• Informacje na temat:

  karol ix

Artykuły na temat: karol ix
 • Książę Karol: Moje życie to piekło

  ...​Nieautoryzowana biografia Toma Bowera pt. Książę Buntownik ("Rebel Prince") przedstawia księcia Karola, przyszłego króla, jako człowieka, który opływa w luksusy, ale uważa, że jego życie to "piekło" - pisze "The Guardian".

 • Zmarł benedyktyn o. Karol Meissner

  W wieku 90 lat we wtorek w wielkopolskim Lubiniu zmarł benedyktyn o. Karol Meissner - sanitariusz w powstaniu warszawskim, lekarz, kompozytor, jeden z inicjatorów nowego przekładu Pisma Świętego, zwanego Biblią Tysiąclecia. O śmierci duchownego poinformowano na stronie internetowej Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

 • ...200 lat temu urodził się w Trewirze Karol Marks. Dwa wydarzenia związane z upamiętnieniem tej rocznicy – jedno, 5 maja, w Trewirze z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Calude Junckera; drugie w Pobierowie 12 maja z udziałem polskiej policji – dobrze oświetlają pomieszanie myślowe naszych czasów. A właściwie dwa pomieszania.

 • Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

  W naszym cotygodniowym cyklu "Twoje niesamowite miejsce" dotarliśmy do Zakopanego. To tam w willi Atma mieści się jedyne na świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego (1882-1937). Ten największy po Fryderyku Chopinie polski kompozytor chętnie przebywał w Zakopanem, a pod koniec życia osiadł tam na stałe, zamieszkując właśnie w drewnianej willi przy ul. Kasprusie. My odwiedzamy miejsce...

 • Dwuletni Karol walczy o życie. Potrzebne wsparcie

  Takich ludzi jak on jest tylko 150 na świecie, w tym cztery w Polsce. Dwuletni Karol cierpi na zespół Bealsa i potrzebna jest pomoc, by mógł marzyć o normalnym życiu.

 • Książę Karol zderzył się z jeleniem

  Brytyjski następna tronu książę Karol prowadząc samochód zderzył się z jeleniem. Do wypadku doszło na terenie Balmoral, królewskiej posiadłości w Szkocji.

 • "The Independent": Zawoalowane przemówienie księcia Karola

  Następca brytyjskiego tronu książę Walii Karol przestrzegł przed wzrastającym populizmem oraz prześladowaniem mniejszości religijnych. "Ostanie zdarzenia to niepokojące echa ciemnych dni lat 30." – powiedział w wystąpieniu w radiu BBC.

 • Karol Tendera: Zamiast pokuty, celowa dezinformacja

  ..."Jak mi pokazano te schowane gdzieś na ich stronie "Przeprosiny Karola Tendery", to aż mi łzy w oczach stanęły. (…)Tak długo o to walczyliśmy, a tu zamiast pokuty, celowa dezinformacja. To jakaś kpina z przeprosin" – mówi w rozmowie z "Super Expressem" Karol Tendera. Były więzień niemieckiego obozu w Auschwitz wytoczył proces telewizji ZDF za użycie określenia "polskie obozy zagłady".

 • Karol Kłos nie zagra na Mistrzostwach Europy

  Jeden z bardziej doświadczonych siatkarzy z kadry Ferdinando de Giorgiego - środkowy Karol Kłos - nie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Europy, których Polska będzie gospodarzem. Polski Związek Piłki Siatkowej ograniczył się w tej sprawie do krótkiego oświadczenia.

 • Karol Bunsch, kojarzony przede wszystkim z pisarstwem historycznym, był również publicystą, tłumaczem literatury angielskiej i niemieckiej oraz porucznikiem piechoty Wojska Polskiego. Pracował również na rzecz swego miasta.

Zdjęcia na temat: karol ix
 • (od lewej) Karol Kozuń, Grzegorz Pluta, Marta Makowska, Janusz Rokicki, Mariusz Sobczak
 • Grzegorz Pluta (z lewej) i Karol Kozuń witanie na warszawskim lotnisku Okęcie.
Dyskusje na temat: karol ix