• Informacje na temat:

  katolicyzm

Artykuły na temat: katolicyzm
 • Bastion katolicyzmu traci wyznawców

  Drastyczny spadek liczby wyznawców katolicyzmu w tradycyjnie katolickiej Ameryce Łacińskiej - czytamy w raporcie Pew Research Center.

 • ​Maciej Zięba: ŚDM pokazują, że rasizm i ksenofobia są katolicyzmowi obce

  Światowe Dni Młodzieży pokazują, że Kościół i katolicyzm są uniwersalne, a nacjonalizm, rasizm i ksenofobia są katolicyzmowi obce - mówi PAP dominikanin o. Maciej Zięba.

 • ...na kilka powodów porzucania katolicyzmu przez Latynosów. Respondenci badania najczęściej mówili, że proces odchodzenia od wiary ich rodziców odbywał się stopniowo lub że przestali wierzyć(...) badania około połowy Latynosów mieszkających w USA porzuciło katolicyzm jeszcze przed wyemigrowaniem do tego kraju. Agencja AP zauważa, że ten niekorzystny dla Kościoła trend najprawdopodobniej był jednym...

 • Katolicyzm traci wyznawców

  W kraju zdominowanym przez katolicyzm ewangelickie megakościoły nabierają rozmachu. Wielkie kościoły ewangelickie, takie jak największy w kraju Casa de Dios odciągają od wiary katolickiej coraz więcej wiernych. Poza nowymi doznaniami religijnymi, na nowych wyznawców działają takie udogodnienia jak opieka nad dziećmi i klimatyzacja. Inni wskazują na technologiczne możliwości kościołów...

 • "Katolicyzm potrzebuje zmiany"

  Benedykt XVI doprowadził do ożywienia różnych środowisk katolickich w Europie. Ale faktem jest, że chrześcijaństwo kwitnie poza nią - w Afryce i Ameryce Południowej - zauważa ksiądz Kazimierz Sowa w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times".

 • Tony Blair przeszedł na katolicyzm

  Były brytyjski premier Tony Blair przeszedł na katolicyzm, a Stolica Apostolska reagując na tę rozpowszechnioną w sobotę wiadomość wyraziła "uczucie zadowolenia".

 • Trzech anglikańskich biskupów przeszło na katolicyzm

  Trzech dotychczasowych biskupów Kościoła anglikańskiego przeszło z początkiem tego roku na katolicyzm. Jak poinformowała w niedzielę stacja BBC, 15 stycznia otrzymają oni katolickie święcenia kapłańskie.

 • Tony Blair przechodzi na katolicyzm

  Tony Blair zdecydował na przejście z anglikanizmu na katolicyzm. Prawdopodobnie może się to odbyć jeszcze przed przyszłotygodniowym odejściem z urzędu, aczkolwiek nie podczas sobotniego spotkania z Benedyktem XVI.

 • Około 300 anglikańskich biskupów i arcybiskupów pozostających w opozycji do liberalnego stanowiska ich Kościoła wobec homoseksualizmu, odrzuciło w środę proponowane im przez Watykan przejście na katolicyzm, ponieważ uznali, że "nie jest to właściwa chwila" dla porzucenia ich wspólnoty.

 • Jako pierwszy z hierarchów państwowego Kościoła Anglii biskup Fulham w Londynie John Broadhurst oświadczył, że zamierza przejść do Kościoła katolickiego w ramach dopuszczonego przez papieża Benedykta XVI ordynariatu personalnego dla anglikanów.

Wideo na temat: katolicyzm