• Informacje na temat:

  karski

Artykuły na temat: karski
 • Jan Karski zostanie mianowany pośmiertnie generałem brygady

  W środę w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość nadania przez prezydenta Andrzeja Dudę pośmiertnie Janowi Karskiemu stopnia generała brygady - poinformował we wtorek PAP szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

 • "Inferno", czyli piekło. Premiera biografii Jana Karskiego

  W tym roku mija 75. rocznica Misji Karskiego. 5 lipca ukazał się drugi tom biografii Jana Karskiego. Jej autor, mieszkający w Stanach Zjednoczonych dziennikarz i pisarz Waldemar Piasecki, był(...), że ono ma swoje kręgi. Poza piekielnym kręgiem wojny, który stworzyli hitlerowcy w Polsce, w którym obracał się Karski, było też piekło polsko-polskie. Swarów potępieńczych, rywalizacji, intryg...

 • Prezydent mianował pośmiertnie Jana Karskiego generałem brygady

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy pośmiertne awanse otrzymali Jan Karski, Władysław Jędrzejewski i Ryszard Kukliński. Awans otrzymał również Ludwik Krempa. Decyzja prezydenta opublikowana została w środę w "Monitorze Polskim".

 • Karski: Kaczyński zawsze miał takie poglądy

  Nigdzie nie ma miejsca na antysemityzm, każdy jego przejaw należy zwalczać; Jarosław Kaczyński zawsze miał takie poglądy - powiedział europoseł PiS Karol Karski, odnosząc się do słów prezesa PiS wypowiedzianych podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

 • Dwa pomniki pamięci o Janie Karskim

  ...26 stycznia odsłonięto w Krakowie uroczą rzeźbę – ławeczkę Jana Karskiego upamiętniającą wielkiego Polaka, kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, posłańca niosącego w świat prawdę o Zagładzie Żydów(...) krakowskiej ASP. Niezwykłym pomnikiem pamięci o Janie Karskim jest też szczególna książka – monumentalna opowieść biograficzna „Jan Karski. Jedno życie” napisana przez Waldemara Piaseckiego...

 • Jan Karski pośmiertnie mianowany generałem brygady

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy do stopnia generała brygady pośmiertnie awansowani zostali porucznik Jan Karski oraz pułkownik Ryszard Kukliński. Generałem broni został generał dywizji Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej Władysław Jędrzejewski. Na stopień generała brygady awans otrzymał płk pil. Ludwika Krempa, który w styczniu 2016 skończył sto lat. Decyzja prezydenta opublikowana...

 • Towarzystwo Jana Karskiego przeciw wręczeniu nagrody dr Ewie Kurek

  ...​Rodzina i Towarzystwo Jana Karskiego zostały głęboko poruszone zamiarem wręczenia pani Ewie Kurek nagrody, w nazwie której posłużono się nazwiskiem profesora Jana Karskiego - napisali członkowie Towarzystwa Jana Karskiego w oświadczeniu przekazanym PAP.

 • Rabin Arthur Schneier laureatem Nagrody Orła Jana Karskiego

  Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła decyzję o uhonorowaniu nią rabina Arthura Schneiera, duchowego lidera Park East Synagogue na Manhattanie w Nowym Jorku - poinformował zarząd Towarzystwa Jana Karskiego. Nagroda została przyznana Schneierowi za zaangażowanie w dialog judeo-chrześcijański, w uznaniu jego zasług "we wznoszeniu gmachu dialogu, tolerancji i pokoju na świecie".

 • Julian Kornhauser otrzymał Nagrodę Orła Jana Karskiego

  Julian Kornhauser, poeta, prozaik i literaturoznawca, odebrał w czwartek Nagrodę Orła Jana Karskiego, przyznaną mu przez kapitułę nagrody za "literackie zmaganie o mądrzejszą Polskę". Była to już 16. edycja Nagrody Orła Jana Karskiego.

 • Karski: Polska wypracowała wstępne porozumienie w sprawie artykułu 7

  ..."Polska wypracowała wstępne porozumienie w sprawie artykułu 7 traktatu o Unii Europejskiej" - przekonuje w rozmowie z RMF FM europoseł PIS-u Karol Karski. Na jutro wyznaczono termin porozumienia, od którego zależy wycofanie wniosku Komisji Europejskiej o wszczęcie wobec naszego kraju procedury monitorowania praworządności.

Zdjęcia na temat: karski
Wideo na temat: karski