• Informacje na temat:

  kartel

Artykuły na temat: kartel
 • Co to jest kartel? Zmowa między kilkoma przedsiębiorstwami, które razem monopolizują rynek i są w stanie sztucznie eliminować konkurencję. Kartel to zjawisko niebezpieczne dla życia gospodarczego, nie dlatego, że nieuczciwe, ale dlatego, że znacznie obniżające ogólną efektywność gospodarki.

 • Kartel narkotykowy okradał szpitale? Sensacyjne doniesienia ws. kradzieży endoskopów

  ...600 tys. We Wrocławiu milion złotych. Jeden z bardziej prawdopodobnych wątków sprawy zakłada, że skradzione aparaty są wykorzystywane przez kolumbijskie kartele narkotykowe. Endoskopy służą do...

 • Kartel skradł endoskopy ze szpitala. Policja ma dane Kolumbijczyków

  ...sprawy zakłada, że skradzione aparaty są wykorzystywane przez kolumbijskie kartele narkotykowe. Endoskopy służą do wykonywania gastroskopii. Natomiast przemytnicy używają ich do wprowadzania...

 • Dobry i nasz "Kartel"

  Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Kartel" z Jędrzejowa (Świętokrzyskie) zostało laureatem I edycji konkursu na znak jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie".

 • Kurski: Trzeba rozbić kartel, który rządzi Polską

  Trzeba rozbić kartel PO - PiS, który rządzi dziś Polską - powiedział Jacek Kurski. Europoseł Solidarnej Polski apelował do Polaków o głosowanie na jego ugrupowanie.

 • Meksyk: Policja znalazła 33 ludzkie czaszki. Porachunki karteli?

  Co najmniej 33 ludzkie czaszki znalazła policja na zachodzie Meksyku - poinformowały we wtorek miejscowe władze. Szczątki były zakopane w trzech płytkich dołach w stanie Nayarit, ogarniętym przemocą pomiędzy zwalczającymi się wzajemnie kartelami narkotykowymi.

 • Republikanie: Złamiemy kartel partii politycznych

  Zmniejszenie liczby przepisów i biurokracji, reforma podatków, jednomandatowe okręgi wyborcze są wśród propozycji przedstawionych przez uczestników konwencji stowarzyszenia Republikanie. - Złamiemy kartel partii politycznych - deklarował Przemysław Wipler.

 • Kolejny dekret Trumpa. Prezydent USA wypowiada wojnę kartelom

  Prezydent Donald Trump krótko po ceremonii zaprzysiężenia 84. prokuratora generalnego USA, Jeffa Sessionsa, podpisał trzy dekrety. Jeden - oświadczył - dotyczy "zbrodniczych karteli narkotykowych, które rozprzestrzeniły się w całym kraju".

 • Co najmniej pięciu ludzi zginęło w południowo-zachodnim Meksyku w starciach między miejscowymi brygadami samoobrony a kartelem narkotykowym Templariuszy - poinformowały w poniedziałek meksykańskie władze.

 • W miastach Tijuana i Rosarito w meksykańskim stanie Dolna Kalifornia policja znalazła ciała 15 mężczyzn zabitych w ciągu ostatnich 72 godzin w wojnie, którą prowadzą między sobą od kilku tygodni lokalny kartel narkotykowy i kartel Sinaloa.

Dyskusje na temat: kartel