• Informacje na temat:

  kazimierz ii

Artykuły na temat: kazimierz ii
 • Kazimierz Kutz świętował 89. urodziny

  Reżyser Kazimierz Kutz – autor filmów eksplorujących trudną historię Górnego Śląska, felietonista, a przez wiele lat także polityk świętował w niedzielę w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach swoje 89. urodziny.

 • Kazimierz Murawski nowym prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

  Polski Holding Obronny ma nowego prezesa. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, postępowanie konkursowe wygrał Kazimierz Murawski, szwagier byłego wicepremiera Romana Giertycha.

 • Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z członkostwa w PiS

  ..."Dziś zrezygnowałem z członkostwa w PiS" - napisał na Twitterze Kazimierz Michał Ujazdowski. "Nie mogę akceptować polityki trawiącej potencjał Polski w zbędnych konfliktach" - podkreślił.

 • Zmarł biskup senior diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan

  Po ciężkiej chorobie zmarł biskup senior diecezji kieleckiej, Kazimierz Ryczan - podała w środę Katolicka Agencja Informacyjna. Biskup Ryczan był ordynariuszem diecezji w latach 1993-2014.

 • Kard. Kazimierz Nycz odwiedzi protestujących w Sejmie

  ...​Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odwiedzić ma w sobotę protestujących czwarty tydzień w Sejmie niepełnosprawnych oraz ich rodziców i opiekunów - poinformował w piątek w mediach społecznościowych Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

 • Kazimierz Czekaj zginął w wypadku samochodowym

  Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano na DK 94 w miejscowości Czajowice. Ciężarówka i samochód osobowy zderzyły się ze sobą. Służby informowały o jednej ofierze śmiertelnej. Portalu LoveKrakow podaje, że to Kazimierz Czekaj, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 • Kazimierz Nowaczyk: Świadkowie czuli podmuch bomby

  ..."Jest kilkudziesięciu świadków, którzy mówią nie tylko o tym, że słyszeli eksplozję, nie tylko, że widzieli, ale mówią, że poczuli podmuch, uderzenie fali powietrza" - powiedział Kazimierz Nowaczyk, ekspert podkomisji Antoniego Macierewicza do zbadania katastrofy smoleńskiej, w TVP Info.

 • Pan Kazimierz

  Tematem muzyczno-teatralnego spektaklu jest krakowski Kazimierz - dzielnica, w której mieszają się różne tradycje religijne, obyczajowe oraz historyczne.

 • Setki krakowian pożegnało radnego Kazimierza Czekaja

  ...​Setki krakowian przybyło na cmentarz na Salwatorze w Krakowie, by pożegnać radnego małopolskiego sejmiku Kazimierza Czekaja. Czekaj zginął w piątek rano w wypadku samochodowym w ubiegły piątek na drodze krajowej nr 94 w Czajowicach. Samochód, którym jechał zderzył się z ciężarówką. Radny miał 60 lat, zostawił żonę i córkę.

 • Kazimierz Wóycicki: Putin prowadzi samobójczą politykę

  ..."Wspieranie Ukrainy jest kluczowe dla polskiego bezpieczeństwa" - uważa dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnim czasie doszło do wzrostów napięć między Rosją a Ukrainą, na której wprowadzono podwyższoną gotowość bojową tamtejszych sił, stacjonujących w pobliżu granicy z Krymem i linii konfliktu w Donbasie.

Zdjęcia na temat: kazimierz ii
Wideo na temat: kazimierz ii
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

Dyskusje na temat: kazimierz ii