• Informacje na temat:

  katastrofa w czarnobylu

Artykuły na temat: katastrofa w czarnobylu
 • Katastrofa w Czarnobylu. "Kłamstwo gazet i telewizji radzieckiej"

  Katastrofa w Czarnobylu spowodowała załamanie polityki informacyjnej ówczesnych władz radzieckich; ukazała nieskuteczność mechanizmów zarządzania i nadszarpnęła zaufanie do władz, które ukrywały prawdę o katastrofie - pisze we wtorek dziennik "Wiedomosti".

 • Katastrofa w Czarnobylu. Tak wygląda wymarłe miasto Prypeć

  Z okazji 30. rocznicy katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała film pokazujący wymarłe miasto Prypeć, które zostało ewakuowane po wybuchu reaktora. Pożar wywołany przez eksplozję doprowadził do skażenia promieniotwórczego znacznych obszarów na pograniczu Rosji, Ukrainy i Białorusi. Ewakuowano i przesiedlono ponad 350 tysięcy osób.

 • Katastrofa w Czarnobylu. Mija 30 lat od awarii w elektrowni jądrowej

  Mija trzydziesta rocznica awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej. Co do wpływu tego zdarzenia na życie i zdrowie ludzi nie ma zgody do dziś.

 • Reaktor nr 4 elektrowni w Czarnobylu ma nową osłonę. Stalowa arka ma wystarczyć na 100 lat

  Zniszczony przez wybuch w 1986 roku reaktor nr 4 elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie zyskał nową osłonę - to stalowa arka nasunięta na stary sarkofag, który chronił to niebezpieczne miejsce przez 30 lat. Łukowo sklepiona nowa osłona ma 257 metrów szerokości, 162 metry długości i 108 metrów wysokości - co oznacza, że jest wyższa od Statui Wolności w Nowym Jorku. Cała konstrukcja waży 36

 • 30 lat po Czarnobylu we Francji wciąż są radioaktywne grzyby

  Większość grzybów w niektórych rejonach południowej Francji ciągle zawiera substancje radioaktywne – ponad 30 lat po katastrofie w Czarnobylu – odkryli francuscy naukowcy. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków chodzi tylko o śladowe ilości szkodliwych substancji.

 • Ukraina: Uszkodzony reaktor w Czarnobylu otrzyma nową osłonę

  W dawnej elektrowni atomowej w Czarnobylu rozpoczęto w poniedziałek przesuwanie na właściwe miejsce nowej stalowej osłony reaktora nr 4, który został zniszczony w katastrofie w 1986 roku - poinformował w poniedziałek Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

 • Ruszył montaż nowej osłony na reaktor elektrowni w Czarnobylu

  W dawnej elektrowni atomowej w Czarnobylu rozpoczęto przesuwanie na właściwe miejsce nowej stalowej osłony reaktora nr 4, który został zniszczony w katastrofie w 1986 roku - poinformował w poniedziałek Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. EBOR zarządza finansowaniem tego przedsięwzięcia i wspiera je większym funduszem niż ktokolwiek z pozostałych darczyńców.

 • 23. rocznica katastrofy w Czarnobylu

  Na Ukrainie obchodzona jest 23. rocznica wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

 • 27. rocznica katastrofy atomowej w Czarnobylu

  Mija 27. rocznica katastrofy atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. Skutki tej największej w historii awarii w elektrowni atomowej odczuwane są do dziś.

 • Pożar w zamkniętej strefie wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Ogień objął 130 hektarów pól. Władze zapewniają, że nie ma zagrożenia dla elektrowni.

Zdjęcia na temat: katastrofa w czarnobylu
Dyskusje na temat: katastrofa w czarnobylu