• Informacje na temat:

  kawalerowie mieczowi

Artykuły na temat: kawalerowie mieczowi
 • ...ryski, mieszczaństwo i kawalerzy mieczowi. Wywarło to znaczący wpływ na dalsze losy tej krainy. W 1561 r. wielki mistrz zakonu Gotthard Kettler sekularyzował zakon. Księstwo Kurlandii i Semigalii...

 • Komorowski otrzymał insygnia prezydenckie

  Na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski otrzymał insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego. Uroczystość odbyła się w najbardziej reprezentacyjnej sali - Sali Wielkiej. Zdobią ją miecz Stanisława Augusta Poniatowskiego z głową orła w rękojeści, łańcuch wielkiego mistrza Orderu Orła Białego i chorągiew prezydenta RP z wizerunkiem orła białego.

 • ​O powrót płk. Sławka na Aleję Zasłużonych

  W związku z apelem Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie do nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, doktora Jarosława Szarka, o dekomunizację Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach, kilka osób zwróciło się do mnie, aby zaproponować przy tej okazji powrót szczątków pułkownika Walerego Sławka do jego grobowca, z którego usunięto je prawem kaduka w 1964 roku.

 • Zaprzysiężenie: Komorowski otrzymał insygnia

  Nowo zaprzysiężony prezydent Bronisław Komorowski odebrał w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego.

 • Prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta Kornel Makuszyński kojarzy nam się przede wszystkim z humorem, którymi emanowały jego książki dla dzieci i młodzieży. Jego bohaterowie, niezmiennie potrafią przykuwać uwagę, czego dowodem są chociażby ekranizacje jego powieści.

 • Wieczór Kościołów po raz drugi w Poznaniu

  Najstarszym kościołom poznańskim poświęcony jest organizowany w sobotę w Poznaniu Wieczór Kościołów. Wydarzenie odbywa się po raz drugi.

 • "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to jeden z tych utworów, gdzie tytuł zdaje się być jak najbardziej nieadekwatny do tego, kto ma być w nim głównym bohaterem.

 • Nie żyje gen. Stefan Bałuk "Starba”

  Zmarł gen. Stefan Bałuk "Starba" - fotoreporter wojenny, cichociemny, uczestnik powstania warszawskiego i honorowy obywatel stolicy. O śmierci generała poinformowała przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska podczas sesji rady Warszawy.

 • Zmarł gen. Stefan Bałuk "Starba" - fotoreporter wojenny, cichociemny

  Nie żyje gen. Stefan Bałuk "Starba" - fotoreporter wojenny, cichociemny, uczestnik powstania warszawskiego i honorowy obywatel stolicy. O śmierci generała poinformowała przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska podczas czwartkowej sesji rady Warszawy.

 • Najmniejsza armia świata

  Jest najstarszą i równocześnie najmniejszą armią na świecie. Gwardia Szwajcarska od 1506 roku nieprzerwanie dba o bezpieczeństwo papieży.

Dyskusje na temat: kawalerowie mieczowi