• Informacje na temat:

  karpowicz

Artykuły na temat: karpowicz
 • Pożegnanie Tytusa Karpowicza

  Polski pisarz, autor książek skierowanych do dzieci i młodzieży, wielokrotnie wznawianych i ekranizowanych zmarł 25 grudnia w Gawrych Rudzie. Tytus Karpowicz mieszkał na Suwalszczyźnie od 1976 roku.

 • Osiem tomów wierszy, dramatów, esejów i listów, wiele z nich dotąd niepublikowanych, znajdzie się w "Dziełach zebranych" Tymoteusza Karpowicza. Pierwszy tom wierszy ukaże się jeszcze w tym roku.

 • Pilch, Karpowicz i Modzelewski wśród finalistów nagrody Nike

  W finale znalazły się powieści: "ości" Ignacego Karpowicza o współczesnej Warszawie i zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, "Wiele demonów" Jerzego Pilcha, czyli historia konfrontacji małej, protestanckiej społeczności z pokusami wielkiego świata, "Nocne zwierzęta" Patrycji Pustkowiak, debiutancka powieść o nocnych przygodach samotnej kobiety w wielkim mieście a także "Niebko" Brygidy...

 • Osiem tomów wierszy, dramatów, esejów i listów, wiele z nich dotąd niepublikowanych, znajdzie się w "Dziełach zebranych" Tymoteusza Karpowicza. Pierwszy książka ukaże się jeszcze w tym roku.

 • "Nieobcy". Książka polskich pisarzy z myślą o uchodźcach

  Katarzyna Bonda, Ignacy Karpowicz, Hanna Krall, Olga Tokarczuk, Paweł Smoleński i Małgorzata Szejnert - to niektórzy spośród 21 autorów, którzy za darmo przekazali swoje teksty do książki "Nieobcy". Dochód z publikacji zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

 • Zamordowali szefa bydgoskiego PZU. Jest wyrok po 15 latach

  ...25 lat więzienia dla trzech mężczyzn, którzy w 1999 roku zamordowali szefa bydgoskiego oddziału PZU, Piotra Karpowicza. Wyrok nie jest prawomocny. Możliwe, że prokuratura się od niego odwoła, bo śledczy wcześniej żądali dla oskarżonych dożywocia.

 • Zamordowali szefa bydgoskiego PZU. Jest wyrok po 15 latach

  ...25 lat więzienia dla trzech mężczyzn, którzy w 1999 roku zamordowali szefa bydgoskiego oddziału PZU, Piotra Karpowicza. Wyrok nie jest prawomocny. Możliwe, że prokuratura się od niego odwoła, bo śledczy wcześniej żądali dla oskarżonych dożywocia.

 • Ekspert PISM: Przemarsz jeńców to jasny przekaz, że ludność cywilna wspiera separatystów

  ...- Przemarsz jeńców w Doniecku to barbarzyństwo z udziałem ludności cywilnej - powiedział Jarosław Ćwiek-Karpowicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dodał też, że niepokojące jest zachowanie Ukraińców, którzy gotowi byli publicznie zlinczować swoich rodaków.

 • ​Andrzej Duda uderza w Rosję i... ma rację. "Moskwa burzy ład"

  ...obecność NATO jest w Polsce potrzebna? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy Jarosława Ćwiek-Karpowicza, kierownika Biura Badań i Analiz w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych i adiunkta...

 • "Rosja z sankcjami sobie poradzi. Gorzej z cenami ropy"

  Rosja poradzi sobie z najnowszą falą sankcji. Znajdzie inne źródła finansowania wydobycia ropy, w azjatyckich bankach i we własnych rezerwowych funduszach. Większym zmartwieniem dla Kremla są ceny ropy. Jak mówi w rozmowie z Michałem Zieliński doktor Jarosław Ćwiek-Karpowicz, spadająca cena baryłki spycha pod kreskę bilans rosyjskiego budżetu.

Zdjęcia na temat: karpowicz
Dyskusje na temat: karpowicz