• Informacje na temat:

  karol vii

Artykuły na temat: karol vii
 • Karol Strasburger - niezapomniany Tolibowski z "Nocy i dni" - kończy 70 lat

  ..."Życie trzeba przeżyć ciekawie" – powiedział aktor Karol Strasburger, który dziś obchodzi 70. urodziny. W rozmowie z PAP przyznał też, że najbardziej lubi, kiedy ludzie są "po prostu pogodni".

 • 60. urodziny następcy tronu księcia Karola

  Elżbieta II wydaje wieczorem w Pałacu Buckingham oficjalny bankiet z okazji 60. urodzin swojego syna, księcia Walii Karola. Na urodziny następcy tronu zaproszono ok. 170 gości, w tym koronowane głowy różnych europejskich państw.

 • VII Przystanek Niepodległość Muzeum Historii Polski

  Trzy trasy dla młodszych i starszych warszawiaków poświęcone przedpowstaniowej stolicy zaplanowano podczas gry miejskiej "Warszawa przed powstaniem styczniowym" zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski w ramach VII Przystanku Niepodległość.

 • Sopranistka Eliza Kruszczyńska zdobyła Grand Prix im. Marii Fołtyn w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki. Artystka otrzyma 15 tys. euro. Konkursowe przesłuchania odbywały się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej od 19 maja.

 • Brytyjski następca tronu książę Karol - obejmie tron jako Jerzy VII. Informacja dziennika Sunday Times, wywoła z całą pewnością ożywione dyskusje na Wyspach. Dotychczas powszechnie sądzono, że następca tronu wybierze imię Karol III.

 • VII Międzynarodowy Festiwal 'Muzyka w Katedrze

  ...23.08 o godz. 20:00 zapraszamy do Bazyliki NMP (katedra) na kolejny koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" - rok Karola Szymanowskiego - będzie to koncert zamykający tegoroczny festiwal.

 • Za jeden z najcenniejszych wśród 52 tysięcy eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki jego dyrektor Tomasz Jagodziński uważa kajak Karola Wojtyły. Ma nadzieję, że w przyszłości placówka będzie miała większe możłiwości ekspozycji.

 • Brytyjski następca tronu książę Karol - obejmie tron jako Jerzy VII.

 • Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zmierzyli się młodzi recytatorzy. Uczniowie szkół gimnazjalnych walczyli o miano najlepszych podczas VII Rejonowego Konkursu Recytatorskiego.

 • MEN opublikowało nową podstawę programową

  Pierwszy język obcy od I klasy szkoły podstawowej, drugi od VII, historia od IV klasy, geografia i biologia od V klasy, chemia i fizyka od VII klasy, wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa w VIII klasie - tak wyglądać będzie nauczanie przedmiotowe w 8-letniej szkole.

Dyskusje na temat: karol vii
 • Re: Bolesne zderzenie z VII klasą. RPD pisze do MEN

  jakoś nikt takich raportów nie robił jak za Platfusów posyłano 6 latki do szkoły, wtedy było wszystko okey .....

 • Re: Bolesne zderzenie z VII klasą. RPD pisze do MEN

  Najlepiej aby uczeń nic nie robił, jak najmniej godzin autobus i do domu , bzdura kompletna nasza młodość w tym tak złym PRL-u było poza lekcjami zajęć sportowych , kółka zainteresowania, itp wiele zajęć a także odrabianie lekcji ,i zajęcia dodatkowe dla słabszych , młodzieży należy stworzyć warunki do zagospodarowania wolnego czasu , w wielu krajach zachodnich Szkoła żyje do późnych godzin wieczornych, szkół i boisk- orliki nie zamyka się po zakończeniu lekcji, uczestniczą w tych zajęciach...

 • Re: Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie generalskie? Dera zabrał głos

  Dziękuję cenzorowi za usunięcie komentarza przypominającego działania papieża Stefan VII wobec swojego poprzednika Forrmozusa po jego śmierci. Niestety, władza cenzora nie umożliwia wygumkowania faktów z historii.

 • Re: Gorzkie słowa ojca zamachowca ze Strasburga

  Nie masz pojecia jak widac kiedy i jak to sie zaczelo. Poczytaj jak to Karol Mlot juz w VII wieku gnal muzulmanow spod Paryza, juz wtedy mieli oni chetke na Europe. Ledwie co ich wierzenia powstaly a juz atakowali Europe. Wiec nie rozpisuj glupot.

 • Re: Parlament Europejski ma nowego szefa

  Jerzy Karol Buzek – polski polityk i profesor nauk technicznych. W latach 1997–2001 poseł na Sejm III kadencji oraz prezes Rady Ministrów, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, w latach 2009–2012 jego przewodniczący. Data i miejsce urodzenia: 3 lipca 1940 (76 lat), III Rzesza Żona: Ludgarda Buzek

 • Re: Izraelski ostrzał w Strefie Gazy. Czterech zabitych, ponad 400 rannych

  Tzw. "Palestyńczycy" to Arabowie, którzy mówią po arabsku i są potomkami Arabów, którzy w VII wieku naszej ery podbili cały Bliski Wschód, Egipt, Libię, Tunezję, Algierię, Maroko, kawał Włoch i w VIII wieku Hiszpanię. ........ Ale jaja!!! ...... Gdyby nie Karol Młot, który we FRANCJI zatrzymał arabskie hordy to w Polsce stałyby wszędzie meczety i 5 razy dziennie modlilibyśmy się obowiązkowo do

 • Re: "Głęboko zaniepokojony" polski rząd "apeluje do Izraela"

  Ojczyzną Arabów jest Półwysep Arabski. Tzw. "Palestyńczycy" to Arabowie, którzy mówią po arabsku i są potomkami Arabów, którzy w VII wieku naszej ery podbili cały Bliski Wschód, Egipt, Libię, Tunezję, Algierię, Maroko, Południowe Włochy i w VIII wieku Hiszpanię! Gdyby nie Karol Młot, który we FRANCJI zatrzymał arabskie hordy to w Polsce stałyby meczet i 5 razy dziennie modlilibyśmy się

 • Re: Marta Kaczyńska złożyła kwiaty w krypcie na Wawelu

  Joanna d Arc też słyszała głosy i spalili ją na stosie. Nie mów tego biskupom.

 • Re: Asia Bibi czeka na śmierć. Tak prześladowani są dziś chrześcijanie

  Powtarzam -potępiam Islam i jego zbrodnie. Powiadasz grzechy katolików sprzed 600 lat się przypomina? Odpowiadam - dopiero 31 marca 1816r. papież Pius VII zniósł stosowanie tortur które kościół katolicki stosował od ładnych kilkaset lat

 • Re: Poradnie specjalistyczne rezygnują z pakietu onkologicznego

  na podstawie – Karol Estreicher jr – Dziennik wypadków T. VII , 1981 – 1984. Wyd. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 2013 https://lustronauki.wordpress.com/2015/02/02/dzialacze-partyjni-otrzymywali-bez-trudu-tytuly-profesorow-docentow-doktorow