• Informacje na temat:

  karol olszewski

Artykuły na temat: karol olszewski
 • Był członkiem zespołu redakcyjnego tygodnika "Po prostu" (do 1957), Klubu Krzywego Koła w Warszawie (1956-62). Po odbyciu aplikacji adwokackiej (1962) był obrońcą w procesach politycznych (m.in. Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego). W 1968 r., w związku z obroną studentów aresztowanych podczas manifestacji marcowych, otrzymał zakaz wykonywania zawodu adwokata (w 1970 r. powrócił do pracy). Był...

 • Jan Olszewski miał udar mózgu

  Jan Olszewski miał udar mózgu. Od tygodnia przebywa w szpitalu. Były premier ma 81 lat. W PRL był obrońcą w procesach politycznych.

 • Według Antoniego Macierewicza, dwukrotnie po roku 1989 była nadzieja, że struktura społeczno-gospodarcza, wprowadzona w stanie wojennym zostanie obalona. Pierwszy raz, mówił, tego wyzwania podjął się premier Jan Olszewski.

 • Koncert karnawałowy "Namysłowiaków"

  Orkiestra Symfoniczna im Karola Namysłowskiego zaprasza wszystkich pasjonatów muzyki na koncert karnawałowy. Wystąpią Agnieszka Olszewska (sopran), Tomasz Madej (tenor) oraz Orkiestra Symfoniczna im Karola Namysłowskiego pod batutą Marka Czekały.

 • Kolejny komunista zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych - pisze "Nasz Dziennik". Chodzi o Kazimierza Olszewskiego, byłego peerelowskiego wicepremiera i ambasadora Polski w Moskwie.

 • Krakowski sąd postanowił w piątek o wydaniu Słowacji ściganego Europejskimi Nakazami Aresztowania najbardziej poszukiwanego obywatela tego kraju Karola M. Jest podejrzany m.in. o zlecenie zabójstwa b. policjanta, w efekcie czego zginęła żona i 10-letnie dziecko funkcjonariusza.

 • W dzisiejszych sporach politycznych wciąż przywoływany jest rząd Jana Olszewskiego, pierwszy prawicowy, wyłoniony po w pełni demokratycznych wyborach. Dla jednych są to wspomnienia o okresie wyjątkowej nieudolności i dusznych klimatach; dla innych - o bezkompromisowości w walce z postkomunistycznym układem, zwłaszcza z państwem agentów.

 • ​Prawa małżeństw homoseksualnych powinny być respektowane? Sondaż

  ...całkowitą niezależnością prawa dotyczącego rodziny i związków partnerskich w państwach członkowskich" - mówi gazecie Karol Olszewski z organizacji Catholic Voices. Z kolei, zdaniem Magdaleny Środy...

 • ...polski obrońca mec. Jan Olszewski. Były to protokoły z przesłuchań w słowackim śledztwie. - Są to dokumenty uzyskane od słowackiego obrońcy. Naszym zdaniem wskazują, że oskarżenie Karola M. opiera się(...)Powodem odroczenia była konieczność zapoznania się z materiałami dostarczonymi przez obrońcę. Sąd przedłużył areszt dla Karola M. o kolejne 30 dni, tj. do 2 stycznia. Poszukiwany na podstawie ENA...

 • Lekkoatletyczny Puchar Świata. Polacy zajmują trzecie miejsce na półmetku

  ...- powiedział. Niespodziankę sprawił Karol Hoffmann. Wicemistrz Europy z Amsterdamu (2016) uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik 16,74 i wygrał. Polak przed tym sezonem postanowił wprowadzić pewną(...) tygodni w Berlinie będę bardziej zadowolony - powiedział Małachowski. Na siódmych miejscach rywalizację zakończyli: w biegu na 200 m Karol Zalewski - 21,14, w skoku w dal Magdalena Żebrowska - 6,12

Dyskusje na temat: karol olszewski