• Informacje na temat:

  kasta

Artykuły na temat: kasta
 • Błaszczak: KRS jak kasta ponad prawem

  Decyzja Krajowej Rady Sądownictwa o niepowoływaniu asesorów z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości, świadczy o tym, że KRS jest zaangażowana w spór polityczny - ocenił we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. "Oni się zachowują jak kasta, która stoi ponad prawem" - dodał.

 • ...opartej na prawie. Niewybieralni są też lekarze i konstruktorzy samochodów - a od ich kompetencji zależy często nasze zdrowie i życie. Sędziowie to po trochu kasta, ale taka, która nieraz ratuje nas...

 • Mazurek: Nadzwyczajna kasta nie może pogodzić się z reformą

  ...​Nadzwyczajna kasta nie może pogodzić się z tym, że zreformowaliśmy wymiar sprawiedliwości; zrobimy wszystko, by zapełnić powstałe wakaty - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, komentując rezygnację sędziego Dariusza Zawistowskiego z funkcji przewodniczącego KRS.

 • Ćwiąkalski: Słowa ministra Ziobry dotyczące kasty są zdecydowanie niepotrzebne

  ...nadzwyczajna kasta ludzi, to środowisko sędziowskie, to teraz minister łatwo po te słowa może sięgnąć. To jest gra słowami. Akurat jeżeli chodzi o sędziów, dla mnie najważniejsze jest to, żeby byli...

 • Szef MON: Sędziowie przestaną być kastą

  "Wprowadzamy system, który sprawdził się na zachodzie Europy. System, który powoduje, że sędziowie nie będą mogli mówić, że są tą najlepszą, niezwykłą kastą" - powiedział we wtorek w radiowej Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do sytuacji wokół reformy sądownictwa.

 • Przełomowa deklaracja. Koniec z kastami w Indiach?

  ​Premier Indii Narendra Modi zapowiedział we wtorek stworzenie "nowych Indii", wolnych od korupcji, terroryzmu oraz dyskryminującego systemu kastowego. Do deklaracji doszło podczas przemowy w rocznicę 70-lecia uzyskania niepodległości.

 • Kastę rozbije... układ? 12 kandydatur do KRS ma powiązania z MS

  Nowa Krajowa Rada Sądownictwa, według zapowiedzi autorów ustawy, miała rozbić tzw. kastę sędziów, czyli dawne układy w wymiarze sprawiedliwości. Z przyjrzenia się związkom kandydatów do nowej KRS wynika jednak, że starą kastę ma tylko zastąpić inna - uzależniona od ministra sprawiedliwości.

 • "Uchwała SN to kolejny etap obrony przywilejów kasty sędziów"

  Uchwała Sądu Najwyższego dotycząca zastosowanego przez prezydenta prawa łaski wobec m.in. Mariusza Kamińskiego to kolejny etap obrony przywilejów kasty sędziowskiej - ocenił przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS).

 • Kasta, czyli jak politycy stali się nietykalni...

  Wszystkie zaś zostały wymienione w książce pod tytułem "Kasta. Tak oto włoscy politycy stali się nietykalni". Tom o szokujących kosztach włoskiej polityki, napisany przez dziennikarzy "Corriere della Sera" znalazł się niemal natychmiast na liście bestsellerów we Włoszech i wywołał ożywioną dyskusję. Publicyści największej włoskiej gazety Sergio Rizzo i Gian Antonio Stella udowadniają w swej...

 • "SE" o tajnej instrukcji dla uczestników Kongresu Prawników Polskich

  Sędziowie i adwokaci podczas sobotniego Kongresu Prawników Polskich w Katowicach mają nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: „kasta” - podał "Super Express".

Wideo na temat: kasta