matkę Teresę, spotkał osobiście, a później wyniósł na ołtarze.

Zdjęcia na temat: karol albert
Dyskusje na temat: karol albert