• Informacje na temat:

  kawalerów maltańskich zakon

Artykuły na temat: kawalerów maltańskich zakon
 • Spór między Zakonem Kawalerów Maltańskich a Watykanem

  Zakon Kawalerów Maltańskich uznał w sobotę za "niedopuszczalną" decyzję Watykanu o powołaniu komisji do wyjaśnienia okoliczności zwolnienia jego Wielkiego Kanclerza Albrechta Freiherra von Boeselagera. Pięciu członków komisji mianował papież Franciszek.

 • Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Maltańskich złożył dymisję. Interweniował papież

  Na prośbę papieża na jego ręce złożył dymisję Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Maltańskich Matthew Festing. Powodem jest kryzys w relacjach z Watykanem - poinformowały media. Rezygnacja ta - jak dodają - to rezultat wtorkowego spotkania Franciszka z Festingiem.

 • Mistrz Kawalerów Maltańskich podał się do dymisji na życzenie papieża

  Na prośbę papieża Franciszka złożył dymisję na jego ręce Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Maltańskich Matthew Festing w związku z kryzysem w relacjach z Watykanem - podały media. Rezygnacja ta - jak dodają - to rezultat wtorkowego spotkania papieża z Festingiem.

 • Kawalerowie Maltańscy na Jasnej Górze

  Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich odbyła się w sobotę na Jasnej Górze. To elitarna organizacja skupiająca w kraju ok. 150 lekarzy, przedstawicieli inteligencji oraz rodów szlacheckich i arystokratycznych zakorzenionych w tradycji Zakonu Maltańskiego.

 • Polski Zakon Kawalerów Maltańskich chce wyprowadzić się z Krakowa na Mazury. Kawalerowie oglądali już kilka pokrzyżackich zamków. Szczególnie przypadł im do gustu XIV-wieczny zamek w Rynie, nieopodal Giżycka.

 • W sobotę na Jasnej Górze spotkali się Polscy Kawalerowie Maltańscy. Z tłumu pielgrzymów wyróżniały ich czarne płaszcze z białym, ośmioramiennym krzyżem maltańskim na piersiach i medalem, ozdobionym symbolem tego krzyża. To tradycyjny strój tego zakonu.

 • Order Zakonu Maltańskiego dla kard. Dziwisza

  Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego Fra' Andrew Bertie wręczył w sobotę w Krakowie kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi Order Wielkiego Krzyża Honoru i Dewocji Zakonu Maltańskiego.

 • Polskich Kawalerów Maltańskich jest realizowanie historycznej misji Zakonu Maltańskiego, czyli opieka nad chorymi i biednymi. Poza szpitalem pw. bł. Gerarda prowadzi ona domy pomocy społecznej(...) olsztyńskiemu. Starostwo uzyskało unijne dofinansowanie na remont szpitala i w drodze konkursu wybrało Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie, która będzie świadczyć tam usługi zdrowotne...

 • Czesław Sawko kawalerem papieskiego Orderu

  ...ustanowiony przez papieża Grzegorza XVI w 1841 r. dla uczczenia papieża Sylwestra I. Przyznanie odznaki orderowej jest równoznacznie z przystąpieniem do Zakonu Św. Sylwestra. Członkostwo jest(...) w Zakonie Rycerzy św. Sylwestra łączy się z automatycznym przyznaniem osobistego szlachectwa i tytułu rycerza. Odznaka orderowa ma postać złotego emaliowanego krzyża maltańskiego, na awersie widnieje...

 • Papież Franciszek przyjął w środę dymisję złożoną przez Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Maltańskich Matthew Festinga - ogłosił Watykan. Wcześniej media podały, że ustąpił on na prośbę papieża, w związku z kryzysem w relacjach ze Stolicą Apostolską.

Zdjęcia na temat: kawalerów maltańskich zakon
Dyskusje na temat: kawalerów maltańskich zakon