• Informacje na temat:

  karol iv piękny

Artykuły na temat: karol iv piękny
 • Karol Strasburger - niezapomniany Tolibowski z "Nocy i dni" - kończy 70 lat

  ..."Życie trzeba przeżyć ciekawie" – powiedział aktor Karol Strasburger, który dziś obchodzi 70. urodziny. W rozmowie z PAP przyznał też, że najbardziej lubi, kiedy ludzie są "po prostu pogodni".

 • Karol Szymanowski i jego największe dzieło - opera "Król Roger" - to temat wystawy "Piękny jako ja", zorganizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

 • ME piłkarzy ręcznych: Piękny występ Polaków!!! Ponad 20 lat czekaliśmy na zwycięstwo z Francją

  ME piłkarzy ręcznych. Polska - Francja: zapis relacji na żywo! Polska - Francja 31:25 (15:12). Polska: Sławomir Szmal - Karol Bielecki 9, Przemysław Krajewski 6, Kamil Syprzak 6, Krzysztof(...) Sławomir Szmal, a w ataku trzy potężne bomby Karola Bieleckiego i jedna Michała Jureckiego sprawiły, że gospodarze po pięciu minutach wygrywali 4:1. Rywale nadal byli kompletnie zaskoczeni takim obrotem...

 • Książę Karol kupi pałac w Polsce?

  Książę Karol i księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles rozpoczęli dziś oficjalną wizytę w Polsce. Następca brytyjskiego tronu z małżonką spotkali się w Warszawie z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem. Po cichu mówi się, że znany ze swojej pasji do kupowania i restaurowania starych zamków książę może kupić u nas jakąś posiadłość.

 • "Piekny jako ja"

  Wystawę "Piękny jako ja", prezentującą twórczość Karola Szymanowskiego w kontekście jego największego dzieła - opery "Król Roger", będzie można oglądać od czwartku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowym.

 • Wystawę "Piękny jako ja", prezentującą twórczość Karola Szymanowskiego w kontekście jego największego dzieła - opery "Król Roger", będzie można oglądać od czwartku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowym.

 • Oficjalną wizytę w Polsce rozpoczęli książę Karol i księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles. Po cichu mówi się, że znany ze swojej pasji do kupowania i restaurowania starych zamków następca brytyjskiego tronu może kupić u nas posiadłość.

 • "Kraina karpia" i najstarsze w Polsce arboretum. Niemodlin był Twoim Miastem w RMF FM

  W tym tygodniu w naszym cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM odwiedziliśmy ​Niemodlin na Opolszczyźnie. Ta miejscowość położona 25 km na zachód od Opola ma zaledwie około 6 tysięcy mieszkańców, ale bardzo bogatą historię i miejsca, które warto zobaczyć. Największe atrakcje to piękny zamek, który ma już ponad 700 lat i najstarsze w Polsce arboretum. Niemodlin słynie także z hodowli karpia. Hodowcy...

 • Spadające gwiazdy to... pyłki wielkości ziarenka piasku

  Spadające gwiazdy to w rzeczywistości wyrzucone przez komety drobinki pyłu, nie większe od ziarenek piasku. Wpadając w ziemską atmosferę ulegają spaleniu, pozostawiając szybki, efektowny ślad - tłumaczy popularyzator astronomii Karol Wójcicki.

 • Zamojski artysta w Muzeum Archidiecezjalnym

  Licząca 30 prac ekspozycja zamojskiego artysty plastyka Marka Rzeźniaka zatytułowana "Wokół Księżej Góry. Pejzaż krasnobrodzki" została udostępniona miłośnikom sztuki w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Dyskusje na temat: karol iv piękny