• Informacje na temat:

  karol ix

Artykuły na temat: karol ix
 • Zmarł benedyktyn o. Karol Meissner

  W wieku 90 lat we wtorek w wielkopolskim Lubiniu zmarł benedyktyn o. Karol Meissner - sanitariusz w powstaniu warszawskim, lekarz, kompozytor, jeden z inicjatorów nowego przekładu Pisma Świętego, zwanego Biblią Tysiąclecia. O śmierci duchownego poinformowano na stronie internetowej Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

 • Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

  W naszym cotygodniowym cyklu "Twoje niesamowite miejsce" dotarliśmy do Zakopanego. To tam w willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego (1882-1937). Ten największy po Fryderyku Chopinie polski kompozytor chętnie przebywał w Zakopanem, a pod koniec życia osiadł tam na stałe, zamieszkując właśnie w drewnianej willi przy ul. Kasprusie. My odwiedzamy miejsce...

 • Książę Karol zderzył się z jeleniem

  Brytyjski następna tronu książę Karol prowadząc samochód zderzył się z jeleniem. Do wypadku doszło na terenie Balmoral, królewskiej posiadłości w Szkocji.

 • "The Independent": Zawoalowane przemówienie księcia Karola

  Następca brytyjskiego tronu książę Walii Karol przestrzegł przed wzrastającym populizmem oraz prześladowaniem mniejszości religijnych. "Ostanie zdarzenia to niepokojące echa ciemnych dni lat 30." – powiedział w wystąpieniu w radiu BBC.

 • Karol Tendera: Zamiast pokuty, celowa dezinformacja

  ..."Jak mi pokazano te schowane gdzieś na ich stronie "Przeprosiny Karola Tendery", to aż mi łzy w oczach stanęły. (…)Tak długo o to walczyliśmy, a tu zamiast pokuty, celowa dezinformacja. To jakaś kpina z przeprosin" – mówi w rozmowie z "Super Expressem" Karol Tendera. Były więzień niemieckiego obozu w Auschwitz wytoczył proces telewizji ZDF za użycie określenia "polskie obozy zagłady".

 • Karol Kłos nie zagra na Mistrzostwach Europy

  Jeden z bardziej doświadczonych siatkarzy z kadry Ferdinando de Giorgiego - środkowy Karol Kłos - nie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Europy, których Polska będzie gospodarzem. Polski Związek Piłki Siatkowej ograniczył się w tej sprawie do krótkiego oświadczenia.

 • Karol Bunsch, kojarzony przede wszystkim z pisarstwem historycznym, był również publicystą, tłumaczem literatury angielskiej i niemieckiej oraz porucznikiem piechoty Wojska Polskiego. Pracował również na rzecz swego miasta.

 • Karol Lewandowski: Nigdy nie sprzedamy busa

  ...- Po przeczytaniu informacji o Australii znalezionych w sieci, spodziewałem się, że po wylądowaniu w Sydney zostaniemy od razu zaatakowani przez jadowite węże i pająki. A jeżeli one nas nie zabiją, to zrobią to krokodyle-ludojady, rekiny czy parzące meduzy - o czteromiesięcznej wyprawie starym busem przez Australię rozmawiamy z Karolem Lewandowskim, autorem książki "Busem Przez Świat. Australia...

 • Zabawny incydent z udziałem księcia Karola. Media informują o tym dopiero teraz

  ...​Następca brytyjskiego tronu książę Karol nie dostał miejsca w restauracji. Kilkanaście lat temu, podczas pobytu w Glasgow, miał ochotę na posiłek w renomowanej chińskiej kuchni. Brytyjskie media dopiero teraz donoszą o tym zabawnym incydencie.

 • Giusi Nicolini i Karol Modzelewski laureatami Medali św. Jerzego

  Burmistrz włoskiej Lampedusy Giusi Nicolini oraz historyk prof. Karol Modzelewski otrzymali w sobotę w Krakowie Medale św. Jerzego – nagrodę przyznawaną od 23 lat przez "Tygodnik Powszechny".

Zdjęcia na temat: karol ix
 • (od lewej) Karol Kozuń, Grzegorz Pluta, Marta Makowska, Janusz Rokicki, Mariusz Sobczak
 • Grzegorz Pluta (z lewej) i Karol Kozuń witanie na warszawskim lotnisku Okęcie.
Dyskusje na temat: karol ix