• Informacje na temat:

  karol viii

Artykuły na temat: karol viii
 • VIII Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych

  Uczniowie małopolskich szkół zawodowych elektryczno-mechanicznych powitali wiosnę na VIII Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych, który jak co roku organizuje ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR 2 w Krakowie.

 • VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów

  W VIII Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga weźmie udział 40 dyrygentów z m.in. Hiszpanii, Chin, Australii, Finlandii i USA, w tym czterech z Polski.

 • Kontrowersje wokół biografii księcia Karola

  W Wielkiej Brytanii ukaże się wkrótce biografia księcia Walii Karola, prezentująca kontrowersyjny wizerunek jego metod pracy i atmosfery w jego otoczeniu. Biografia pióra Catherine Mayer nosi tytuł "Charles: Heart of a King", czyli "Karol - królewskie serce".

 • Kontrowersje wokół nowej biografii księcia Karola

  Królowa Elżbieta obawia się, że jej syn po objęciu tronu drastycznie zmieni formułę brytyjskiej monarchii, a w jego otoczeniu już trwa wojna o wpływy u przyszłego króla - wynika z opublikowanej właśnie w Wielkiej Brytanii biografii księcia Karola.

 • VIII Dzień Papieski w Toruniu

  ...12 października w całej Polsce obchodzony będzie VIII Dzień Papieski. Przypada on zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową: 16 października 1978 roku. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Toruniu.

 • Elżbieta ustąpi, Karol zostanie królem?

  Brytyjski następca tronu książę Karol, który niedawno skończył 60 lat, formalnie zasiądzie na tronie w 2013 r. w wieku 65 lat - twierdzi tygodnik "Sunday Express", powołując się na dobrze poinformowane źródła dworskie, które miały omawiać taki scenariusz w ubiegłym tygodniu.

 • Obchody VIII Dnia Papieskiego

  ...na 30. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicą Piotrową, będą miały wyjątkowo uroczysty charakter. W we wszystkich kościołach w Polsce będzie czytany list biskupów polskich, podsumowujący(...) października - dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - został ustanowiony świętem państwowym przez Sejm RP w lipcu 2005 roku w hołdzie papieżowi. Natomiast Dzień Papieski obchodzony jest...

 • VIII Dzień Papieski w Polsce

  Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony integralnie z 30. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Rzymie. Stąd też - jak poinformował hierarcha - w czasie jego obchodów(...) Papieskiego - jak poinformowali organizatorzy - skupia się na dwóch motywach: 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz haśle tegorocznego Dnia Papieskiego "Jan Paweł II...

 • Książę Karol znów kombinuje z obroną wiary

  Następca brytyjskiego tronu, książę Walii Karol, obchodzący dziś 60. urodziny, z chwilą odziedziczenia korony po matce Elżbiecie II chciałby wprowadzić symboliczną zmianę w monarszym tytule "Obrońcy Wiary" (w domyśle - anglikańskiej) - donosi "Daily Telegraph".

 • Mencel wystąpi na VIII Jazzowych Spotkaniach Filmowych

  Joachim Mencel, zaliczany do czołówki polskich pianistów jazzowych, wystąpi w sobotę podczas VIII Jazzowych Spotkań Filmowych w warszawskim Kinie Kadr.

Zdjęcia na temat: karol viii
Dyskusje na temat: karol viii