• Informacje na temat:

  kazimierz

Artykuły na temat: kazimierz
 • Zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki

  ...​W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki - poinformowała na stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza. Był on wieloletnim szefem Krajowego Biura Wyborczego i jednocześnie sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej.

 • Wrocław: Kazimierz Ujazdowski rezygnuje z kandydowania

  Europoseł Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z kandydowania na prezydenta Wrocławia. Zapowiedział też, że nie poprze żadnego innego kandydata.

 • "Kazimierz". Album fotograficzny Bogdana Frymorgena

  ..."Niektóre widoczne na zdjęciach miejsca już wyglądają inaczej. Z innymi stanie się to niebawem. Ten album jest jedynie wycinkiem historii. Za kilka lat może przedstawiać świat, którego nie ma. Już raz przecież umarł" - pisze nasz dziennikarz Bogdan Frymorgen we wstępie do albumu "Kazimierz". Bogdan jest brytyjskim korespondentem RMF FM. Premiera "Kazimierza" w którym znajdziecie nieprawdopodobne...

 • Kazimierz Kutz świętował 89. urodziny

  Reżyser Kazimierz Kutz – autor filmów eksplorujących trudną historię Górnego Śląska, felietonista, a przez wiele lat także polityk świętował w niedzielę w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach swoje 89. urodziny.

 • Kazimierz Dolny: Boisko na cmentarzu żydowskim?

  Chasydzi z Izraela domagają się przeniesienia boiska przy nowo wybudowanej szkole w Kazimierzu Dolnym. Ich zdaniem powstało ono na dawnym cmentarzu żydowskim. Lubelska prokuratura bada, czy nie doszło m.in. do znieważenia miejsca pochówku.

 • Kazimierz Murawski nowym prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

  Polski Holding Obronny ma nowego prezesa. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, postępowanie konkursowe wygrał Kazimierz Murawski, szwagier byłego wicepremiera Romana Giertycha.

 • Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z członkostwa w PiS

  ..."Dziś zrezygnowałem z członkostwa w PiS" - napisał na Twitterze Kazimierz Michał Ujazdowski. "Nie mogę akceptować polityki trawiącej potencjał Polski w zbędnych konfliktach" - podkreślił.

 • Kazimierz Kutz w szpitalu. Jest w bardzo złym stanie

  Kazimierz Kutz, wybitny śląski reżyser, w bardzo złym stanie trafił do szpitala w warszawskim Józefowie - donosi "Dziennik Zachodni". Gazeta podaje, że jej ustalenia potwierdził aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

 • Kazimierz Kutz w szpitalu. Jest w bardzo złym stanie

  Kazimierz Kutz, wybitny śląski reżyser, w bardzo złym stanie trafił do szpitala w warszawskim Józefowie - donosi "Dziennik Zachodni". Gazeta podaje, że jej ustalenia potwierdził aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

 • Dziś pogrzeb Kazimierza Karabasza - wybitnego polskiego reżysera

  Dzisiaj na Wojskowych Powązkach w Warszawie odbędzie się pogrzeb reżysera i klasyka polskiego dokumentu filmowego - Kazimierza Karabasza. Karabasz zmarł w Warszawie w nocy z 10 na 11 sierpnia. Miał 88 lat.

Zdjęcia na temat: kazimierz
Wideo na temat: kazimierz
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

Dyskusje na temat: kazimierz