• Informacje na temat:

  karol vii

Artykuły na temat: karol vii
 • Karol Strasburger - niezapomniany Tolibowski z "Nocy i dni" - kończy 70 lat

  ..."Życie trzeba przeżyć ciekawie" – powiedział aktor Karol Strasburger, który dziś obchodzi 70. urodziny. W rozmowie z PAP przyznał też, że najbardziej lubi, kiedy ludzie są "po prostu pogodni".

 • 60. urodziny następcy tronu księcia Karola

  Elżbieta II wydaje wieczorem w Pałacu Buckingham oficjalny bankiet z okazji 60. urodzin swojego syna, księcia Walii Karola. Na urodziny następcy tronu zaproszono ok. 170 gości, w tym koronowane głowy różnych europejskich państw.

 • VII Przystanek Niepodległość Muzeum Historii Polski

  Trzy trasy dla młodszych i starszych warszawiaków poświęcone przedpowstaniowej stolicy zaplanowano podczas gry miejskiej "Warszawa przed powstaniem styczniowym" zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski w ramach VII Przystanku Niepodległość.

 • Sopranistka Eliza Kruszczyńska zdobyła Grand Prix im. Marii Fołtyn w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki. Artystka otrzyma 15 tys. euro. Konkursowe przesłuchania odbywały się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej od 19 maja.

 • Brytyjski następca tronu książę Karol - obejmie tron jako Jerzy VII. Informacja dziennika Sunday Times, wywoła z całą pewnością ożywione dyskusje na Wyspach. Dotychczas powszechnie sądzono, że następca tronu wybierze imię Karol III.

 • VII Międzynarodowy Festiwal 'Muzyka w Katedrze

  ...23.08 o godz. 20:00 zapraszamy do Bazyliki NMP (katedra) na kolejny koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" - rok Karola Szymanowskiego - będzie to koncert zamykający tegoroczny festiwal.

 • Za jeden z najcenniejszych wśród 52 tysięcy eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki jego dyrektor Tomasz Jagodziński uważa kajak Karola Wojtyły. Ma nadzieję, że w przyszłości placówka będzie miała większe możłiwości ekspozycji.

 • Brytyjski następca tronu książę Karol - obejmie tron jako Jerzy VII.

 • Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zmierzyli się młodzi recytatorzy. Uczniowie szkół gimnazjalnych walczyli o miano najlepszych podczas VII Rejonowego Konkursu Recytatorskiego.

 • MEN opublikowało nową podstawę programową

  Pierwszy język obcy od I klasy szkoły podstawowej, drugi od VII, historia od IV klasy, geografia i biologia od V klasy, chemia i fizyka od VII klasy, wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa w VIII klasie - tak wyglądać będzie nauczanie przedmiotowe w 8-letniej szkole.

Dyskusje na temat: karol vii
 • Re: Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie generalskie? Dera zabrał głos

  Dziękuję cenzorowi za usunięcie komentarza przypominającego działania papieża Stefan VII wobec swojego poprzednika Forrmozusa po jego śmierci. Niestety, władza cenzora nie umożliwia wygumkowania faktów z historii.

 • Re: Parlament Europejski ma nowego szefa

  Jerzy Karol Buzek – polski polityk i profesor nauk technicznych. W latach 1997–2001 poseł na Sejm III kadencji oraz prezes Rady Ministrów, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, w latach 2009–2012 jego przewodniczący. Data i miejsce urodzenia: 3 lipca 1940 (76 lat), III Rzesza Żona: Ludgarda Buzek

 • Re: Marta Kaczyńska złożyła kwiaty w krypcie na Wawelu

  Joanna d Arc też słyszała głosy i spalili ją na stosie. Nie mów tego biskupom.

 • Re: Asia Bibi czeka na śmierć. Tak prześladowani są dziś chrześcijanie

  Powtarzam -potępiam Islam i jego zbrodnie. Powiadasz grzechy katolików sprzed 600 lat się przypomina? Odpowiadam - dopiero 31 marca 1816r. papież Pius VII zniósł stosowanie tortur które kościół katolicki stosował od ładnych kilkaset lat

 • Re: Poradnie specjalistyczne rezygnują z pakietu onkologicznego

  na podstawie – Karol Estreicher jr – Dziennik wypadków T. VII , 1981 – 1984. Wyd. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 2013 https://lustronauki.wordpress.com/2015/02/02/dzialacze-partyjni-otrzymywali-bez-trudu-tytuly-profesorow-docentow-doktorow

 • Re: Poradnie specjalistyczne rezygnują z pakietu onkologicznego

  na podstawie – Karol Estreicher jr – Dziennik wypadków T. VII , 1981 – 1984. Wyd. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 2013 https://lustronauki.wordpress.com/2015/02/02/dzialacze-partyjni-otrzymywali-bez-trudu-tytuly-profesorow-docentow-doktorow

 • Re: Jarosław Kaczyński: Zwyciężymy. Będzie wolna Polska

  domowej w Hiszpanii po stronie Bolszewików. Dyrektor VII Departamentu Ministerstwa Bezpieki. Dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego(...) NKWD. I kolejny „obrońca demokracji” Karol Modzelewski."

 • Re: Islamiści o terrorystach: "To są piekielne psy"

  Inteligenciku! Wyprawy krzyżowe były jedynie odpowiedzią na stulecia muzułmańskiej agresji. Zanim krzyżowcy wyruszyli do walki, islam - ta "religia pokoju" - zdążył już podbić cały Półwysep Arabski, Bliski Wschód, północną Afrykę, Półwysep Iberyjski, Azję Centralną, zapuścili się nawet za Pamir do Kaszgaru. Podbiliby Francję gdyby nie Karol Młot!. Już w VII wieku oblegali Konstantynopol. Wezwanie

 • Re: Biskup polowy: Jesteśmy świadkami fałszowania historii

  . papież Pius VII zniósł stosowanie tortur. Oto typowe miejsce tortur inkwizycji katolickiej. Na końcu głębokiego podziemia znajdowała się przestronna cela, w której 3 mnichów - inkwizytorów siedziało za

 • Re: Abp Stanisław Gądecki apeluje od partii politycznych

  i skazaniem na wieczne wygnanie. Dopiero 31 marca 1816r. papież Pius VII zniósł stosowanie tortur. Z tej okazji gazeta Journal du Soir w dniu 1 maja 1816r. napisała: odejdźcie zatem precz, przedstawiciele