• Informacje na temat:

  karski

Artykuły na temat: karski
 • Karol Karski: Schetyna pogroził sędziom

  ...„Mamy do czynienia z sytuacją, w której sądzono do skutku. Sprawa wracała do pierwszej instancji (…). Pan przewodniczący Schetyna pogroził sędziom i sędzia, który był kiedyś podwładnym ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego orzekł na korzyść Platformy Obywatelskiej” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Karol Karski europoseł PiS i rzecznik dyscypliny partyjnej PiS komentując wyrok sądu, który...

 • Jan Karski zostanie mianowany pośmiertnie generałem brygady

  W środę w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość nadania przez prezydenta Andrzeja Dudę pośmiertnie Janowi Karskiemu stopnia generała brygady - poinformował we wtorek PAP szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

 • "Inferno", czyli piekło. Premiera biografii Jana Karskiego

  W tym roku mija 75. rocznica Misji Karskiego. 5 lipca ukazał się drugi tom biografii Jana Karskiego. Jej autor, mieszkający w Stanach Zjednoczonych dziennikarz i pisarz Waldemar Piasecki, był(...), że ono ma swoje kręgi. Poza piekielnym kręgiem wojny, który stworzyli hitlerowcy w Polsce, w którym obracał się Karski, było też piekło polsko-polskie. Swarów potępieńczych, rywalizacji, intryg...

 • Prezydent mianował pośmiertnie Jana Karskiego generałem brygady

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy pośmiertne awanse otrzymali Jan Karski, Władysław Jędrzejewski i Ryszard Kukliński. Awans otrzymał również Ludwik Krempa. Decyzja prezydenta opublikowana została w środę w "Monitorze Polskim".

 • Karski: Kaczyński zawsze miał takie poglądy

  Nigdzie nie ma miejsca na antysemityzm, każdy jego przejaw należy zwalczać; Jarosław Kaczyński zawsze miał takie poglądy - powiedział europoseł PiS Karol Karski, odnosząc się do słów prezesa PiS wypowiedzianych podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

 • Dwa pomniki pamięci o Janie Karskim

  ...26 stycznia odsłonięto w Krakowie uroczą rzeźbę – ławeczkę Jana Karskiego upamiętniającą wielkiego Polaka, kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, posłańca niosącego w świat prawdę o Zagładzie Żydów(...) krakowskiej ASP. Niezwykłym pomnikiem pamięci o Janie Karskim jest też szczególna książka – monumentalna opowieść biograficzna „Jan Karski. Jedno życie” napisana przez Waldemara Piaseckiego...

 • Towarzystwo Jana Karskiego przeciw wręczeniu nagrody dr Ewie Kurek

  ...​Rodzina i Towarzystwo Jana Karskiego zostały głęboko poruszone zamiarem wręczenia pani Ewie Kurek nagrody, w nazwie której posłużono się nazwiskiem profesora Jana Karskiego - napisali członkowie Towarzystwa Jana Karskiego w oświadczeniu przekazanym PAP.

 • Rabin Arthur Schneier laureatem Nagrody Orła Jana Karskiego

  Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła decyzję o uhonorowaniu nią rabina Arthura Schneiera, duchowego lidera Park East Synagogue na Manhattanie w Nowym Jorku - poinformował zarząd Towarzystwa Jana Karskiego. Nagroda została przyznana Schneierowi za zaangażowanie w dialog judeo-chrześcijański, w uznaniu jego zasług "we wznoszeniu gmachu dialogu, tolerancji i pokoju na świecie".

 • Julian Kornhauser otrzymał Nagrodę Orła Jana Karskiego

  Julian Kornhauser, poeta, prozaik i literaturoznawca, odebrał w czwartek Nagrodę Orła Jana Karskiego, przyznaną mu przez kapitułę nagrody za "literackie zmaganie o mądrzejszą Polskę". Była to już 16. edycja Nagrody Orła Jana Karskiego.

 • Karski: Polska wypracowała wstępne porozumienie w sprawie artykułu 7

  ..."Polska wypracowała wstępne porozumienie w sprawie artykułu 7 traktatu o Unii Europejskiej" - przekonuje w rozmowie z RMF FM europoseł PIS-u Karol Karski. Na jutro wyznaczono termin porozumienia, od którego zależy wycofanie wniosku Komisji Europejskiej o wszczęcie wobec naszego kraju procedury monitorowania praworządności.

Zdjęcia na temat: karski
Wideo na temat: karski